projekt małego domu

Techniczne aspekty projektów domów z bali
Post Reply
bea88
Posts: 4
Joined: Mon 01 Feb, 2010

projekt małego domu

Post by bea88 » Mon 01 Feb, 2010

[shadow=blue][/shadow]Witam!
Zamierzamy z mężem postawić dom na podwórku moich rodziców. Ma to być domek z poddaszem użytkowym, który będzie miał salon z aneksem kuchennym, łazienkę i dwie sypialnie(na poddaszu użytkowym). Chcielibyśmy się zmieścić w kwocie 100 tys zł. Czy jest to możliwe i czy macie może jakieś strony z tego typu projektami?


kris757
Posts: 85
Joined: Sun 06 Feb, 2011
Location: Łódzkie

niedrogi i funkcjonalny z poddaszem

Post by kris757 » Mon 07 Mar, 2011

Witam!
Proponuję sosenkę IV, a to z tego względu że też szukałem niedużego , prostego a zarazem niedrogiego w budowie domku. Salon+ aneks kuchenny+ łazienka+ pomieszczenie gospodarcze na parterze + 2 sypialnie na poddaszu. I wybór wypadł na ten właśnie. Fotki z mojej budowy dostępne w galerii zdjęć.
Pozdrawiam

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Mon 07 Mar, 2011

Mniejsze domki z seri L69 (ufnalewskiarchitekt.pl)

ed
Posts: 4
Joined: Sun 27 Nov, 2011

Post by ed » Sun 27 Nov, 2011

Może domek Hoczew. Nieduży i zgrabny domek. Może być całoroczny, bo ma dużą kotłownię.

Denmar
Posts: 2
Joined: Mon 09 Jan, 2012

Post by Denmar » Mon 09 Jan, 2012

Też polecam Sosenkę IV z MG Projektu, znajomi budowali i chwalą sobie, choć koszt realizacji trochę przekracza 100 tys. :) -

danuska
Posts: 3
Joined: Tue 19 Jun, 2012

Post by danuska » Mon 09 Jul, 2012

O to bardzo tanio chyba sie zdecyduje na sosenke macie moze jeszcze jakis podobny projekt tak dla porownania?>

czesster55
Posts: 6
Joined: Sun 13 Nov, 2016

Re: projekt małego domu

Post by czesster55 » Thu 17 Nov, 2016

No nie wiem, ceny są podobne, bo materiał jest drogi.

Ajlar
Posts: 17
Joined: Thu 28 Jan, 2016

Re: projekt małego domu

Post by Ajlar » Fri 02 Dec, 2016

MG Projekt maja naprawde niezle projekty domow, nie tylko duzych, ale i malych. Najbardziej osobiscie mi sie podoba Dom z Widokiem - przepiekna willa:) Na pewno bedzie budzic zachwyt i zazdrosc wsrod sasiadow:)

Buddy618
Posts: 1
Joined: Sat 31 Dec, 2016

Re: projekt małego domu

Post by Buddy618 » Sat 31 Dec, 2016

Możliwe jest na pewno, musisz znaleźć dobrą firmę która Ci doradzi jakie konkretnie materiały użyć.

User avatar
Mantis
Posts: 12
Joined: Tue 17 Jan, 2017

Re: projekt małego domu

Post by Mantis » Tue 17 Jan, 2017

Mały domek z drewnianych bali z pewnością prezentuje się naprawdę bardzo ładnie. Należy zaznaczyć, że drewniane domy (takie z bali) buduje się często znacznie szybciej, co z pewnością jest sporą zaletą dla wielu osób.

rrysiagbur
Posts: 3
Joined: Mon 20 Feb, 2017

Re: projekt małego domu

Post by rrysiagbur » Mon 20 Feb, 2017

Witam, od dawna marzę o domu z bali? Właśnie stoimy przed dylematem i szukam argumentów, co by męża przekonać. Kiedyś byliśmy zgodni co do projektu: https://www.novio.pl/projekty-domow-z-b ... tne-8.html Mały, dla nas idealny. Dostaliśmy jednak w prezencie działkę z domem powojennym do remontu i mąż się zastanawia. Nie wie czy go zburzyć i stawiać nowy powyższy czy remontować, do wymiany są jedynie podwaliny i dach. W środku jest piec kaflowy ale chciałbym go przerobić na kominek. No i muszę zrobić fundament bo stoi na kamieniach stąd kolejne pytanie czy podnosić cały dom i robić fundament czy go rozebrać budować z projektu?

damin7z
Posts: 1
Joined: Wed 22 Feb, 2017

Re: projekt małego domu

Post by damin7z » Thu 23 Feb, 2017

No ten projekt moim zdaniem jest bardzo fajny. Mały domek, projekt naprawde genialny trzeba przyznać. Dlatego uważam, że lepiej zburzyć domek który macie na działce i zbudować nowy zgodny z projektem. Aczkolwiek to Wasz wybór więc nie wiem co wolicie. Zrobicie jak uważacie oczywiście. Tak więc moją opinie znacie i tyle.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: projekt małego domu

Post by Wojciech Nitka » Fri 24 Feb, 2017

Projekty domów drewnianych - ponad 1.100 projektów - www.projektydomowdrewnianych.com.pl

rrysiagbur
Posts: 3
Joined: Mon 20 Feb, 2017

Re: projekt małego domu

Post by rrysiagbur » Mon 13 Mar, 2017

Dziękuje za odpowiedzi. Decyzja wciąż przed nami. Na razie wciąż obliczamy i kalkulujemy :)

Kwiateczek
Posts: 14
Joined: Tue 04 Apr, 2017

Re: projekt małego domu

Post by Kwiateczek » Tue 04 Apr, 2017

Stoje przed takim samym dylematem także trzymam kciuki za podejmowanie trafnych decyzji i życzę powodzenia.

serenada
Posts: 10
Joined: Mon 24 Apr, 2017

Re: projekt małego domu

Post by serenada » Wed 28 Jun, 2017

Ja uważam, że spokojnie znajdziesz gotowy projekt domu, który zmieści się w Twoim budżecie. W razie wątpliwości, zawsze możesz skorzystać z pomocy doradcy. Metraże i układy architektoniczne są bardzo różnorodne, a cena gotowego projektu jest według mnie bardzo optymalna. Opłaca się napewno dużo bardziej niż korzystanie z usług indywidualnego architekta. Bardzo polecam!

trampki
Posts: 2
Joined: Sat 08 Jul, 2017

Re: projekt małego domu

Post by trampki » Sun 09 Jul, 2017

W internecie znajdziesz dużo projektów, na pewno coś Ci się spodoba ;)
Pozdrawiam

User avatar
Scarface
Posts: 4
Joined: Tue 11 Jul, 2017
Location: Wrocław
Contact:

Re: projekt małego domu

Post by Scarface » Wed 12 Jul, 2017

Rzeczywiście istnieje całkiem dużo stron z różnymi projektami.

antos
Posts: 13
Joined: Thu 11 Jun, 2015

Re: projekt małego domu

Post by antos » Thu 20 Jul, 2017

My z mężem ostatnio byliśmy na mazurach u znajomych , jaki mają przepiękny dom z bali, po prostu zabrakło mi słów , nie pamiętam jaka firma im stawiała ,ale się dowiem:) Ciężko nam było cokolwiek kupić , koleżanka podsuneła mi świetny pomysł z firmą - kupiłam dla niej skrzynkę na listy taką żeby pasowała do tego domu a dla męża jej piersiówkę metalową. Prezenty trafione i wyjazd udany. Pozdrawiam

serenada
Posts: 10
Joined: Mon 24 Apr, 2017

Re: projekt małego domu

Post by serenada » Thu 02 Nov, 2017

Mnie natomiast bardzo do gustu przypadły. Są tam małe domy o powierzchni do 140 m², charakteryzujące się przede wszystkim zwartą bryłą, prostym dachem oraz niewygórowaną ceną budowy. Idealne dla osób ceniących funckjonalność i estetykę. Sprawdźcie sobie.

kulig
Posts: 2
Joined: Tue 21 Nov, 2017

Re: projekt małego domu

Post by kulig » Tue 21 Nov, 2017

Mi również marzy się mały domek z bali.

elabuduje
Posts: 1
Joined: Mon 08 Jan, 2018

Re: projekt małego domu

Post by elabuduje » Mon 08 Jan, 2018

a już miałam swója wizje,
a te propozycje mnie rozlozyly na łopatki i będę zmieniac projekt :D

patykinio85
Posts: 11
Joined: Sun 17 Dec, 2017
Contact:

Re: projekt małego domu

Post by patykinio85 » Wed 10 Jan, 2018

Mały domek z bali brzmi ciekawie, chyba taniej wyjdzie?
Jaka wizje mialas Elu? Pochwal sie jakie zmiany w projekcie nastapily?

adrian85
Posts: 1
Joined: Fri 12 Jan, 2018
Contact:

Re: projekt małego domu

Post by adrian85 » Fri 12 Jan, 2018

domek z bali to świetna sprawa. właśnie, pochwal się wizjami :)

tosiasamosia
Posts: 12
Joined: Thu 07 Jun, 2018

Re: projekt małego domu

Post by tosiasamosia » Fri 26 Apr, 2019

Ja zastanawiam się czy projekt zamawiac online czy jednak szukać architekta który ma też swoje projekty. Póki co na razie przeglądam projekty, bo szczerze to nie wiem jaki bym chciała mieć dom. Ostatnio przegladalismy z mężem projekty i trafiłam na domy z bali pod klucz może taki domek będzie szybszym i lepszym rozwiązaniem :D

User avatar
bastek02
Posts: 3
Joined: Fri 11 Oct, 2019
Contact:

Re: projekt małego domu

Post by bastek02 » Fri 11 Oct, 2019

Fajne pomysły i propozycje, będę miał się czym inspirować w przyszłości :)

Krigsen
Posts: 3
Joined: Wed 13 Nov, 2019
Contact:

Re: projekt małego domu

Post by Krigsen » Wed 13 Nov, 2019

Wydaje mi się że lepiej umówić się na spotkanie z architektem, może doradzić na czym warto oszczędzać, a za co lepiej zapłacić



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów z bali”