drewno na konstrukcję domu!!!!!

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Grzegorz Szostak
Kontaktowanie:

Postautor: Grzegorz Szostak » śr 11 lip, 2007

Proponuje skontaktowac sie telefonicznie lub osobiscie z Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego “PETRYKOZY” Sp.j. http://www.petrykozy.prv.pl/

Prywatnie - zapytania cenowe via e-mail w tej branzy czesto sa ignorowane jesli nie ustali sie tego wczesniej telefonicznie.

andy12041

Re: drewno na konstrukcję domu!!!!!

Postautor: andy12041 » czw 31 lip, 2014

Cześć ESKA jeszcze tu zaglądasz czasem, ciekawy jestem jak teraz po latach sprawują się Twoje poprawki

drewrun

Postautor: drewrun » pn 24 lis, 2014

Jeśli ma się taką możliwość, to warto kupić produkty bezpośrednio w magazynie, bo dzięki temu może naprawdę sporo zaoszczędzić:)

irenaa

Postautor: irenaa » pn 01 lut, 2016

W takim razie jaką piłą najlepiej obrabiać to drewno? Zobacz czy tu zamawialiście może takie tarczowe?

redek77

Postautor: redek77 » pt 12 lut, 2016

Tartak oferuje materiał - suszony do 20% , strugany, NIEFREZOWANY.
Czy spełni wymogi budownictwa szkieletowego?
Czy osiowy rozstaw belek może wynosić 50 cm (ze względu na płytę OSB). Dotyczy podłogi (stropu nad gruntem) jak również konstrukcji szkieletu.
Czy można zaimpregnować podwalinę taką masą dyspresyjną (http://www.castorama.pl/produkty/budowa ... ml#product). Oczywiście od spodu i po bokach. Podłoga drewniana z pustką powietrzną.
Pytania do eksperta.

Wojciech Nitka
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Nitka » pt 12 lut, 2016

Drewno suszone komorowo czy powietrzno suche ?
Na strop najlepiej stosować osiowy rozstaw belek 40 cm. Przy rozstawie co 50 cm trzeba będzie zwiększyć grubość płyty poszycia - http://budujzdrewna.pl/domy-drewniane/d ... an-i-dachu
Co do masy to się nie wypowiadam; to jest masa do papy a nie do drewna.

redek77

Postautor: redek77 » pt 12 lut, 2016

Drewno suszone komorowo. Rozumiem, że na konstrukcję szkieletu może być rozstaw co 50 cm?

Wojciech Nitka
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: Wojciech Nitka » pt 12 lut, 2016

am.owczarek pisze:Pilnie potrzebuję namiar na firmę, która dostarczy mi drewno pod wymiar, suche (15%), czterostronnie strugane, impregnowane ciśnieniowo preparatem bezbarwnym lub brązowym.

A czemu "impregnowane ciśnieniowo preparatem bezbarwnym lub brązowym"

redek77

Postautor: redek77 » sob 13 lut, 2016

Panie Wojtku, proszę o podpowiedź. Czy na konstrukcję domu może być materiał suszony komorowo do 20% , strugany, NIEFREZOWANY?
Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie. Rozstaw belek. Ponieważ płyta OSB ma wymiar 2500x1250, czyli dla takiego poszycia rozstaw belek wynosi 50cm. Płyta GK natomiast ma wymiar 1200x2400. w tym przypadku rozstaw 40 cm ma sens. Wydaje mi się, że lepiej robić pod OSB, czyli co 50 cm. Dać poszycie od zewnątrz i wewnątrz budynku. Na OSB w wewnątrz przykręcić GK. Dobrze myślę?

Wojciech Nitka
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Nitka » sob 13 lut, 2016

Czy pod określeniem "niefrezowany" mam rozumieć, że drewno nie ma fazowanych czy zaokrąglonych krawędzi ? Jeżeli tak, to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie po co krawędzie się fazuje czy zaokrągla. Po pierwsze - przy skręcaniu się drewna ograniczają wypychaniu się płyty gipsowej, po drugie - drewno z krawędziami łatwiej poddaje się ogniu.
Rozstaw belek może wynosić 50 cm o ile jest to zgodne z obliczeniami konstrukcyjnymi, wymaga jednak grubszej płyty poszycia.

Pawel01

Postautor: Pawel01 » ndz 14 lut, 2016

Witam. Poruszono tutaj temat który mnie interesuje.
Jeśli rozstaw belek w ścianie jest obliczony na 40cm osiowo (pod płytę G-K) to płytę OSB trzeba przycinać o 5 cm. Czy nośność ściany zmieni się diametralnie jeśli rozstaw dopasuje się do płyty OSB i zmieni się na 41,6 cm. Wiem, wiem od środka płyta G-K będzie się mijać ale i tak planuję najpierw mocować OSB lub MFP a na to dopiero kartongips. Czy taki myk jest jakimś dużym wykroczeniem przeciw prawu?

Wróć do „Materiały budowlane dla domów szkieletowych”