elewacja z klinkieru

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
Arturros
Posts: 7
Joined: Fri 15 Aug, 2008

elewacja z klinkieru

Post by Arturros » Sat 30 Aug, 2008

witam wszyskich "szkieletomaniakow"
W 2010 planujemy budowac szkieletowca. Na ta chwile mamy dzialke i czekamy na warunki zabudowy. Wiemy juz co chcemy tzn jak i ma byc ten nasz domek. Pewne wizje pewnie jeszcze sie zmienia. Caly czas zbieram info na temat materialow z ktorego wykonamy domek. Obecnie interesuje mnie elewacja. i tu pytanie do Was. Czy ktos z Was mial doczynienia z http://www.infatec.pl/index.html lub http://www.mat-lodz.pl/mathermic.htm
Ciekawy jestem czy nie byloby lepiej zastosowac tego systemu zamiast styropian-tynk.
Prosze o info foruowiczow rozeznanych w temacie.
Pozdrawiam
Arturros


ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Sun 31 Aug, 2008

moim zdaniem na pewno lepiej było by to zastosować, w dodatku trwalej, łatwiej w utrzymaniu i dla mnie - ładniej. Tylko tu w grę wchodzi koszt, czyli to, na co kogo stać. Poliuretan a najlepiej-poliizocyjonurat a nie zwykły poliuretan jest wciaz sporo droższy niż styropian, a klinkier niz tynk.

xidex
Posts: 1
Joined: Thu 26 Mar, 2009
Location: Warszawa

Post by xidex » Thu 26 Mar, 2009

W 100% zgadzam się z ewaka, tego typu roziwązania są bardzo estetyczne. Mam również zamiar wykonać swój domek jednorodzinny z systemu ArtBrick, bardzo ciekawa oferta http://www.artbrick.pl
Z pozdrowieniami
Marcin Kos

KonradJ
Posts: 69
Joined: Tue 24 Mar, 2009

Post by KonradJ » Thu 26 Mar, 2009

Domek wyglada super z oblicowka,polecam.Doradzam dac twarda wate izolacyjna miedzy sciana glowna a oblicowka.Jest pracochlonne oraz dosc kosztowne ale efekt koncowy jest wart tego rozwiazania elewacjii.

Arturros
Posts: 7
Joined: Fri 15 Aug, 2008

Post by Arturros » Thu 26 Mar, 2009

Witam, dzieki za odp.
na ta chwile zdecydowalismy na elewacje drewniana, ale po 10,12 latach napewno wrzucimy klinkier. Dzieki za podrzucenie http://www.artbrick.pl - ciekawa oferta
pozdr
arturros

galux20
Posts: 23
Joined: Mon 21 Sep, 2009
Location: kujawy

Post by galux20 » Mon 09 Nov, 2009

Liczę się z tym, że jak wykorkuje na serducho [praca w branży budowl.] to żona będzie chciała znowu mieszkać w bloku - to na wsi nikt nie kupi mi drewna . Tak sobie pomyslałem, że dobrym rozwiązaniem będzie klinkier - na wsi cegła to podstawa :smile:
Powiedzćcie proszę jak to podniesie koszty [czy proporcjonalnie jak w tradycyjnym murowanym domu?] Jak to wpłynie na własciwości oddychania ściany ?

leon3500
Posts: 1
Joined: Wed 01 Apr, 2009

klinkier

Post by leon3500 » Tue 09 Feb, 2010

Witam trafiłem tu przypadkiem ale widzę że nie jestem sam w poszukiwaniu rozwiązania elewacji klinkierowej:), zastanawiam się nad budową domu szkieletowego, a jako elewację chcę zastosować płytkę klinkierową, wstępnie rozmawiałem z firmą STEICO, mają całkiem ciekawą ofertę i widać, że znają się na szkieletowcach. Natomiast jeśli chodzi o elewację to przeprowadziłem rekonesans i rozmowy z wyżej wymienionymi firmami i najbardziej rzetelna wydaje się być firma INFATEC, mają dość sporo realizacji i obiektów referencyjnych co prawda nie na szkieletowcach, ale w tym roku na BUDMIE zastosowano ich na szkieletowym budynku pasywnym więc się chyba nadają, mają trochę za duży wybór klinkieru i ciężko się zdecydować co wybrać .Ich płyty są z jakiegoś specjalnego granulatu i mają lambde 0,033. Firma www.mat-lodz.pl/mathermic.htm mają panele na poliuretanie, koło mnie jest jedna realizacja na poliuretanowych panelach i nie wygląda ciekawie śruby wypychają fugę, elewacja jest powybrzuszana nie wiem czy to wina budynku czy panele ze względu na wielkość nie są stabilne, wiem że nie można oceniać na podstawie jednego budynku więc jeszcze się porozglądam za ich obiektami referencyjnymi. Natomiast Artbrick to jakaś dziwna firma nie za bardzo mają się czym pochwalić jeśli chodzi o realizację, budową są podobni do infatec tylko mają gorsze parametry. Mam jeszcze trochę czasu, aż stopnieją śniegi więc jeśli ktoś skorzystał z ofert któregoś z producentów proszę o podpowiedź, może jeszcze jakieś alternatywy?? nie chcęi wtopić!!
pozdrawiam Maciek Z.

galux20
Posts: 23
Joined: Mon 21 Sep, 2009
Location: kujawy

Post by galux20 » Wed 10 Feb, 2010

No z tym infateciem moze być mały problem, ten ich styropian chyba nie jest dyfuzyjnie otwarty.

jerz100
Posts: 123
Joined: Tue 02 Feb, 2010
Location: Gródek

Post by jerz100 » Fri 19 Feb, 2010

Ludzie czy wy nie wiecie co zrobić z waszą cieżko zarobiona kasą? mówia że "głupota jak by miała skrzydła to by zaczeła fruwać" niestety to nie moje
jerz100

Papa
Posts: 31
Joined: Fri 19 Jun, 2009

Post by Papa » Thu 18 Mar, 2010

Witam,
Infatec jest ok, ale po co ci w szkielecie ściana osłonowa ze styropianu no i klinkieru? bo nie kumam? zrobisz z chałupy termos nie oddychający, dobre to jest na cokolik, ale bardzo drogie i jak kupisz styropian i wszystkie elementy oddzielnie to będzie taniej.

Papa
Posts: 31
Joined: Fri 19 Jun, 2009

Post by Papa » Thu 18 Mar, 2010

pytanie do galuxa20: a który styropian jest dyfuzyjnie otwarty? odpowiedź: ŻADEN

Papa
Posts: 31
Joined: Fri 19 Jun, 2009

Post by Papa » Thu 18 Mar, 2010

Witam,
do leona 3500; na budmie w Steico to była tylko próba pokazania możliwości połączenia w systemie szkieletu i systemu Infatec, ale nigdy nie rób takich połączeń.

molotov255
Posts: 1
Joined: Fri 24 Aug, 2018

Re: elewacja z klinkieru

Post by molotov255 » Fri 24 Aug, 2018

Jest jeszcze rozwiązanie, które zastosowaliśmy w naszym domu - płyty klinkierowe. To gotowe elementy z płytek klinkieru zatopionych w panie PUR. Zastępuje elewacje klinkierową jak i pełni funkcję docieplenia. Moim zdaniem dobre, bo szybko się to montuje (na kołkach i piance), można je przykręcać nawet przy ujemnych temperaturach i nie ma obawy, że nasz "fachowiec" zrobi coś krzywo...

User avatar
Gucio010
Posts: 2
Joined: Fri 18 Oct, 2019
Contact:

Re: elewacja z klinkieru

Post by Gucio010 » Fri 18 Oct, 2019

Klinkier jest teraz bardzo modny. Ale są też dużo tańsze rozwiązania- na przykład blachy dekoracyjne.

AkukuBernard
Posts: 22
Joined: Tue 24 Jan, 2017
Contact:

Re: elewacja z klinkieru

Post by AkukuBernard » Tue 08 Feb, 2022

Nie wszystko co modne koniecznie przypadnie każdemu do gustu. Mnie osobiście takie rozwiązanie kompletnie się nie podoba.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”