Steico

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
Piotr tomrer
Posts: 192
Joined: Sat 15 Sep, 2007
Location: Notteroy-Norwegia

Steico

Post by Piotr tomrer » Fri 26 Nov, 2010

Czy ktoś z forumowiczów może dać mi wiarygodny namiar na tę firmę? :evil: Zamierzam budować dom pasywny na Mazurach z belek dwuteowych produkowanych przez nich ale jak do tej pory nie mogę sie skontaktować z żadnym przedstawicielem tej firmy. Na moje zapytania umieszczane na gotowych formularzach zamieszczonych na stronie nit nie odpowiada, również przedstawiciel do którego napisałem maila milczy. Zaczynam wątpić w wiarygodność tej firmy skoro w taki sposób traktują swoich potencjalnych klientów, tygodnie mijają a tu żadnego odzewu. :evil: :evil: :evil: Będę wdzięczny za informację, która pozwoli mi skontaktować się z tymi sierotami. Pozdrawiam forumowiczów.


Jan Jablonski
Posts: 321
Joined: Thu 28 Jan, 2010
Contact:

Post by Jan Jablonski » Fri 26 Nov, 2010

Ja tez ich szukalem na mapie polski sa oznaczone autoryzowani sprzedawcy ale jak do nich dzwonisz to mowia ze nie maja nic wspolnego z ta firma wiec dalem sobie odpuscilem

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Sat 27 Nov, 2010

Ja troche z innej beczki, ale swietnie sie sklada bo wiem Panowie, ze budujecie za granica.
W Norwegii zarowno jak i w Szwecji na poszycie zewnetrzne i jednoczesnie wiatroizolacje uzywa sie AsfaltBord (ja akurat wiem to ze Szwecji).
Steico ma plyty bitumizowane w swojej ofercie. Co sadzicie o takim rozwiazaniu w Polsce?

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Sun 28 Nov, 2010

Jeszcze jedno pytanie :) W Szwecji powszechnie na podlogi stosuje sie plyte Spånskiva 22mm na pioro-wpust. Jezeli dobrze rozumiem to u nas nazywa sie to plyta V-100.
Tylko czy ktos widzial u nas taka plyte z gotowymi rowkami pod ogrzewanie podlogowe wodne?
Piotr moze Ty masz porownanie i szukales? Co sadzisz o tych plytach? Widzialem tez takie w temacie BartekBygg "Dom Nad Jeziorem" wiec prosilbym o wypowiedz nt. systemu skandynawskiego i mozliwosci w Polsce :)
Tutaj przyklad plyty bez rowkow na ogrzewanie - http://products.bauhaus.se/regelgolv-22x620x1820-mm

Piotr tomrer
Posts: 192
Joined: Sat 15 Sep, 2007
Location: Notteroy-Norwegia

Post by Piotr tomrer » Sun 28 Nov, 2010

DABEKO wrote:W Norwegii zarowno jak i w Szwecji na poszycie zewnetrzne i jednoczesnie wiatroizolacje uzywa sie AsfaltBord (ja akurat wiem to ze Szwecji).
Nie jest to reguła w Norwegii nazywa się to Vintettplatte i jest używana najczęściej przy renowacji starych budynków. Stosuje się je także w budowie nowych ale jest to decyzja inwestora. Jeżeli chodzi o jej zastosowanie w Polsce to nie wiem czy to zda egzamin, nie ma ona tej sztywności co osb, która jest stosowana powszechnie na usztywnienie konstrukcji. Tutaj nie stosuje się osb, gdyż nie ma takiej potrzeby. Domy budowane są przeważnie na skalistym podłożu a deska elewacyjna plus avstivningi skutecznie usztywniają konstrukcje. Co do płyty z rowkami to nie widziałem takiej, pewnie dlatego, że ogrzewanie wodne jest bardzo żadko stosowane, powszechne jest ogrzewanie elektryczne.

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Sun 28 Nov, 2010

Racja, moze troszke pogeneralizowalem, ale w Szwecji wyglada to tak:
- zarowno na starych kilkudziesiecioletnich jest i niezle sie trzyma albo na nowych sie zaklada taka plyte
- albo zaklada sie papier bitumizowany (wiem, ze jest na to przepis ze prosto na konstrukcje)
- albo zewnetrzny gips

Jeszcze nigdy (wszystkiego tez nie widzialem bo mlody jestem :) ) ale jeszcze nie spotkalem sie z OSB na scianach zewnetrznych w Szwecji ani z folia wiatroizolacyjna w takiej wersji jak to robi sie u nas i wiem, ze rozne potrzeby ale skoro jest taka plyta to pytanie dlatego - czy sie sprawdzi.

Jezeli chodzi o sztywnosc to chcialbym za jakis czas budowac dla siebie na drewnie sprowadzonym ze Szwecji 45x195mm do tego ruszt wewnetrzny poprzeczny 45 albo 50 stad moje pytania o plyte.

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Mon 29 Nov, 2010

Dla ciekawosci - o takie plyty chodzi - http://kampanj.byggelit.se/monteringsanvisning9.html#1

DomyZklimatem
Posts: 1
Joined: Tue 30 Nov, 2010
Contact:

Post by DomyZklimatem » Tue 30 Nov, 2010

Witam,
Bardzo dziwi fakt, iż nie dostał Pan żadnej odpowiedzi z firmy Steico. Od paru lat ściśle współpracujemy z ta firmą, jesteśmy wykonawcą energooszczędnych i pasywnych domów w systemie Steico (konstrukcja, docieplenie) w połączeniu z membranami i foliami Ampack. Więcej informacji oraz dane kontaktowe wysyłam na prv.
Pozdrawiam

Maciej Bartoszek
Posts: 22
Joined: Wed 11 Jan, 2006
Location: Poznań

Post by Maciej Bartoszek » Sat 04 Dec, 2010

Również nie mam problemów z kontaktem ze Steico, w razie pytań mogę pomóc.
Pozdrawiam - Maciej Bartoszek
M. Bartoszek

Piotr tomrer
Posts: 192
Joined: Sat 15 Sep, 2007
Location: Notteroy-Norwegia

Post by Piotr tomrer » Sun 05 Dec, 2010

Dzięki za chęć pomocy, dostałem maila od przedstawiciela z ofertą. Na pytanie zadane na stronie Steico do dziś nie dostałem odpowiedzi w tym czasie zdążyłem się zapoznać z ofertą Kronopol. A tak na marginesie to tak duże firmy jak Steico mogłyby zaopatrzyć się w urządzenie generujące automatyczną informację o przyjęciu zapytania i czasie oczekiwania na odpowiedź. Nie odniósł bym może wrażenia że mnie ignorują. Takie rozwiązanie jest wszak że powszechne w innych krajach, bo przecież nie na każde pytanie można udzielić informacji "z marszu".



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”