Ilość materiału i koszty ?

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
papatkiole
Posts: 15
Joined: Fri 28 Mar, 2008

Ilość materiału i koszty ?

Post by papatkiole » Sun 01 Mar, 2009

Witam
Po przeprawie z działka w końcu mogę zacząć myślec o budowie. Jest sznasa że w tym roku cos już wstanie. Wszystkoi zależy od kosztów. Zastanawiam się jaki jest przybliżony koszt m2 ściany w systemie szkieletowym na "gotowo" (ocieplenie, płyta, szkielet i jakaś najtańsza opcja na zewnątrz to chyba boazeria, izolacja jedna i druga), nie chodzi mo o dokładne koszty , tylko przybliżone od do samych materiałów.
Druga sparwa zaś dotyczny jak wyliczyć ilość potrzebnego materiału na konstrukcję szkieletu?
Projekt który do mnie najbardziej przemówił to ten http://www.z500.pl/projekt/z16.html
Pozdrawiam i dziękuję
Cóż człowiek, nawet światło się załamuje.


Victor
Posts: 5
Joined: Sat 29 Apr, 2006
Location: norwegii

Cena m2 sciane

Post by Victor » Wed 04 Mar, 2009

Witam!
Jest dosyc latwo to przeliczyc.
Uzywasz okolo 2,3 mb drzewo konstrukcyjne na m2 (norma ktory stary ciesla w Norwegii mi uczyl)
Laty troche mniej, mozna powiedzic 2 mb na m2 scianie.
Kiedy chodzi o plyte OSB, to ona ma wysokosci 2,5 m, znacze to ze nie bedzie duzo opadow.
Nie bedzie tez duzo opadow kiedy mowimy o welna mineralna i plyta gipsowa jako poszyczie wewnetrzne.
Potrzebny tez folia parapuszczalna i folia wiatroizolacyjne, mozna liczyc okolo 1,25 m2 foli na m2 sciane.
Poznej patrzesz na allegro.pl albo icmarket.pl jakich ceny sa na materialy.

Najtanszy sposob budowanie jest taki - od zewnatrz:
- deska elewacyjna
- laty (np 23 x 48 mm)
- wiatroizolacja (nie jest potrzebna, nie znam wymogi w Polsce)
- plyta OSB
- szkielet
- welna
- paroizolacja
- plyta gipsowa

Pozdrawiam
Victor

papatkiole
Posts: 15
Joined: Fri 28 Mar, 2008

Post by papatkiole » Wed 04 Mar, 2009

Dziekuję za pomoc Trochę mi przynajmniej przybliżyło teraz koszty. Pozdrawiam
Czekam z ustęsknieniem na decyzję i startuje z budową, przebieg oczywiście opiszę na forum.
Cóż człowiek, nawet światło się załamuje.

papatkiole
Posts: 15
Joined: Fri 28 Mar, 2008

Post by papatkiole » Fri 06 Mar, 2009

Poprawcie mnie jesli sie mylę. Przyblizony koszt 1m2 sciany (deska, osb/3, wełna 15 cm, plyta GK) to około 65-70 pln ??? Oczywiście bez robicizny.
Cóż człowiek, nawet światło się załamuje.

Marcin1980
Posts: 16
Joined: Sat 30 Jan, 2010

Post by Marcin1980 » Sat 30 Jan, 2010

CZy ktoś wie gdzie mogę kupić drzewo na konstrukcje w okolicach Warszawy? Z góry dziekuję za odp



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”