Bliźniaki

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
olo76
Posts: 1
Joined: Tue 13 Jun, 2006

Bliźniaki

Post by olo76 » Tue 13 Jun, 2006

Szukam projektów bliźniaków w technologii szkieletowej. niestety wyszukiwarka w projektach http://www.szkielet.com.pl nie pozwala na filtrowanie po takiej cesze domu jak to czy jest bliźniakiem. Może ktoś zna jakieś linki do ciekawych projektów bliźniaków?
olo


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 14 Jun, 2006

Osobiście nie znam projektów domów bliźniaczych o konstrukcji szkieletowej. Ale zawsze można dwa domki dostawić do siebie.

Piszę tak, gdyż aktualnie prowadzę nadzór nad budową bliźniaka, na którego składaja się dwa domy według projektów Muratora - Dom ciekawy - wariant I C118a i C118-L - http://www.projekty.murator.pl/projekt? ... dKolekcji=

flower
Posts: 3
Joined: Thu 22 Jun, 2006

Post by flower » Thu 22 Jun, 2006

Witam!

Interesuje mnie projekt z muratora o którym Pan wspomniał, a mianowicie C118. Z tego co Pan napisał wynika, iż nadzoruje/nadzorował Pan budowe takiego domu. Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje budowa takiego domu, w Muratorze podaja 175tys i ciekawy jestem jakie sa rozbieznosci od tej ceny?? Istnieje możliwośc postawienia takiego domu jako blizniaka i to tez bardzo mnie interesuje, gdyz rozpatruje dwa warianty, osobno lub blizniaki na działce.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 26 Jun, 2006

Według wyceny jaką posiada Inwestor koszt budowy jedengo z budynków wynosi w granicach 180 tysięcy złotych. Budynki połączone są garażami.

Jaki będzie ostateczny koszt okaże się na przełomie sierpnia i września, bo taki termin realizacji (zakończenie jedego z bliźniaków) podpisała firma wykonawcza.

flower
Posts: 3
Joined: Thu 22 Jun, 2006

Post by flower » Wed 28 Jun, 2006

Dziękuje serdecznie za informacje:) W takim razie postaram się skontaktowąć z Panem jeszcze na przelomie sierpnia/wrzesnia i dowiedzieć czy inwestor zmieścił się w deklarowanej kwocie.

klon
Posts: 15
Joined: Fri 21 Jul, 2006

Post by klon » Wed 02 Aug, 2006

Tak troszke sie zastanawiam nad ideą bliźniaka, i Grubo sie zastanawiam.Oczywiscie jeżeli źiemia ogranicza możliwość postawienia 2 domków to ok, ale czy nie lepiej mieć dwa niezależne domki? w raźie konfliktu jeden chce elewacje malować inny nie ma kasy , jeden chce mieć niebieską inny źieloną... przy sprzedaży jednak to nie jest dom tylki bliźniak. hmmm oszczędnąść jest ale jaka jedna sciana troche na kanalizacji i kawałek płotu...? ja osobiscie coraz bardziej odchodze od tego tematu. Jednak co dom to dom.Chociaż jak już pisałem jeżeli nie ma możliwosci terenowej to rozumiem taką zabudowe.

Pozdrawiam
Marek D

druid
Posts: 23
Joined: Tue 06 Feb, 2007

Post by druid » Tue 06 Feb, 2007

Czy wiadomo jaka ostateczna cena tego postawionego domu?



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”