Fakty i mity dotyczące folii wiatroizolacyjnej

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
PawelJacekZ
Posts: 10
Joined: Wed 01 Jun, 2005
Location: Wrocław
Contact:

Fakty i mity dotyczące folii wiatroizolacyjnej

Post by PawelJacekZ » Mon 09 Jan, 2006

Witam Panie Wojciechu, mam pytanie do Pana i proszę o odpowiedź.Jak w sposób fachowy wytłumaczyć brak przydatności folii wysokoparoprzepuszczalnej tzw dachowej jako folii wiatrochronnej. Jeżeli dobrze myslę to w wiatroszczelnej folii liczy się parametr przenikania powietrza do wnętrza przegrody i on jest najważniejszy, natomiast dobre odprowadzenie pary na zewnątrz powinno być raczej atutem?
Pewnie się mylę więc proszę o odpowiedź dlaczego?
Pozdrawiam
PawełJZ
Paweł JZ


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 16 Jan, 2006

Z Twojej wypowiedzi nie wynika, niestety albo się mylę, czy powyyższe zapytanie dotyczy dachu czy też ścian.
Proszę sprecyzuj swoje zapytanie, bym mógl Ci prawidłowo odpowiedzieć. Nie chciałbym Ciebie i Forumowiczów wprowadzać w błąd.

PawelJacekZ
Posts: 10
Joined: Wed 01 Jun, 2005
Location: Wrocław
Contact:

??

Post by PawelJacekZ » Tue 17 Jan, 2006

Masz racje nie określiłem precyzyjnie.Oczywiście jeżeli by chodziło o dach to bym nie pytał bo jest to oczywiste.
Chodzi mi o ściany zewnętrzne, uważam że pewne mity są zupełnie niekonsekwentne z inżynierskiego punktu widzenia.Przede wszsystkim ja uważam że w ścianach zewnętrznych najważniejszy jest parametr przenikania powietrza do wewnątrz przegrody, warunkuje on przecież obliczanie parametrów izolacyjnych ściany.Natomiast odprowadzanie wilgoci to zupełnie inny parametr i on również powinien być wysoki z powodu bilansu termodynamicznego który w pewnych warunkach może spowodować wykraplanie się pary wodnej na powierzchni folii wiatroizolacyjnej po jej wewnętrznej stronie.Przenikanie powietrza do wewnatrz +temeratura powietrza +wigotność to parametry punktu rosy który nieuchronnie wg praw fizyki działa w przegrodzie.
To mój punkt widzenia,czy słuszny?
A wniosek 110g/m2/24h to za mało z bilansu przepływu powietrza w przegrodzie.
Paweł JZ


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”