Jaki najlepszy projekt dom szkieletowy parterowy

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
eurokompleks
Posts: 1
Joined: Tue 18 Sep, 2012

Jaki najlepszy projekt dom szkieletowy parterowy

Post by eurokompleks » Tue 18 Sep, 2012

Witam wszystkich forumowiczów serdecznie
Właśnie zakupiłem działkę budowlaną i mam zamiar postawić domek systemem gospodarczym na poczatku myślałem o murowanym domu ale zaczołem czytać i zagłębiać sie w temat i coraz bardziej jestem przekonnany do domu drewnianego.
Prosze o poradę jaki projekt na początek. Działkę kupiłem dużą wymiary 38 x 340 metrów ale z boku chce zrobić drogę 5 metrów tak że zostaje 33 x 34.
interesuje mnie projekt bez poddasza użytkowego bo działka jest spora i koszty schodów oraz okien dachowych odpadają.
prosze o poradę


SzulcusArt
Posts: 1
Joined: Fri 06 Nov, 2015

Re: Jaki najlepszy projekt dom szkieletowy parterowy

Post by SzulcusArt » Mon 09 Nov, 2015

Ja już mam mętlik w głowie..zanim pomyślałem o murowanym to już zakochałem się w drewnianych (praktycznie pod każdą postacią..i typowe góralskie i szkieletowe itd...) i ciągle wydawało mi się, że są tańsze...niż murowane..ale im bardziej zagłębiam się w temat, tym mniej jestem przekonany...tzn. nie tak, że przestaje wierzyć w domy drewniane...ale widzę, że to nie jest prosty wybór bo każda technologia ma swoje plusy i minusy:/

angela23a
Posts: 3
Joined: Sun 13 Dec, 2015
Location: Rybnik
Contact:

Re: Jaki najlepszy projekt dom szkieletowy parterowy

Post by angela23a » Sun 13 Dec, 2015

Witam. Wybuduj domek drewniany szkieletowy parterowy z mieszkalnym poddaszem. W środku radzę zrobić ściany z płyt gipsowych a na zewnątrz dać tynk akrylowy.
Ważne są wszystkie instalacje!!!!

angela23a
Posts: 3
Joined: Sun 13 Dec, 2015
Location: Rybnik
Contact:

Re: Jaki najlepszy projekt dom szkieletowy parterowy

Post by angela23a » Mon 14 Dec, 2015

Wybuduj dom parterowy szkieletowy drewniany o pow. 120 m2. Dom z poddaszem mieszkalnym. Ściany zewnętrzne zrób tynkiem akrylowym

odosiria92
Posts: 5
Joined: Wed 18 Nov, 2015

Re: Jaki najlepszy projekt dom szkieletowy parterowy

Post by odosiria92 » Sun 17 Jan, 2016

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że domy drewniane są dziś tańsze od murowanych, musisz poczytać jak dobrze zbudować taki dom, żeby służył na lata. Jak się okaże zapewne, to nie będzie tania inwestycja i niewiele ekip w PL umie zbudować taki dom porządnie.

miriam
Posts: 2
Joined: Fri 22 Jan, 2016

Re: Jaki najlepszy projekt dom szkieletowy parterowy

Post by miriam » Sat 23 Jan, 2016

Razem z mężem skłanialiśmy się dotychczas ku domowi murowanemu, ale ostatnio trochę przeglądaliśmy różne projekty domów drewnianych i zaczynamy się zastanawiać nad tym, czy jednak nie zdecydować się na dom drewniany. Czy ktoś może budował dom według projektu Sosenka 4? - na co ewentualnie zwrócić uwagę? Tak na pierwszy rzut oka bardzo nam się ten projekt podoba.

mikka
Posts: 8
Joined: Sat 30 Jan, 2016
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Jaki najlepszy projekt dom szkieletowy parterowy

Post by mikka » Sat 30 Jan, 2016

Jeśli komuś zależy na czasie, to dom szkieletowy jest chyba najlepszym wyborem. Tutaj można znaleźć sporo gotowych projektów takich domów: http://www.archido.pl/46-projekty-domow-szkieletowych . No i ceny też całkiem rozsądne.

Tomi
Posts: 9
Joined: Sun 30 Oct, 2016

Re: Jaki najlepszy projekt dom szkieletowy parterowy

Post by Tomi » Fri 21 Jul, 2017

Zdecydowana większość projektów domów, to domy z poddaszem użytkowym, ale na szczęście można też znaleźć szkieletówki parterowe. Mnie do gustu przypadł ten projekt - http://www.wascovilla.pl/oferta/domy-mi ... -m120.html.

dominikaa
Posts: 3
Joined: Thu 19 Oct, 2017
Contact:

Re: Jaki najlepszy projekt dom szkieletowy parterowy

Post by dominikaa » Fri 20 Oct, 2017

My też budujemy parterówkę z poddaszem właśnie :)

patykinio85
Posts: 11
Joined: Sun 17 Dec, 2017
Contact:

Re: Jaki najlepszy projekt dom szkieletowy parterowy

Post by patykinio85 » Tue 02 Jan, 2018

Kiedyś się zastanawiałem czy nie wybudować parterówki ale w końcu zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania.. trochę to boli no ale co zrobić.. :D

maria58
Posts: 2
Joined: Tue 03 Jan, 2017

Re: Jaki najlepszy projekt dom szkieletowy parterowy

Post by maria58 » Tue 23 Jan, 2018

Widziałam kilka projektów domów drewnianych na stronie MG Projekt i myślę, że gdybym teraz wybierała to u nich - do tego warto korzystać z ich porad.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Jaki najlepszy projekt dom szkieletowy parterowy

Post by Wojciech Nitka » Wed 24 Jan, 2018

Najwięcej projektów domów drewnianych w jednym miejscu - ponad 1.100 projektów - www.projektydomowdrewnianych.com.pl



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”