Isover DRAFTEX Plus konsekwencje zastosowania tej folii

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
DUX
Posts: 8
Joined: Thu 23 Aug, 2007
Location: Łódź

Isover DRAFTEX Plus konsekwencje zastosowania tej folii

Post by DUX » Sat 24 Nov, 2007

Witam;
Folia ISOVER DRAFTEX PLUS – jest folią którą nie poleca się jako prawidłową wiatroizolację na ściany zewnętrzne na płytę OSB ze względu na swą wysoką paroprzepuszczalność. Jednakże, ze względu iż na swe nieszczęście zamówiłem i zakupiłem ją zanim zerknąłem do wymagań techniczno-montażowych i dyskusji na tym forum chciałbym wiedzieć jakie będą konsekwencje jej zastosowania.

Z Góry Dzięki Za Odpowiedź
Pozdrawiam
Piotr J


piko
Posts: 90
Joined: Wed 15 Aug, 2007
Location: Łódź

Post by piko » Sat 24 Nov, 2007

Folią, którą Pan zakupił jest określana jako membrana dachowa, natomiast na pocieszenie mogę powiedzieć iż folia Tyvek SOFT ma podobny wpółczynnik paroprzepuszczalności oraz inne współczynniki i ma zastosowanie jako folia wiatroizolacyjna. Zatem jeśli zastosuje Pan ją jako wiatroizolację to nie będzie problemów.

Pozdrawiam

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 24 Nov, 2007

piko,
to nie tak. To, że u nas stosuje się folię Tyvek SOFT jako wiatroizolację, to wcale nie znaczy że ta folia ma takie przeznaczenie. Folia Tyvek SOFT jest typową folią dachową o wysokiej paroprzepuszczalności - http://www.tyvek.pl/budowlane.php - to na naszych stronach.
Jednak istnieje folia Tyvek HomeWrap - http://www2.dupont.com/Tyvek_Constructi ... ewrap.html - która pełni rolę folii wiatroizolacyjnej i ... posiada zupełnie inne własciwości niż folia dachowa Tyvek SOFT. U nas niestety ta folia nie jest dostępna, choć już dwa lata temu zapowiadano jej wejście na rynek polski.

DUX
Posts: 8
Joined: Thu 23 Aug, 2007
Location: Łódź

Post by DUX » Sat 24 Nov, 2007

Panie Wojtku;
My to gadu gadu (... że jest nie dostępna itd) - ale o konsekwencjach nie wspomniał Pan ni słowa - a to szkoda bo cenię sobie Pana zdanie.

PiotrJ

pecoalsw
Posts: 93
Joined: Mon 30 Jan, 2006
Location: z daleka

Post by pecoalsw » Tue 11 Dec, 2007

W tym przypadku jest praktycznie bez roznicy jaka folie sie zastosuje. Wiatroszczelna jest i tak i tak plyta osb (kronoply np. ma wartosc mue: 350 do 450 m. (dla porownania folia PE 0,2mm ma 150 m, a od 150 m liczy sie jako zupelnie szczelna).
Jaka tu mowa o wiatroszczelnosci... Jedyne co to ochrona plyty osb i ta folia z pewnoscia nie jest gorsza od
folii mniej paroprzepuszczalnej.

Zembrowski
Posts: 104
Joined: Sun 21 Oct, 2007
Contact:

Post by Zembrowski » Tue 11 Dec, 2007

I ja chętnie poczytam objaśnienie p. Nitki o konsekwencjach.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”