Materiały na domek letniskowy (tylko na lato)

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
tw20
Posts: 5
Joined: Thu 22 Apr, 2010
Location: Wrocław

Materiały na domek letniskowy (tylko na lato)

Post by tw20 » Thu 22 Apr, 2010

Witam.
Mam okazję kupić działkę letniskową i próbuje wyliczyć ile mnie będzie kosztowała budowa domku tylko na lato około 40m2. Chciałbym się dowiedzieć jaki byłby najodpowiedniejszy materiał na taki domek i jakie rozwiązania będą najlepsze. Mianowicie co mnie nurtuje:
1. Osadzenie - Chciałbym go postawić na bloczkach betonowych Czy muszą one być głęboko wkopane czy poprostu ustawione na wyrównanej ziemi i na nich konstrukcja?
2. Szkielet - Wyczytałem że grubość ścian zewnętrznych wystarczy 10cm, i dach dwuspadowy pod kątem 30 st. Chciałbym sobie zrobić szkielet sam ale nie wiem ile mniej więcej trwa postawienie takiej konstrukcji w 2 os.? Dowaidywałem się w firmie budującej domy drewniane o koszt wykonania takiego szkieletu wraz z montażem... 10000zł. Są jakieś ekipy które byłyby zainteresowane wykonaniem takiego szkieletu w atrakcyjniejszej cenie z woj. Dolnośląskiego.
3. Ściany - oprócz folii wiatro- i paraizolacji, płyt osb czym najlepiej i najtaniej wykończyć z zewnątrz (myślałem żeby na osb i wiatroizolację przybic listewki i na to styropian i tynk ale strasznie drogo to wyszło) co może być tańsze i trwałe? Do środka ściany myślałem o jakiejś wełnie ale nie wiem jaką żeby było dobrze i ekonomicznie. Czy od wewnętrznej strony na paraizolację mogę bezpośrednio przykręcić płytę g-k?
4. Podłoga - oglądałem filmiki jak Panowie robią ruszt podłogowy i na to osb. Ale czy ten ruszt nie będzie narażony na działanie wody lub zalegającego śniegu przy samym domku? Czy on nie powinien być czymś pomalowany?
5. Dach - Na szkielet dachu płyta osb a później co? Jakie rozwiązanie będzie wmiare tanie? Czy są jakieś materiały ala papa ale przyklejane na zimno?

To narazie tyle problemów które mnie nurtują. Mam ogromną prośbę do was fachowców o pomoc. Potrafie zrobić dużo rzeczy sam ale potrzebuje trochę informacji z tego zakresu:) i wierzę że mogę na was liczyć.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
tw20


User avatar
artdeco
Posts: 65
Joined: Tue 30 Mar, 2010
Location: Kalisz
Contact:

Post by artdeco » Fri 23 Apr, 2010

Cześć
znawcą ani specjalistą nie jestem ale moje zdanie jest takie:
1-dom powinien być posadowiony mocno czyli słupki zalane betonem w ziemi
2-może ktos się znajdzie tańszy ale ciężko będzie
3-elewacja drewniana i farba
4-podwaliny zaimpregnuj ciśnieniowo (koszt około 70 PLN za m3) tartaki dają na to dużą gwarancję
5-jak ma być super tanio to polecam onduline
POWODZENIA
Attachments
szra elewacja (Small).jpg

tw20
Posts: 5
Joined: Thu 22 Apr, 2010
Location: Wrocław

Post by tw20 » Mon 26 Apr, 2010

Mam jeszcze pytanie. Wg waszego doświadczenie ile trwa postawienie takiego szkieletu w dwie osoby (domek na bloczkach ok 35m2), obicie OSB, pokrycie wiatroizolacją, obłożenie styropianem i pociagnięcie tynkiem? łączna powierzchnia ścian to ok 75m2, dach to powierzchnia ok 40m2 (OSB, papa , blachodachówka) + wstawienie okien i drzwi? Chodzi mi mniej więcej o czas jaki trzeba poświęcić żeby zrobić stan surowy zamknięty.
W środku narazie nic bym nie robił.

Czy ktoś może mi tak mniej więcej przybliżyć taki czas?
Bo nie wiem czy mi urlopu starczy:)

pozdrawiam
tw20


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”