Sciany szkieletowe

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
ja15
Posts: 1
Joined: Thu 19 May, 2011

Sciany szkieletowe

Post by ja15 » Thu 19 May, 2011

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem tutaj nowy, a moje zainteresowanie tym forum jest takie ze zamierzam wybudowac sobie domek szkieletowy. Od razu przejde do sedna sprawy a mianowicie sciany.
Czy mozecie doradzic mi jak powinna wygladac sciana w takim budynku.
Konstrukcja glowna bedzie ze slupkow 148 x 48 mm rozstawionymi co 60 cm z welna 150 pomiedzy. Nastepnie paroizolacja i laty drewniane 48 x 48 mm (i tutaj nie wiem czy montowac je po slupkach czy w poziomie) z welna 50 mm pomiedzy latami. Prosze o komentarz czy na laty krecic od razu plyty G-K czy moze jeszcze OSB wczesniej. Pozdrawiam i dziekuje. :grin:


kris757
Posts: 85
Joined: Sun 06 Feb, 2011
Location: Łódzkie

Post by kris757 » Sun 22 May, 2011

W poziomie do konstrukcji. z tym że łaty mogą się odkształcać a to spowoduje pęknięcia na płytach gk, więc proponuję kręcić stelaż stalowy.

bart-klin
Posts: 45
Joined: Sat 20 Feb, 2010
Location: Koszalin/Norwegia

Post by bart-klin » Sun 29 May, 2011

Jeśli łaty będą z odpowiedniego materiału, prawidłowo zamontowane ( najlepiej wkręty lub gwoździe pierścieniowe a jeszcze lepiej profilowane) to nic złego nie bedzie się działo.Montuj je jak najbardziej poziomo, chociażby dlatego że łatwiej poprowadzić instalację. Płyte poszycia radzę zastosować.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 29 May, 2011

kris757 wrote: łaty mogą się odkształcać a to spowoduje pęknięcia na płytach gk, więc proponuję kręcić stelaż stalowy
Odpowiednio wysuszone laty nie beda pracowac. Warto moim zdaniem na dwa gowzdzie to przystrzeli 2''x2' moza spokojnie w poprzek slupow wstrzelic tak jak kolega pisze na gwozdzie pierscienowe najlepiej.
Stelarz metalowy wcale nie jest taki stabilny jako konstrukcja. Sztywniejsze jest drewno :roll:


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”