Jaka wiartoizolacja?

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Waldek Omański
Posts: 55
Joined: Mon 22 Feb, 2010
Location: międzyrzecz lubuskie

Post by Waldek Omański » Thu 04 Mar, 2010

Piotr jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia nie odzywaj się !!!!


Waldek Omański
Posts: 55
Joined: Mon 22 Feb, 2010
Location: międzyrzecz lubuskie

Post by Waldek Omański » Thu 04 Mar, 2010

Grzegorz po raz kolejny odsyłasz mnie do publikacji czy budownictwo twoim zdaniem na tym polega ???
Powiem Tyle w konkretnie tej ścianie wokół Której cała dyskusja i Bany ....-wiatroizolacja jest zbędna jest jedynie dodatkowym kosztem jaki ponosi inwestor .

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Fri 05 Mar, 2010

mam nadzije, że po twoich wypowiedziach, czy tez zapytaniach, ewentualni inwestorzy zrozumieja że zupelnie nie znasz sie na budowie domow drewnianych i wymaganiach w tym zakresie.
Lepiej zamilknij.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Fri 05 Mar, 2010

Waldek Omański wrote:Grzegorz po raz kolejny odsyłasz mnie do publikacji czy budownictwo twoim zdaniem na tym polega ???
Powiem Tyle w konkretnie tej ścianie wokół Której cała dyskusja i Bany ....-wiatroizolacja jest zbędna jest jedynie dodatkowym kosztem jaki ponosi inwestor .
Pytanie zasadnicze jaki jest to koszt? W moim przypadku wiatroizolacja wraz z taśmami kosztowała 2,5 tyś więc szczerze powiedziawszy nie był to żaden wydatek.
Panie Waldku czy da pan gwarancję na piśmie na dom szkieletowy bez wiatroizolacji?

Piotr tomrer
Posts: 192
Joined: Sat 15 Sep, 2007
Location: Notteroy-Norwegia

Post by Piotr tomrer » Fri 05 Mar, 2010

Waldek Omański wrote:wiatroizolacja jest zbędna jest jedynie dodatkowym kosztem jaki ponosi inwestor .
Mam nadzieję, że potencjalni inwestorzy unikną kosztów w jakie wpędzić ich może wykonawca-amator, który budować uczy się czytając forum. Stawiasz głupie pytania i wysnuwasz jeszcze głupsze wnioski i o czym tu dyskutować?

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 05 Mar, 2010

Waldek Omański wrote:Grzegorz po raz kolejny odsyłasz mnie do publikacji czy budownictwo twoim zdaniem na tym polega ???
Powiem Tyle w konkretnie tej ścianie wokół Której cała dyskusja i Bany ....-wiatroizolacja jest zbędna jest jedynie dodatkowym kosztem jaki ponosi inwestor .
Odsyłam ponieważ są to podstawowe zagadnienia, które jako wykonawca obowiązkowo powinieneś znać.

Jan Jablonski
Posts: 321
Joined: Thu 28 Jan, 2010
Contact:

Post by Jan Jablonski » Fri 05 Mar, 2010

Wszyscy czytamy to forum i podziwiamy Pana Waldka za jego wiedze i technologie produkcji domow szkieletowych (klejonka na szkielet, drewno na tarasy o wilgotnosci 12 % ) PANOWIE sluchajmy i uczmy sie od Pana Waldka bo skoro fachowiec mowi NIE wiatroizolacji to znaczy NIE no i po dyskusji, a ksiazki, technologia, wiedza do KOSZA !!! Mamy nowego GURU wiec Panie Wojtku zmieniamy technologie no i doradce (przykro mi z Pana powodu).

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 05 Mar, 2010

Też czytuję te bzdury, które wypisuje kolega Waldek i zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Z jednej strony za to że ma "taką" znajomość technologii karać p. Waldka nie można. Wszedł tu na Forum by się uczyć i to zrozumiem, gdyż na rynku brak jakiejkolwiek literatury na temat budownictwa drewnianego. Z drugiej jednak strony, posiadając "taką" wiedzę, czyli zupełnie jej nie posiadając, próbuje doradzać wprowadzając Forumowiczów w błąd. To jest już kompletna tragedia.

Panie "Waldek Omański" - chce Pan korzystać z Forum dla nauki - bardzo proszę, nie mam nic przeciwko temu, ale jak będzie Pan wypisywał głupoty, wprowadzając Forumowiczów w błąd - będę musiał zabronić Panu korzystania z tego Forum. To kolejne i ostatnie tym razem ostrzeżenie.

chudy1
Posts: 6
Joined: Thu 04 Mar, 2010

Post by chudy1 » Sat 06 Mar, 2010

Witam. Od dawna czytam to forum. Poniewaz przymiezam sie do remontu starego szkieletowca w ktorym mieszkam .
Mam pytanie odnosnie folii wiatroizolacyjnej. Jaka najlepiej wybrac. Znalazlem kilka na allegro. Ceny sa rozbiezne. Ale czy to rowniez przeklada sie na jakosc?
I nastepne moje pytanie jak sie mocuje taka folie. Jaka tasme najlepiej wybrac.
Nastepne pytania zadam w odpowiednich dzialach :)

Waldek Omański
Posts: 55
Joined: Mon 22 Feb, 2010
Location: międzyrzecz lubuskie

Post by Waldek Omański » Sat 06 Mar, 2010

Panie Wojciechu do czytania czy też do "nauki" nie trzeba się rejestrować jednak odnoszę wrażenie że jest to elitarne forum pewnej grupy ludzi. Pragnę panu przypomnieć że forum dyskusyjne polega na prowadzeniu otwartej dyskusji na zadany temat, po czym proszę przeczytać ostatnie posty i zwrócić uwagę które z nich noszą znamiona dyskusji .
Powinien Pan przeanalizować w jaki sposób i jak wypowiadają się uczestnicy a także na jaki temat a nie bez zdania racji grozić i usuwać uczestników.
Proszę o przypomnie pierwsze ostrzeżenie za kropki i przecinki?? Drugie jak rozumiem za posiadanie własnego zdania?? Jeśli trzecie będzie za to że się tutaj zarejestrowałem ??
mam rację

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 07 Mar, 2010

Waldek Omański wrote:Powiem Tyle w konkretnie tej ścianie wokół Której cała dyskusja i Bany ....-wiatroizolacja jest zbędna jest jedynie dodatkowym kosztem jaki ponosi inwestor .
Jeżeli piszesz takie bzdury i podważasz podstawy technologii to nie jest to dyskusja a zapewne próba wytłumaczenia swoich błędów w wykonawstwie.

Waldek Omański
Posts: 55
Joined: Mon 22 Feb, 2010
Location: międzyrzecz lubuskie

Post by Waldek Omański » Sun 07 Mar, 2010

Grzegorz uzasadnij że to bzdury .

Piotr tomrer
Posts: 192
Joined: Sat 15 Sep, 2007
Location: Notteroy-Norwegia

Post by Piotr tomrer » Sun 07 Mar, 2010

Proponuję zamknąć już ten wątek.

Dachdecker
Posts: 27
Joined: Tue 23 Jun, 2009

czeste bledy

Post by Dachdecker » Fri 12 Mar, 2010

Po pierwsze: Wazna rzecz powiedzial Pan Grzegorz, o ktorej wielu zapomina. W Polsce powszechnie wiatroizolacja nazywamy membrany dachowe. Blad ten popelnia 80% wykonawcow. Pamietajmy, ze wiatroizolacja jest zabezpieczeniem przed wilgotnym wiatrem dla scian. Membrana dachowa wiadomo, ze lezy na dachu i sa to 2 rozne produkty.

Podobne pomylenie pojec i nie znajomosc wlasciwosci dotyczy paroizolacji, o ktorych ktos wczesniej wspominal.W Polsce najczesiej stosuje sie paroizolacje o duzym oporze dyfuzyjnym. Te paroizolacje maja stale bardzo wysoki opor np. sd 100. Inne coraz czesciej stosowane produkty tego typu to aktywne paroizolacje i inteligentne paroizolacje, produkty coraz czesciej stosowane. Tu wiekszosc osob rowniez uznaje aktywne paroizolacje i inteligentne za jeden produkt, co jest rowniez duzym bledem. Swoja droga mam wielki zal do producentow, ze zdecydowali sie na takie okreslenia poniewaz tak na pawde produkty te nie maja zadnej aktywnosci czy inteligencji.

Jezeli chodzi o produkt firmy proctor polecany przez Pana Wojtka jest to srednio dobry wybor ze wzgledu na parametry poruszane wczesniej i wytzymalosc w praktyce, jednak mamy tak maly wybor odpowiednich tego typu produktow, ze nawet produkt proctora lepiej zastosowac niz nic jak sugeruja co poniektórzy nic.

Chudy1 mam nadzieje, ze zartujesz z tym allegro lub rzeczywiscie jest tam jakas wiatroizolacja godna uwagi. Jezeli tak to wklej linka mysle ze ekspercie chetnie to przeanalizuja.

Jezeli chodzi o sprawdzona wiatroizolacje to pro clima i tyvek - produkty o lepszych parametrach i co czasami bardzo przydatne o duzych szerokosciach odpowiednio 3,00m i 2,75m. Dokladniej poszperaj u producentow.

polskimix
Posts: 13
Joined: Fri 26 Feb, 2010
Location: Gdynia

Post by polskimix » Sat 13 Mar, 2010

A jak by na trysnąć na zewnątrz ściany 1-2 cm piany PUR, widziałem takie coś na zdjęciach (budynki w stanach), przed natryskiem były przykręcone wąsy takie jak do gk, bynajmniej tak to wyglądało.

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Sun 14 Mar, 2010

polskimix wrote:A jak by na trysnąć na zewnątrz ściany 1-2 cm piany PUR, widziałem takie coś na zdjęciach (budynki w stanach), przed natryskiem były przykręcone wąsy takie jak do gk, bynajmniej tak to wyglądało.
Jesli chcesz zastosowac pianki to w celach termoizolacyjnych. Tutaj rozmawiamy o foliach wiatroizolacyjnych. Stosowanie foli zabezpieczajacej konstrukcje przed wilgocia z zewnatrz jest obowiazkowe. Nie ma wyjatkow.
Jesli masz fotki to wrzuc na forum.
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

polskimix
Posts: 13
Joined: Fri 26 Feb, 2010
Location: Gdynia

Post by polskimix » Sun 14 Mar, 2010

Załączam fotki jakie znalazłem, chyba ciężko żeby na to dać jeszcze jakąś wiatroizolację skoro wystają te preciki
Attachments
DSC_8986_large.jpg
Natrysk na domek
DSC_9041_large.jpg
DSC_9057_large.jpg
hsoy_02_lg.JPG

MiroslawTkaczuk
Posts: 4
Joined: Mon 15 Mar, 2010
Location: Warszawa

2 sprawy

Post by MiroslawTkaczuk » Mon 15 Mar, 2010

Jestem nowy na forum i zamierzam wybudować dom w szkielecie drewnianym, w związku z tym mam pytanie chyba na temat. Wszędzie czytami, ze taki dom trzeba dobrze uszczelnic dlatego ten temat teraz mnie najbardziej interesuje. Jako ocieplenie sklaniam sie do zastosowania produktu steico flex 25 cm w scianie i 30 w dachu (czy tak jest wystarczajaco?) bardzo prosze Was napiszcie dlaczego lepiej zastosowac w takim wypadku produkt steico niz tradycyjna welne mineralna - tu zalezy mi na praktycznej odpowiedzi czy jest ta roznica odczowalna.

Drugie pytanie dotyczy folii wewnetrznej czyli paroszczelnej. Wczesniej chcialem wlasnie zastosowac folie aktywna o ktorej wspominaliscie jednak tu dowiedzialem sie ze jest jeszcze inteligentna i jaka jest roznica niech ktos jasno to opisze. Wiem, ze dzialanie jest podobne wiec pytanie moje: czy moge wybrac najtanszy produkt tego typu?

Dachdecker
Posts: 27
Joined: Tue 23 Jun, 2009

Post by Dachdecker » Thu 18 Mar, 2010

25 cm dla sciany i 30 cm jest przyzwoicie. Podaj uklad przegrody jezeli chcesz podyskutowac bo samo okreslenie grubosci mat termoizolacyjnego to nie wszystko.
Tematow nt. welna drzewna czy mineralna w sieci jest multum.
Dzialanie folii aktywnej na pozor jest podobne do inteligentej. Zeby bylo jasne (wczesniej przeczytaj jak rozumiec parametr sd):
1. Najczesciej stosowane folie to zolte paroizolacje o wysokim stalym oporze dyfuzyjnym sd >100 na papierze w rzeczywistosci duzo mniejsze.
2. Aktywne folie maja rowniez staly parametr sd jednak na duzo nizszym poziomie np. sd = 3m , sd = 5m, sd = 8m itd. oznacza to ze takie folie więcej wpuszcza pary do ocieplenia niz folie o wysokim oporze (sd) , jednak w pewnych warunkach tez więcej wypuszczą. Koszt produkcji tych folii jest nie wiele wiekszy od standardowych paroizolacji.
3. Inteligentne paroizolacje - to folie ktore nie maja stalego parametru sd - przybiera on rozne wartosci w skali calego roku w zaleznosci od pory roku, a dokladniej od warunkow - temp, wilgotnosc. Na rynku sa produkty o roznym zakresie sd. Technologia jest niemiecka i koszt produkcji w porownaniu do folii paroszczelnych i aktywnych jest kilka razy wyzszy.

Jan Jablonski
Posts: 321
Joined: Thu 28 Jan, 2010
Contact:

Elementy szkieletu

Post by Jan Jablonski » Thu 18 Mar, 2010

Greg jak to jest w USA z fazowaniem krawedzi elementow szkieletu? Pytam bo wczoraj widzialem program na temat domow polprefabrykowanych gdzie Anglicy zakupili dom przez internet w USA i kiedy byl pokazany montaz tego domu w Angli nie bylo sladu po fazowaniu krawedzi w szkielecie ,jest to wymog europejski? czy tez moze tylko polski?

chudy1
Posts: 6
Joined: Thu 04 Mar, 2010

Post by chudy1 » Fri 19 Mar, 2010

Dachdecker nie zartuje, na Allegro jest masa roznych folii pod nazwa wiatroizolacja - TYVEK, EUROVENT WALL PROTECT, Corovin, STROTEX, WIGOFOL 100 Wiatroizolacja, STRADOMFOL. Przy czym wszystkie w tresciach aukcji polecane sa do izolowania scian w konstrukcji drewnianej szkieletowej. Ceny sa bardzo rozbiezne.

old
Posts: 4
Joined: Sun 13 Aug, 2017

Re: Jaka wiartoizolacja?

Post by old » Mon 14 Aug, 2017

Wątek ten zaczyna się pytaniem o producenta wiatroizolacji (prawdziwej) i w odpowiedzi widnieje firma Proktor. Czy po wielu latach na rynku polskim pojawiły się jakieś wiatroizolacje o prawidłowych parametrach ? Jeżeli tak proszę o nazwę folii. Produkty wyżej wymienionych firm, obecnie też są dostępne ale nie spełniają normy paroprzepuszczalności w okolicy 150g/m/24h.

sgt_raffie
Posts: 44
Joined: Mon 06 Mar, 2017

Re: Jaka wiartoizolacja?

Post by sgt_raffie » Wed 16 Aug, 2017

Podpinam sie do pytania.
Czy cos sie zmienilo na polskim rynku??
Jest mnostwo "wiatroizolacji" ale wiekszosc ma bardzo wysokie parametry przepuszczalnosci. Znalezienie membrany ze tymi okolo 150/g graniczy z cudem. Ktos cos ma do powiedzenia w tej sprawie??



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”