Jakie lakiery w drewnianym domu?

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
bloch
Posts: 2
Joined: Fri 14 Dec, 2007

Jakie lakiery w drewnianym domu?

Post by bloch » Thu 07 Feb, 2008

Czy są jakieś specjalne wymogi co do lakierów na ściany, drzwi i podłogi w drewnianym domu, czy można użyć jednego i jakiego?


delfina
Posts: 5
Joined: Thu 01 Mar, 2007

Post by delfina » Thu 07 Feb, 2008

Witam!
Mam pytanie również dotyczące lakierów do drewna. Podobno drewno zawsze ciemnieje w miarę upływu czasu. Moje pytanie jest takie: czy istnieje jakiś lakier, bądz preparat, który zabezpieczy je przed takim ściemnieniem? Pytanie dotyczy wnętrza domu. A może rozwiązaniem byłoby pokrycie np. sufitów białą bejcą, a potem polakierowanie ich. Czy tak samo można postąpić odnośnie podłogi? Bardzo proszę o radę, bo już zbliża się w moim domu etap malowania, a wolałabym nie bazować tylko na opinii doradców z Casto.... :lol:
Z góry dziękuję!

toboro
Posts: 49
Joined: Sun 10 Sep, 2006

Post by toboro » Fri 08 Feb, 2008

polecam bardzo wysokiej jakości farby do drewna firmy tikurila ale uprzedzam że one są bardzo drogie.
Efekt za to jest piorunujący, bardzo ładne odcienie.

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Sat 09 Feb, 2008

Przed ciemnieniem zabezpieczy Capon, potem mozna uzywac innych lakierów (tylko musza być takie same rozpuszczalniki) - generalnie na podłogi, boazerie OK.

delfina
Posts: 5
Joined: Thu 01 Mar, 2007

Post by delfina » Sat 09 Feb, 2008

Też myślałam o Caponie, ale podobno nie jest taki skuteczny ( to słowa stolarzy).

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Mon 11 Feb, 2008

Po 22 latach doświadczeń naszej firmy moge napisac, ze skuteczny:):)

preluda4
Posts: 1
Joined: Sun 06 Mar, 2011

Post by preluda4 » Sun 06 Mar, 2011

Witam. Mam pytanie. Czym z zewnątrz pomalować domek szkieletowy jako podkład i czy lakier jachtowy (dulux, domalux) nadaje się na wjerzchnie warstwy

User avatar
artdeco
Posts: 65
Joined: Tue 30 Mar, 2010
Location: Kalisz
Contact:

Post by artdeco » Mon 07 Mar, 2011




Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”