Moj projekt domku 25m2

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
zul
Posts: 5
Joined: Sun 10 Mar, 2013

Moj projekt domku 25m2

Post by zul » Sun 10 Mar, 2013

Witam,
jako że to mój pierwszy post na tym forum pragnę sie przywitać. Mam na imię Łukasz, mieszkam w okolicach Bydgoszczy, z zawodu jestem mgr inż. mechaniki i budowy maszyn.
Forum czytam od paru lat, jest ono kopalnią wiedzy. Ale dopiero teraz pojawiła się potrzeba napisania coś od siebie.
Po wielu godzinach czytania forum oraz książki MURATORA o budowie domów "kanadyjskich" poczyniłem projekt domku szkieletowego o powierzchni zabudowy 25m2:
- fundament to 10 stóp ław fundamentowych 60 x 60 cm plus słup o wysokości 140 cm. Myślę iż będzie wystarczający dla większości typowych działek.
- podłoga oparta na trzech podciągach, zbudowana z belek 180 x 38 mm co 57,5 cm (cały budynek jest zbudowany w tym "systemie", ze względu na szerokość oferowanych ociepleń) grubość poszycia obu stropów to 22 mm.
- ściany zewnętrzne zbudowane techniką balonową z słupków 140 x 38 mm,
- ściany wew. podobnie ponieważ przenoszą obciążenia antresoli. Widoczny na wizualizacjach, stalowy slup został użyty ponieważ obok stanie mały piecyk typu koza.
- antresola zbudowana z belek 180 x 38 mm,
- dach krokwiowo-jętkowy. Krokwie 140 x 38 mm, jętki 89x38 mm,
- komin systemowy z wkładem ceramicznym
Prosiłbym specjalistów o wskazanie błędów konstrukcyjnych które na pewno są :)
Wizualizacje 3d:
Image Image Image Image Image Image Image
pozdrawiam Łukasz


roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sun 10 Mar, 2013

1. po do letniskowego slupki 14-tki, 2. po co podluznice pod belki stropowe na scianach rownoleglych do belek, 3. rozstaw dziwny (osb to fakt i tak trzeba docinac nawet rozstawu normalnego 60 , ale np przy gipsach to trzeba bedzie scianac scienienie na tasme. A tak to okej.

zul
Posts: 5
Joined: Sun 10 Mar, 2013

Post by zul » Sun 10 Mar, 2013

A gdzie napisane że letniskowy.. ;) ? Ma byc uzywany calorocznie.. nie koniecznie non stop ale często.
pozdr Łukasz

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Mon 11 Mar, 2013

Wymiar mi automatycznie podsunal ze to letniskowy, a to chodzi o to zeby sie zmiescil w slynnych 5x5m . A swoja droga to przy tak malym metrazu warto by bylo scienic te sciany , zawsze cos siezyska na powierzchni, dac slupki 10cm i izolacje 0.032-33, albo plyty z pianki poliuretanowej 0.020-25. A wogole naprzyklad ja bym dodal jakas werande zeby to wygladalo fajniej, np. zobacz na ufnalewskiarchitekt, domek L25.

zul
Posts: 5
Joined: Sun 10 Mar, 2013

Post by zul » Mon 11 Mar, 2013

Bedzie jescze taras, generalnie wzorowalem sie na: http://www.castor.net.pl/50JAN.htm
pozdrawiam i dziekuje za rady ;)

maximus12
Posts: 1
Joined: Wed 08 May, 2013

Post by maximus12 » Wed 08 May, 2013

Witam, jestem tu nowy a planuje postawić mniej wiecej taki domek, mam pytanie czy deski lezące na słupkach (podwalina) tak jak w tym projekcie, są trzy postawione na sztorc, to jest ok ?
dziękuje

zul
Posts: 5
Joined: Sun 10 Mar, 2013

Post by zul » Sun 12 May, 2013

Tam są trzy bo nie chciało mi sie rysowac kolejnego elementu jako pojedyncza belka. Generalnie liczy sie ich szerokosc i wysokosc ;) pozdr

Maykell
Posts: 1
Joined: Tue 11 Jun, 2013

Post by Maykell » Tue 11 Jun, 2013

Oceniając okiem laika to wygląda to nieźle :)
„Normalność to pierwszy symptom śmiertelnej choroby.”

Ya cek
Posts: 1
Joined: Sat 19 Oct, 2013
Location: Skallestad/Norge

Post by Ya cek » Sun 20 Oct, 2013

Domek wygląda niezle ale popełniłes dosc powazny błąd a mianowicie trzy lezące na słupach podciągi powinny biec wzdłuż sciany głównej a nie szczytowej. Spójrz na zdjęcie trzecie i zauważ że słupki konstrukcji sciany nie mają gdzie przenosic przeciazen z połaci dachowej. Leżą one tylko na jednej podwalinie, która z pewnoscią z czasem się ugnie pod ciężarem zalegającego na dachu sniegu, nie wspominając o innych obciążeniach.

martunia11
Posts: 5
Joined: Wed 23 Oct, 2013

Post by martunia11 » Wed 23 Oct, 2013

Projekt bardzo mi się podoba, moim zdaniem świetny :)

zul
Posts: 5
Joined: Sun 10 Mar, 2013

Post by zul » Wed 18 Dec, 2013

Dziekuje kolego za b. ważna uwagę. Dziekuje równeż za mile słowa. Domek jescze nie powstal... moze tego lata ;) pozdrawiam!

zygi333
Posts: 5
Joined: Wed 09 Jul, 2014
Contact:

Re: Moj projekt domku 25m2

Post by zygi333 » Wed 09 Jul, 2014

mi też się podoba

Michaelvove
Posts: 6
Joined: Wed 10 Dec, 2014
Location: Senegal
Contact:

Moj projekt domku 25m2

Post by Michaelvove » Thu 11 Dec, 2014

Mnie ta ulotka sie nie podoba.
Nie jestem ekspertem, ale na moj gust, to wolalbym skopic sie na kilku najwazniejszych punktach.
"Legalizacja broni" nie nadaje sie na ulotke, wrecz moze odstraszyc ludzi, ktorzy nie rozumieja idei.

alberth
Posts: 3
Joined: Sat 13 Dec, 2014
Contact:

Re: Moj projekt domku 25m2

Post by alberth » Sat 13 Dec, 2014

Nie znam się jakoś na temacie tworzenia, ale mi się podoba projekt.

Marcin_Wrona
Posts: 3
Joined: Fri 21 Jun, 2019

Re: Moj projekt domku 25m2

Post by Marcin_Wrona » Fri 21 Jun, 2019

No muszę przyznać domek naprawdę ładnie się prezentuje, kawał dobrej roboty. Twój projekt naprawdę wygląda na bardzo profesjonalny i dopracowany. Właśnie takie osoby jak ty motywują mnie do dalszej nauki i ciągłego próbowania z projektami. Na dzień dzisiejszy projekt swojego domu wolę powierzyć profesjonalistą, którzy zrobią to znacznie lepiej ode mnie. Raz jeszcze wielkie gratulacje, świetny projekt.

Tiryoa
Posts: 1
Joined: Wed 15 Jul, 2020

Re: Moj projekt domku 25m2

Post by Tiryoa » Wed 15 Jul, 2020

Może warto przenieść ten projekt na 3D? Dzięki temu będziesz miał wizję jak się prezentuje. Mogę Ci polecić firmę która się tym zajmuje i wiem że robią bardzo dobrą robotę.



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”