Płyta OSB na podłogę poddasza czy może deska podłogowa

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
Dudo
Posts: 2
Joined: Tue 12 Jun, 2007
Location: stargard

Płyta OSB na podłogę poddasza czy może deska podłogowa

Post by Dudo » Thu 14 Jun, 2007

Jestem tu nowy, właśnie chcę zabrać się za kanadyjczyka, trochę o tym poczytałem ale mam dwa pytania do ekspertów:
1. Czy zamiast płyty OSB położonej na zaizolowane akustycznie belki stropowe można położyć deskę podłogową 28mm? Jeden z wykonawców proponuje mi coś takiego i chciałbym poznać inne opinie.
2. Czy rzeczywiście warto stosować płytę OSB również od wewnętrznej strony ścian zewnętrznych pod płytą KG?
Liczę na pomoc. Pozdrawiam.


pecoalsw
Posts: 93
Joined: Mon 30 Jan, 2006
Location: z daleka

Post by pecoalsw » Wed 20 Jun, 2007

1) tak
2) tak - w 100 %

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Płyta OSB na podłogę poddasza czy może deska podłogowa

Post by Wojciech Nitka » Wed 20 Jun, 2007

Dudo wrote:Czy rzeczywiście warto stosować płytę OSB również od wewnętrznej strony ścian zewnętrznych pod płytą KG?
Nie ma takiej potrzeby, co nie znaczy że nie można.
Płyty OSB kładzie się pod płyty gipsowo-kartonowe, główie w ścianach prefabrykowanych, które transportowane nieraz na długie odległości, bez uszytywnienia przez płyty OSB, mogłyby się zwichrować i pękać.
Płyty OSB w zasadzie nie kładzie się pod płyty gipsowo-kartonowe w domach o lekkiej konstrukcji szkieletowej montowanych na placu budowy. Jak widać - można ale nie ma takiej potrzeby.

Dudo
Posts: 2
Joined: Tue 12 Jun, 2007
Location: stargard

Post by Dudo » Wed 20 Jun, 2007

OK, dzięki za odpowiedź. Czy pan Wojtek ma takie samo zdanie co pecoalsw jeśli chodzi o deskę na podłogę?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Płyta OSB na podłogę poddasza czy może deska podłogowa

Post by Wojciech Nitka » Wed 20 Jun, 2007

Dudo wrote:Czy zamiast płyty OSB położonej na zaizolowane akustycznie belki stropowe można położyć deskę podłogową 28mm? Jeden z wykonawców proponuje mi coś takiego i chciałbym poznać inne opinie.
Takie rozwiązanie jest jak najbardziej prawidłowe. Nie podejmuję się jednak wypowiadać co do gruboości deski, bo to zależy od rozstawu belek stropowych.

User avatar
greg30
Posts: 70
Joined: Fri 01 Jun, 2007
Location: Gdansk

Post by greg30 » Thu 06 Nov, 2008

Witam....wlasnie sobie mysle...czy aby obnizyc "delikatnie" koszty.....nie uzyc zamiast profili alu......rusztow....po prostu polozenia plyt OSB juz za folia para i na te plyty polozyc plyty GK.....
Czy to jest raczej glupi pomysl? HMM? :cry:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 06 Nov, 2008

greg30 wrote:czy aby obnizyc "delikatnie" koszty.....nie uzyc zamiast profili alu......rusztow....po prostu polozenia plyt OSB juz za folia para i na te plyty polozyc plyty GK.....
Myślisz o podłodze? Na ten temat jest wątek.

Jeżeli jednak myślisz o ścianach zewnętrznych, to jak najbardziej możesz tak wykonać. To powszechnie stosowane rozwiązanie w "domach gotowych".

User avatar
greg30
Posts: 70
Joined: Fri 01 Jun, 2007
Location: Gdansk

Post by greg30 » Fri 07 Nov, 2008

Wiem, wiem. Jednak nie moglem odnalezc pokrewnego dot. scian. A moze na dachu po ociepleniu rowniez plyty OSB od wnetrza? :mrgreen:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”