Pomoc w doborze kleju do wełny mineralnej

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
Adkins
Posts: 4
Joined: Fri 22 Mar, 2019

Pomoc w doborze kleju do wełny mineralnej

Post by Adkins » Fri 22 Mar, 2019

Dzień dobry,
Chcę ocieplić dom drewniany z zewnątrz metodą lekką mokra. Do ocieplenia wybiorę wełnę mineralną twardą. Poza wkrętami mocującymi w każdym poradniku/artykule zaleca się, że wełna powinna zostać przyklejona odpowiednim klejem. I tutaj jest moje pytanie, jaki klej moglibyście mi polecić. Bez trudu można znaleźć kleje o dużej paraprzepuszczalności jednak zazwyczaj są to kleje do przyczepiania wełny do muru, betonu. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Pomoc w doborze kleju do wełny mineralnej

Post by Wojciech Nitka » Fri 22 Mar, 2019

Jeżeli budujesz dom o drewnianej konstrukcji szkieletowej, to nie kleisz wełny do płyty poszycia.
Wełnę mocujesz na kołki do płyty poszycia pokrytej folią wiatroizolacyjną.

Adkins
Posts: 4
Joined: Fri 22 Mar, 2019

Re: Pomoc w doborze kleju do wełny mineralnej

Post by Adkins » Wed 27 Mar, 2019

Dzięki za odpowiedź, dom już stoi (i to od 100 lat), a teraz w związku z dotacjami do termomodernizacji chciałem go ocieplić. Wybrałem metodę lekką mokrą do ocieplenia (wełna na deskowanie budynku, na to siatka z odpowiednim klejem i tynk) ze względu na brak rusztu (brak mostków termicznych). Tynki paraprzepuszczalne, kleje (między wełnom a tynkiem) paraprzepuszczalne bez problemu można znaleźć i dobrać. Większy problem występuje w przypadku klejów między wełnom a deskowaniem i tego wciąż poszukuję.

Adkins
Posts: 4
Joined: Fri 22 Mar, 2019

Re: Pomoc w doborze kleju do wełny mineralnej

Post by Adkins » Wed 10 Apr, 2019

Jeśli kiedyś ktoś stosował klej do przyklejania wełny mineralnej do drewna w metodzie mokrej cały czas będę wdzięczny za podpowiedź jaki klej został dobrany ;)

Opirir
Posts: 8
Joined: Wed 13 May, 2020

Re: Pomoc w doborze kleju do wełny mineralnej

Post by Opirir » Mon 22 Jun, 2020

Sądzę że tan powinien dać radę https://decolux.com.pl/product-category/klej/



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”