Isobooster zamiast paroizolacji

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
bartek319
Posts: 1
Joined: Thu 11 Mar, 2010

Isobooster zamiast paroizolacji

Post by bartek319 » Thu 11 Mar, 2010

Witam,
Chciałbym w moim kanadyjczyku dodatkowo dołożyć izolacji i zamiast paroizolacji użyć produktu pod nazwą isobooster. Producent deklaruje doskonałe parametry, więc chyba warto.
Czy technologicznie będzie to prawidłowe?


MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Post by MajorDamage » Fri 31 Jan, 2014

Witam,
Podłączę się pod temat w choćby dlatego by go odkurzyć.
Pracuję przy budowie kanadyjczyków. Materiałem ocieplającym jest piana i styropian. Miałem jednak okazję wykonać 5 poddaszy z zastosowaniem folii refleksyjnej Isobooster. Z 100% powodzeniem. Moim zdaniem materiał jest rewelacyjny choć wymaga większego nakładu pracy niż piana. Jednakże porównywać do tego materiału wełnę jest jak porównanie poloneza i passata. Folia będzie o wiele wytrzymalsza i przyjemniejsza w pracy. Sporo naszukałem się info jak i sięgnąłem języka w paru hurtowniach i moim zdaniem jesteśmy totalnie oszukiwani przez producentów wełny, którzy jawnie lobbują ten produkt choć daleko mu do ideału. Wiem co piszę, bo na rynku jestem od 16lat i zdarzyło się rozbierać poddasze ocieplone wełną. Ciekawy jestem opinii ekspertów, którzy w końcu wypowiedzą się co do Isoboostera. Oczywiście nie chcę teorii, bo ją znam a praktyki z zastosowania. Jak u mnie. Mam nadzieję, że się doczekam odpowiedzi nim zacznę wprowadzać swoje plany budowy domu kanadyjskiego w czyn.
Pozdrawiam

Martin5
Posts: 158
Joined: Mon 27 Jan, 2014

Post by Martin5 » Thu 13 Feb, 2014

A jakie ceny tego Isoboostera?
Co z paroprzepuszczalnością? Piszą, ze przepuszcza, ale przy takiej strukturze: http://www.isobooster.pl/czym_jest_isobooster.php trudno uwierzyć, że wilgoć się przemyka.
Wygląda to na świetną rzecz, ale pewnie ceny będą z kosmosu. Wełna mineralna jest dość tania: TOPROCK SUPER 20 cm 29 zł/m2.

MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: Isobooster zamiast paroizolacji

Post by MajorDamage » Sat 09 May, 2015

Witam, widzę, że temat nie przykuł uwagi i ciszą spowił wątek tak ciekawy. Cóż, napiszę tylko tyle, że wspomniany materiał izolacyjny rozszerzył swoje zastosowanie i obecnie można go zauważyć przy izolacji poddaszy w domach murowanych, wszystkich przegród w domach szkieletowych jak i jako dodatkowa termoizolacja w domach z bala prostokątnego (celem osiągnięcia współczynnika domu pasywnego). Osobiście wykonałem takie izolacje we wszystkich wspomnianych typach budynku i widzę, że świadomość budujących swoje wymarzone m. wzrasta z każdym miesiącem. Oczywiście jest to produkt dla odważnego wykonawcy z wyobraźnią a nie kierowcy czy kucharza okazyjnie pracującego na budowie. Produkt jest tańszy niż wełna z hurtowni, a że nie jest w tychże hurtowniach sprzedawany świadczy to jedynie o braku bonusów od producenta (w przeciwieństwie do producentów wełny). Jeżeli komuś zależy na bezproblemowym produktem zarówno w trakcie montażu jak i użytkowania powinien zastosować u siebie ten właśnie typ izolacji.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Isobooster zamiast paroizolacji

Post by Wojciech Nitka » Sun 10 May, 2015

Jeżeli już tak bardzo chwalisz ten materiał. to liczę na kilka informacji, których na stronach nie znalazłem:
1) chciałbym zapoznać się z Aprobatą Techniczną. Na stronach www nie powieszono jej.
2) Dlaczego IsoboosterŸ T1 posiada klasę reakcji na ogień B-s1, d0, a IsoboosterŸ T2 - E, a więc jako materiał łatwo zapalny i to w układzie: mata ISOBOOSTERŸ przykryta płytą gipsowo-kartonową o grubości 9,5 mm na podkładzie niepalnym klasy A1 lub A2 reakcji na ogień. Tak przynajmniej rozumiem z informacji zawartej na stronie www.
3) jaka jest paroprzepuszczalność tych materiałów ?
4) według ITB uzyskano wartości współczynnika oporu cieplnego R odpowiednio: dla ISOBOOSTER®T2 – 1,45(m *K/W), a dla ISOBOOSTER®T1 - 1,15(m *K/W). Na stronach podawane są inne (wyższe) wartości R.
5) jaka jest cena metra kwadratowego poszczególnych materiałów ?

MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: Isobooster zamiast paroizolacji

Post by MajorDamage » Mon 11 May, 2015

O powyższe info proszę zwrócić się do producenta. Z pewnością zadowolą Pana odpowiedzi. Jestem jedynie wykonawcą i nie handluję produktem. Swoimi spostrzeżeniami chciałem jedynie zwrócić uwagę wykonawców, którzy poszukują tak popularnych dzisiaj innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają pracę. Pozdrawiam.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”