Drewno z rozbiórki tarasu???

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
darak
Posts: 12
Joined: Sat 19 Apr, 2008
Location: śląskie
Contact:

Drewno z rozbiórki tarasu???

Post by darak » Sat 19 Apr, 2008

Witam wszystkich.
Mam pytanie i proszę o pomoc. Kilka lat temu wybudowałem kanadyjczyka, a teraz zamierzam dobudować 2 pokoje. W miejscu, gdzie maja stanąć znajduje się taras drewniany z drewna modrzewiowego. Został zbudowany razem z domem, więc ma około 5 lat. Deski tarasowe mają wymiary 14x4 cm. Zostały pomalowane lakierobejcą, która częściowo zlazła, a przedtem impregnatem cupriniol firmy Dulux. Od spodu mają kolor szarożółty, od wierzchu raczej szary. Czy takie deski mogę wykorzystać na dobudowę, czy muszę kupić nowe? Wymiary się zgadzają, tylko, czy leżenie na dworze nie wpłynęło ujemnie na wytrzymałość? Proszę o poradę. Dziękuję serdecznie.


alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sat 19 Apr, 2008

Tu pewnie powinni wypowiedziec sie nasi fachowcy.
Ja z innej beczki. skoro tak (wzglednie) dlugo uzytkujesz kanadyjczyka, to na pewno mozesz napisac na forum, co Ci najbardziej dopieklo, czy z czego nie jestes zadowolony podczas tego uzytkowania i odwrotnie, w porownaniu z wczesniejszym mieszkaniem, co wyszlo na plus.
Dla mnie to bylyby bardzo wartosciowe informacje.
Pozdrawiam
P.S.
Tak mi przyszlo do glowy, ze jezeli to drewnoi zachowalo swe parametry, czyli nie jest spekane i poskrecane, a bylo odpowiednio suszone i fazowane, zas wilgotnosciomierz pokazuje odpowiedni prog wilgotnosci, to chyba powinno sie nadac?

darak
Posts: 12
Joined: Sat 19 Apr, 2008
Location: śląskie
Contact:

Post by darak » Sat 19 Apr, 2008

Chętnie opiszę. Jest jakiś dział na forum, gdzie ludzie dzielą się takimi opiniami? Jestem tu pierwszy raz i jeszcze nie do końca rozeznałem się w topografii. :-))

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sat 19 Apr, 2008

Fajnie. My bedziemy stawiac w tym roku.
Historie budowy... lub Galerie - dzialy na samym dole strony glownej.


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”