W czym budować...?

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
kow66
Posts: 7
Joined: Thu 20 Aug, 2009

W czym budować...?

Post by kow66 » Thu 20 Aug, 2009

Witka..
Sorki za powielanie podobnych tematów, ale szukam odpowiedzi na interesujący mnie temat...

W zeszłym roku na targach w Birmingham w UK widziałem, połączenie konstrukcji szkieletu drewnianego z panelami izolowanymi styropianem.( konstrukcja SIPs)
Przyznam że spodobało mi sie to rozwiązanie ale... moja żona podchodzi sceptycznie do wszystkiego poza cegłą
I nawet zaczyna namawiać mnie na standardowy szkielet drewniany "bo w Polsce takie budują".
Co sądzicie na ten temat?
Widzieliście już jakiś dom postawiony w SIPs?
Jeśli ktoś postawił i może podzielić się opinią to proszę o kontakt kow66@wp.pl
Szukam również konstruktora i kierownika budowlanego co ma jakieś doświadczenie w tym temacie...

Jak przekonać żone :?: :wink:


Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Fri 21 Aug, 2009

Twoja zona ma po trosze racji, bowiem dostep do materialow czy doswiadczonych ekip na rynku lokalnym nie jest bez znaczenia.
O panele SIP pytasz w innej sekcji forum, tam tez dorzucilem swoje trzy grosze
Pozdrawiam
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

gumiś
Posts: 4
Joined: Sat 21 Nov, 2009

Post by gumiś » Sat 21 Nov, 2009

Witam Kow66
Co do wyboru konstrukcji, to trzymam twoją stronę - też mi się sips podoba. Ale pisze bo interesuje mnie cena robocizny za m2 powierzchni całkowitej w stanie surowym z dachem. Mi jedna firma wyceniła 260 zł. myślisz że to drogo?

gumiś
Posts: 4
Joined: Sat 21 Nov, 2009

Post by gumiś » Sat 21 Nov, 2009

aaa zapomniałem że dom jest całkiem spory więc można z ceny zjechać!!! (tak mi się wydaje) projekt wybranego domu

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Mon 23 Nov, 2009

Technologia SIP jest genialna. Nietety w Polsce rozsadne rzeczy sie z trudem przyjmuja. Nie wiem czy jest w Polsce zaklad prefabrykacji. Odnosnie popularnosci SIP w innych krajach tez niewiem jak sie sprawy maja. W skandynawii prawde mowiac nie spoltkalem sie. Byc moze w USA jest bardziej popularna bo na stronie architecturaldesigns.com jest spesjalny dzial z projektami w SIP. Moze lepiej cos z tamtad zapozyczyc, projekty jak wiadomo sa projektowane pod konkretna technologie. Przerobki z technologii na technologie moga byc klopotliwe i kosztowne.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 23 Nov, 2009

roobik66 wrote:Nie wiem czy jest w Polsce zaklad prefabrykacji.
Z tego co mi wiadomo nie ma w kraju producenta panela strukturalnego, choć swego czasu kilka firm podejmowało takie próby, np. dawny Alpex Karlino (obecnie Homait Polska) czy tez Sklejka Eko z Ostrowa Wlkp. Była też swego czasu firma, która chciała imprtować SIP ze Stanów. Postawili nawet domek modelowy na trasie Bydgoszcz - Inowrocław. Wiem też, ze swego czasu kilka budynków powstało we Wrocławiu.
Trchę informacji na temat SIP - http://www.szkielet.pl/problemy_technol ... lny&id=143

gumiś
Posts: 4
Joined: Sat 21 Nov, 2009

Post by gumiś » Mon 23 Nov, 2009

:mrgreen: :wink: No to wydaje mi się, że moja wojna domowa jest już wygrana :grin:
Co do projektów gotowych to rozmawiałem z konstruktorem i przekonał mnie do wybrania jakiegoś z szkieletu drewnianego i przerobienie, jako powód podał różne obciążenia wiatru i śniegu i inne zastosowania (mentalność) i rozmieszczenia pomieszczeń.
aaa zapomniałem że dom jest całkiem spory więc można z ceny zjechać!!! (tak mi się wydaje) projekt wybranego domu
Gumiś ---fany projekt ale ja bym w nim podniósł ścianę kolankową o 60cm tak by wykorzystać to puste miejsce koło łazienki i powiększyć i polepszyć ustawność sypialni.

ps. moja budowa została przesunięta na koniec następnego roku -jak dobrze pójdzie :???:



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”