CO SADZICIE O TAKIM DOMKU

Techniczne aspekty projektów domów z bali
Post Reply
romiber
Posts: 27
Joined: Thu 19 Oct, 2006

CO SADZICIE O TAKIM DOMKU

Post by romiber » Fri 20 Oct, 2006

Image


romiber
Posts: 27
Joined: Thu 19 Oct, 2006

Post by romiber » Mon 04 Dec, 2006

Image

romiber
Posts: 27
Joined: Thu 19 Oct, 2006

Post by romiber » Sat 16 Dec, 2006

Image

romiber
Posts: 27
Joined: Thu 19 Oct, 2006

Post by romiber » Thu 21 Dec, 2006

Image

kolokiler
Posts: 1
Joined: Tue 02 Jan, 2007

więcej informacji

Post by kolokiler » Tue 02 Jan, 2007

proszę podaj więcej informacji co to za projekt domu i wogóle

romiber
Posts: 27
Joined: Thu 19 Oct, 2006

Post by romiber » Thu 04 Jan, 2007

Image

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 04 Jan, 2007

Z czystej ciekawosci zapytam jak ocieplisz?

Wieslaw
Posts: 39
Joined: Sat 23 Sep, 2006
Location: Gdynia

Post by Wieslaw » Fri 05 Jan, 2007

Romiber,ale pociągnąłeś budowę!!!!! :shock:

Proszę,podaj trochę więcej szczegółów,bo wygląda na to,że mój będzie budowany w takiej samej technologii....tyle że parterowy.
Jaka grubość bala,jak ocieplisz,czy masz pełny fundament czy tylko ściany i podłoga dolna w konstrukcji drewnianej-szkieletowej,jak masz zamiar rozwiązać ogrzewanie?????

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek info w temacie!!!!! :wink:

Ja zaczynam w marcu,dom ma stanąć do końca czerwca,tak stoi w umowie.

Śliczny domek,pozdrawiam,

Wiesiek
Gdynia

romiber
Posts: 27
Joined: Thu 19 Oct, 2006

Post by romiber » Sun 07 Jan, 2007

Domek jest z sosnowych bali prostokatnych sciany zewnetrzne sa docieplone od srodka welna mineralna i wykonczone deskami.

Wieslaw
Posts: 39
Joined: Sat 23 Sep, 2006
Location: Gdynia

Post by Wieslaw » Sun 07 Jan, 2007

Moj dom bedzie parterowy z 72/160,150 welny i deska 28/160.Podloga ocieplona tez 150,a na stropo-suficie 250. Taka sama technologia jak u Ciebie.Tez chcialem otwarty salon do dachu,ale jak architekt zaczal liczyc sily,dokladac belki itd,to w sumie przez ten las belek nic bym nie widzial.Ja zdecydowalem sie na podloge w konstrukcji drewnianej i tutaj mam zagwozdke.Myslalem o zrobieniu podlogowki w niektorych pomieszczeniach,ale wedlug niektorych fachowcow/ekspertow nie jest to zalecane na konstrukcji drewnianej (zle dziala na OSB,wydziela sie ferahelyd?).Moze Ty masz jakies wyrobione zdanie w temacie?????? :idea:

Poza tym tez chce zrobic kominek z plaszczem wodnym z rozprowadzeniem wody do grzejnikow do pokoi,a w holu,lazience,wiatrolapie planowalem jak juz wspomnialem,podlogowke,ale teraz sam nie wiem na co sie zdecydowac;upierac sie przy podlogowce czy tez grzejniki.....

Chce tez cos podpiac dodatkowego do systemu,zeby miec alternatywne dogrzewanie jak kominek nie wydoli albo zgasnie w nocy. Z CWU jeszcze nie myslalem,ale chyba opre sie na kominku i drugim zrodle ciepla,chyba ze dorzuce panel sloneczny (Makroterm proponuje taki potrojny system zintegrowany).

Powiedz,jakie jest Twoje zdanie w temacie mocno dyskutowanym i krytykowanym tutaj i na Muratorze o tej technologii przecinania scian zewnetrznych przez wewnetrzne,a co za tym idzie przerywania ciaglosci izolacji? Masz jakies wyrobione zdanie,a moze dodatkowe uszczelnienie bali w miejscu przeciecia??? Jak poradziles zobie z foliami w tym miejscu;stosowales zakladke,czy tez kleiles tasma??? Uwazasz,ze faktycznie straty ciepla sa tak duze i jest to grozne dla konstrukcji budynku.Bardzo mnie to interesuje,bo Ty juz jestes po, a ja przed.Chcialbym skorzystac z Twojego doswiadczenia/pomyslow.....
:lol:

Pozdrawiam
Wiesiek

sowa28
Posts: 3
Joined: Sat 04 Aug, 2007

Post by sowa28 » Sat 25 Aug, 2007

panowie proszę podajcie mi namiar na firmę wykonującą takie domki

romiber
Posts: 27
Joined: Thu 19 Oct, 2006

Post by romiber » Wed 14 Nov, 2007

Image

User avatar
Artur
Posts: 51
Joined: Sun 28 Aug, 2005
Location: Rogoźnik k/Będzina

Post by Artur » Wed 26 Dec, 2007

Bardzo ladny dom, na stronie producenta sa jeszcze ciekawsze realizacje ... a stronke latwo znalezc, wystarczy przyjrzec sie dokladnie zdjeciom.

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Fri 01 Feb, 2008

Tu namiar http://www.haus-holz.eu/
realizacje - extra! A cena - pewnie też. Ale wszystko zależy od kieszeni inwestora i standardu wykończenia



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów z bali”