Drzwi do domu

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
User avatar
Zytek
Posts: 47
Joined: Thu 16 Oct, 2014

Drzwi do domu

Post by Zytek » Mon 02 Aug, 2021

Drodzy! Jakie drzwi zewnętrzne polecacie do domu na który mocno będzie operować słonce (drzwi od strony południowej). Zakładam, że powinny to być drzwi aluminiowe. Który producent jest godny polecenia?


star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Drzwi do domu

Post by star » Mon 02 Aug, 2021

W niższych funduszach drzwi PVC - Trwałość nie gorsza niż alu, cena niższa, większa mozliwosc kombinacji jeśli chodzi o oscieznice, uważam że oba rozwiązania dobre.
W wyższych oczywiście aluminiowe.
::)

Frank1953
Posts: 1
Joined: Mon 02 Aug, 2021
Contact:

Re: Drzwi do domu

Post by Frank1953 » Mon 02 Aug, 2021

Drzwi z obu materiałów (PVC czy aluminium) będą dobre. Jeśli ma być na lata i lepiej służyć, to aluminiowe będą lepsze. PVC są tańsze w zakupie, ale z trwałością bywa różnie. To zależy ile chcesz przeznaczyć oraz na jak długo.

Robertina
Posts: 1
Joined: Tue 03 Aug, 2021

Re: Drzwi do domu

Post by Robertina » Tue 03 Aug, 2021

Mam podobny problem, bo właśnie z takich nasłonecznionych drzwi, wykonanych z plastiku (chyba panel VEKA), ohydnie odchodzi mi okleina. Minęło już z 8 lat, więc gwarancja nie obejmuje tego nijak. Proponują mi wymianę środkowego panelu za bagatela 3000zł. Pytanie, ile obecnie mogą kosztować drzwi drewniane na wymiar, z takim małym oknem u góry, bo rozumiem, że je też trzeba wymienić?

MaroPL
Posts: 7
Joined: Wed 24 Nov, 2021

Re: Drzwi do domu

Post by MaroPL » Fri 21 Jan, 2022

Spory wybór drzwi wewnętrznych i zewnętrznych znajdziesz także w ofercie firmy DE-BO z Olsztyna. Osobiście zdecydowałem się na drzwi wejściowe marki Gerda z serii Thermo Premium. Drzwi posiadają bardzo dobre właściwości izolacyjne i akustyczne. Dodatkowo wyróżniają się nowoczesnym designem i wysokim standardem bezpieczeństwa. Myślę, że Tobie również mogą się spodobać.

GretaS
Posts: 28
Joined: Thu 19 May, 2022

Re: Drzwi do domu

Post by GretaS » Thu 26 May, 2022

Ja bym jednak wzięła pod uwagę drzwi pvc jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”