płyty cementowo włóknowe

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
momako
Posts: 3
Joined: Tue 24 Mar, 2009

płyty cementowo włóknowe

Post by momako » Tue 24 Mar, 2009

Witam
Jestem nowym uczestnikiem forum. Za kilka miesięcy zaczynamy budowę domu właśnie w systemie szkieletowym. Na elewacji chcemy zastosować płyty cementowo włóknowe.
Nasze pytania do was:
- czy ktoś spotkał się z takim rodzajem elewacji na domach szkieletowych;
- czy były problemy z montażem, eksploatacją takich płyt;
- no i może jakieś wskazówki (montaży , wykończenia) , które spowodują, że ominę jakieś ważniejsze błędy.
Z góry dziękuję.


pszb
Posts: 49
Joined: Tue 18 Jan, 2005
Location: Warszawa

Re: płyty cementowo włóknowe

Post by pszb » Tue 24 Mar, 2009

momako wrote:Jestem nowym uczestnikiem forum. Za kilka miesięcy zaczynamy budowę domu właśnie w systemie szkieletowym. Na elewacji chcemy zastosować płyty cementowo włóknowe.
Nasze pytania do was:
- czy ktoś spotkał się z takim rodzajem elewacji na domach szkieletowych;
- czy były problemy z montażem, eksploatacją takich płyt;
- no i może jakieś wskazówki (montaży , wykończenia) , które spowodują, że ominę jakieś ważniejsze błędy.
Wejdź na stronę muratora i poszukaj opisów pod hasłem "suche elewacje", "elewacje na ruszcie". Pamiętam, że było. Wygląda ekstra, te kamienno podobne zwłaszcza. Montuje się prosto. Powinno się dać i na szkieleciaka, ale to trochę waży wię na 100% nie wiem. Pamiętam też, że jak szukałem firm z tym asortymentem, to nic nie znalazłem ciekawego. Widocznie w szkieletach króluje styropian udający tynk :mrgreen:
pozdr.
ps. skrobnij coś jak znajdziesz.
Piotr B.

jolandsk
Posts: 11
Joined: Sun 22 Mar, 2009
Location: tromso

Post by jolandsk » Tue 24 Mar, 2009

jezeli myslimy o tym samym,to z ta waga troche przesadziles, bo np. plyty jakie znam czyli fermacell nie sa takie ciezkie. spotkalem sie z tak wykonczona elewacja na domu szkieletowym. co prawda nie byla na calym domu ale byly wkomponowane elementy w panel drewniany .miala na sobie posypke z jakiegos kamienia. na laczeniach tych plyt dawalismy dolaczone do produktu uszczelki silikonowe transparentne. wiec jezeli mozna czesciowo to i na calej polaci scian pewnie mozna.oczywiscie montaz z zachowaniem wszelkich regol obowiazujacych dla budownictwa drewnianego.
pewnie na stronie fermacell mozna cos znalesc konkretnego.
pozdrawiam

pszb
Posts: 49
Joined: Tue 18 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by pszb » Tue 24 Mar, 2009

jolandsk wrote:jezeli myslimy o tym samym,to z ta waga troche przesadziles,.. [....] pewnie na stronie fermacell mozna cos znalesc konkretnego
Myślałem o czymś takim: http://www.muratordom.pl/budowa-i-remon ... 5_2421.htm - czyli kształtki betonowe albo płytki ceramiczne.
Attachments
elewacje_na_sucho5_1_.jpeg
(13.75 KiB) Downloaded 21643 times
elewacje_na_sucho6_1_.jpeg
(13.28 KiB) Downloaded 21642 times
Piotr B.

momako
Posts: 3
Joined: Tue 24 Mar, 2009

Post by momako » Wed 25 Mar, 2009

Na stronie Fermacell jest trochę informacji na ten temat, trochę zagmatwany ten opis , ale jest. Mam już nawet instrukcję kładzenia.
Jednak jeśli ktoś inny miał doświadczenie z takimi płytami na domu szkieletowym ( my chcemy gładkie płyty i na to dopiero tynk) prosiłbym o podzielenie się uwagami.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”