cena za bal

Techniczne aspekty projektów domów z bali
Post Reply
alinall
Posts: 12
Joined: Tue 18 Dec, 2007

cena za bal

Post by alinall » Tue 18 Mar, 2008

czy ktos mogłby mi powiedziec czy cena 1600zl za m.bala o grubości 20cmx15cm jest cena dobrą?


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 18 Mar, 2008

Czy możesz sprecyzować pytanie?
Nie bardzo rozumiem, a pewno i wielu Forumowiczów też, czy pytasz o metr bieżący bala, czy metr kwadratowy ściany , czy też o cenę metra sześciennego bali.

Chcąc otrzymać konkretną i wiarygodną informację, musisz niestety sprecyzować dokładnie pytanie. A jeżeli pytasz o ceną metra kwadratowego domu to napisz co wchodzić w tę cenę - stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty, stan dewelopreski czy może stan "pod klucz". Również ważne będzie co na dachu - folia, deskowanie czy pokrycie, a jezeli pokrycie to jakie.
Zyczę powodzenia.

alinall
Posts: 12
Joined: Tue 18 Dec, 2007

Post by alinall » Tue 18 Mar, 2008

Ups, chyba wyslalam odpowiedz na pw. Przepraszam, nie wiem jeszce jak ta strona dziala.
Wiec, cena 1600 zl. to cena, ktora zaproponowal mi producent domow z bali i zawiera: dowoz materialu na budowe, postawienie domu, sciany zewn. z bali, sciany wewn. z drewna, okna,drzwi, podlogi, rynny, dach z blachodachowki, bez malowania, gdyz to za dodatkowa oplata. Jest to firma www.dompol-domyzdrewna.pl
hm...mam nadzieje ze wszystko wymieniłam.
Obecnie sprzedaje swoj duzy dom murowany, bede miec 400 tys po sprzedazy domu na zbudowanie domu z bali i mam nadzieje ze starczy na maly dom ok.120 m. pow. uzytkowej. Mam dzialke oraz pozwolenie na budowe.
pozdrawiam.

astrolog
Posts: 10
Joined: Wed 14 Nov, 2007

Post by astrolog » Wed 30 Apr, 2008

A ja mam pytanie ile kosztuje samo drewno z tartaku przycięte do kwardatu. Jaka jest cena za metr takiego bala? Powiedzmy 35cm wysokiego i na tyle drubego żeby spełniał normy.

astrolog
Posts: 10
Joined: Wed 14 Nov, 2007

Post by astrolog » Wed 30 Apr, 2008

Znalazłem ofertę cenową: http://www.techagra.com/shwdet_prod.php?off=2231&p=1
Dąb o średnicy 45cm 860$ za m3 czyli około 2000 złotych za m3.
Sosna powyżej 26cm - 100$ za m3

Długości 4 i 6m. Jakbym dał po bokach po 6m i od frontu 2x po 6m to powierzchnia by wyszła 12x6=72m2
Na wysokość z 10 takich belek gdzieś, więc 10x2x6 to boki i 10x4x6 przód i tył. Wychodzi 360 bali.

16 bali 6 metrowych to 6m3. 360 bali to więc 135m3.

Czyli za drewno na budowę domu o pow. 72 m2 zapłacę 13.500 dolców czyli koło 30 000 złotych?

Dobrze policzyłem? To chyba nie tak źle? Do tego beton, zbrojenie, piętro, wykop, prąd, wodociąg, ufff....

A mam tylko jak na razie 60 tys złotych.... Chyba muszę poczekać do przyszłego roku.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 30 Apr, 2008

Nie wchodzac w szczegoly cen domy z bala sa drozsze niz domy szkieletowe, a tu cena za metr oscyluje okolo 2500 zl/m kw pow. calkowitej, bez tarasow itp., a nawet juz raczej wiecej niz mniej.

JhoneAbrahM
Posts: 1
Joined: Sat 27 Jul, 2013
Location: oi

Post by JhoneAbrahM » Sat 27 Jul, 2013

Dziękujemy za aktualizację nam tego pięknego i ciekawe information.you zrobił bardzo dobrą robotę. zachować up.it jest lepszy sposób, aby pomóc i soves problem członków :idea:



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów z bali”