Wiatroizolacja i paroizolacja

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
Paweł.P
Posts: 3
Joined: Sat 29 Oct, 2005

Wiatroizolacja i paroizolacja

Post by Paweł.P » Tue 01 Nov, 2005

Bardzo proszę o informację na temat wiatro izolacji. Dlaczego nie można zastosować foli dachowej o dużej paroprzepuszczalności jako wiatroizolacji?


czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Tue 01 Nov, 2005

Witam

proponuję wykazać się minimum wysiłku :lol: i poszukać tych wiadomości na tym forum

jest ich,aż nadto

pozdrawiam


ps.przepraszam za złośliwość .ale co drugi post na tym forum tak wygląda - mam pytanie , chciałbym ,czy można ,co to jest - a odpowiedzi już są tylko trzeba trochę poszukać

Paweł.P
Posts: 3
Joined: Sat 29 Oct, 2005

Post by Paweł.P » Sun 13 Nov, 2005

czarek63 wrote:Witam

proponuję wykazać się minimum wysiłku :lol: i poszukać tych wiadomości na tym forum

jest ich,aż nadto

pozdrawiam


ps.przepraszam za złośliwość .ale co drugi post na tym forum tak wygląda - mam pytanie , chciałbym ,czy można ,co to jest - a odpowiedzi już są tylko trzeba trochę poszukać
Nie poczytuję sobie tego jako złośliwo, lecz mimo "wykazania minimum wysiłku"nie znalazłem interesujących mnie informacji na niniejszym forum.Kto pyta nie błądzi.Potrzebne informacje zawsze można wyszukać, problem w tym, że niezawsze jest na to czas.

Paweł.P
Posts: 3
Joined: Sat 29 Oct, 2005

Re: folie wiatroizolacyjne

Post by Paweł.P » Wed 23 Nov, 2005

krystianwesolowski wrote:
Paweł.P wrote:
czarek63 wrote:Witam

proponuję wykazać się minimum wysiłku :lol: i poszukać tych wiadomości na tym forum

jest ich,aż nadto

pozdrawiam


ps.przepraszam za złośliwość .ale co drugi post na tym forum tak wygląda - mam pytanie , chciałbym ,czy można ,co to jest - a odpowiedzi już są tylko trzeba trochę poszukać
Nie poczytuję sobie tego jako złośliwo, lecz mimo "wykazania minimum wysiłku"nie znalazłem interesujących mnie informacji na niniejszym forum.Kto pyta nie błądzi.Potrzebne informacje zawsze można wyszukać, problem w tym, że niezawsze jest na to czas.
Folie ścienne róznią się od dachowych chociażby paroprzepuszczalnością. Dachowe mają od ok 1000g/m2/24h do 3000g/m2/24h, a ścienne np. Tyvek homewrap ok 400 a commercialwrap 160g/m2/24h.
To że rożnią się paroprzepuszczalnością to jest oczywiste i znane, tylko co z tego wynika a propo wiatroizolacji?Czy paroprzepuszczalność ma wpływ na wiatroizolacyjność? Oto są pytania?


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”