Taras na garażu

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
pikus117
Posts: 26
Joined: Sat 11 Jul, 2009

Taras na garażu

Post by pikus117 » Fri 25 Dec, 2009

Witam wszystkich. Mam problem z wykonaniem tarasu i potrzebuje pomocy. Jak by ktos mogl pomoc bede wdzieczny. Otoz w projekcie mam taras otwarty nad garazem wykonany z plyt betonowych na podkladach i zasypka ze zwiru. Czy ktos moze wie gdzie znalezc informacje. Z gory dzieki.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 25 Dec, 2009

W czym Ci możemy pomóc? Nic w tym zakresie nie piszesz, a rozwiązania winne być przedstawione w projekcie. Może warto zarządać rysunków szczegółowych od projektanta?
Jednak gdybyś zdecydował się na taras o konstrukcji drewnianej nad garażem - zajrzyj tutaj - http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... ight=#3627 - konstrukcja drewnianego tarasu nad pomieszczeniami. Może jakieś pomysły wykorzystasz i zaadaptujesz do swoich potrzeb.

pikus117
Posts: 26
Joined: Sat 11 Jul, 2009

Post by pikus117 » Sun 27 Dec, 2009

Podobne rozwiazanie mam w projekcie, tylko zamiast desek mam plytki betonowe na podkladach. Chodzi mi o szczegoly, z czego te podklady maja byc, i czy maja lezec bezposrednio na papie a srodek ma byc zasypany zwirem?

sunsetbeno
Posts: 6
Joined: Tue 27 Nov, 2018

Re: Taras na garażu

Post by sunsetbeno » Mon 24 Jun, 2019

Myślałem o stanie surowym, różnica wynosi 80 tys., tym bardziej, że nie planuję instalacji CO, tylko kominek z płaszczem wodnym + ogrzewanie elektryczne. Do instalacji elektrycznej mam szwagra elektryka z uprawnieniami, więc i na tym bym pewnie zaoszczędził. Dobrze myślę? :)


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”