akustyka

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
pikus117
Posts: 26
Joined: Sat 11 Jul, 2009

akustyka

Post by pikus117 » Sun 17 Jan, 2010

Czy pod plyte osb na stropie mozna uzyc takiej pianki jak do paneli mocowanej zszywkami.


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 17 Jan, 2010

Pianka po pewnym czasie może ulec skruszeniu - takie są opinie producenta pianki polietylenowej.
Lepiej kup taśmę akustyczną - tak się nazywa - poszukaj w Necie. Greg napisze byś zastosował klej Liqud Nails, ale w naszym kraju raczej aktualnie niedostępny. Ale poszukaj na www.soudal.pl

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Sun 17 Jan, 2010

Wojtek, produktow Liquid Nails nie lubie poniewaz sa zlej jakosci w porownaniu do produktow stosowanych obecnie. Ale masz racje, polecam stosowanie klejow przeznaczonych pod plyty poszycia stropu.Kleje sa o wiele lepsze od wszelkiego rodzaju podkladek poniewaz stanowia dodatkowe polaczenie mechaniczne.
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

pikus117
Posts: 26
Joined: Sat 11 Jul, 2009

Post by pikus117 » Mon 18 Jan, 2010

Dzieki.Bedzie tasma akustyczna.

framer
Posts: 11
Joined: Thu 13 Nov, 2008

Post by framer » Wed 20 Jan, 2010

Greg ma racje tylko kleje typu subflor... budowałem domy w stanach przez 8 lat i nigdy nie widziałem żeby ktoś stosował taśmy, zaoszczędzisz przede wszystkim... czas.... i prawdopodobnie pieniądze. Dwufunkcyjność jest też główną zaletą.

Piotr tomrer
Posts: 192
Joined: Sat 15 Sep, 2007
Location: Notteroy-Norwegia

Post by Piotr tomrer » Wed 20 Jan, 2010

Ja również podzielam zdanie Grega i Framera, żadnych taśm, tylko klej.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”