czym lepiej ocieplić poddasze?

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
jurand
Posts: 4
Joined: Mon 22 Aug, 2011

czym lepiej ocieplić poddasze?

Post by jurand » Mon 22 Aug, 2011

Witam,
mam zamiar ocieplić swoje poddasze i chciałem się dowiedzieć czym lepiej to zrobić wełną czy styropianem?
Pozdrawiam


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 22 Aug, 2011

Możesz napisać dokładniej? Co znaczy "ocieplić swoje poddasze"? Chcesz ocieplić ściany czy strop? A może połacie dachu?
Jeżeli budujesz dom o konstrukcji drewnianej to nie myśl o styropianie. Chyba, że jako docieplenie ścian zewnętrznych.
Zatem napisz dokładnie - jaki masz problem.
Pozdrawiam.

Adam Sztabach
Posts: 14
Joined: Tue 02 Aug, 2011

Post by Adam Sztabach » Tue 23 Aug, 2011

Do ocieplenia poddasza zdecydowanie polecam wełnę mineralną. Proszę o informację co ma być dokładnie ocieplone - ściany czy mamy do czynienia z dachem skośnym czy stropodach?
Adam Sztabach
eRzecznik firmy Knauf Insulation

jurand
Posts: 4
Joined: Mon 22 Aug, 2011

Post by jurand » Wed 24 Aug, 2011

Chodzi o dach dwuspadowy. Deski, folia, łaty, blacho dachówka. Poddasze ma być użytkowe dlatego zależy mi na jak najlepszy doborze materiału. Interesuje mnie oczywiście ile będzie to kosztować

Adam Sztabach
Posts: 14
Joined: Tue 02 Aug, 2011

Post by Adam Sztabach » Wed 24 Aug, 2011

Jeśli chodzi o cenę wełny mineralnej firmy Knauf Insulation jest ona bardzo przystępna a nawet niższa od innych marek. Kupuje Pan również nie tylko sam produkt ale także system. Przykładowo, cena za wełnę TI 135U o grubości 100 mm to 26,30 zł/m2
Adam Sztabach
eRzecznik firmy Knauf Insulation

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 25 Aug, 2011

Przepraszam, ale kto ociepla połacie dachowe wełną grubości 100?

jurand na ocieplenie zastosuj wełnę grubości min. 20 cm. Im więcej tym lepiej. Pamiętaj o szczelinie wentylacyjnej pomiędzy izolacją cieplną a poszyciem dachu. To bardzo ważne.

Adam Sztabach
Posts: 14
Joined: Tue 02 Aug, 2011

Post by Adam Sztabach » Thu 25 Aug, 2011

Panie Wojciechu oczywiście nie mówię,aby ocieplić dach jedynie wełną o grubości 100 mm, tylko podaję przykładową cenę za nią. Wiadomo, im większa grubość tym koszta też wzrastają. A cena 26,30 zł jest początkową, dlatego jej użyłem.
Adam Sztabach
eRzecznik firmy Knauf Insulation

jurand
Posts: 4
Joined: Mon 22 Aug, 2011

Post by jurand » Mon 29 Aug, 2011

Witam ponownie
Panie Adamie trochę zszokowała mnie ta cena skoro jest najniższa. Jestem ciekawy ile będzie kosztować grubsza wełna. Mam też problem jakiej właściwie grubości wełny użyć aby poddasze spełniało funkcje energooszczędne?

Adam Sztabach
Posts: 14
Joined: Tue 02 Aug, 2011

Post by Adam Sztabach » Mon 29 Aug, 2011

Cena może się wydawać duża lecz jest to cena rynkowa, nawet niższa od innych marek. Ocieplenie budynku jest inwestycją, dlatego warto zastanowić się nad najlepszym rozwiązaniem a nie najtańszym.
Na stronie producenta może Pan skorzystać z pomocnych kalkulatorów w celu obliczenia jakiej grubości wełny użyć, tak aby poddasze spełniało funkcję energooszczędne - http://knaufinsulation.pl/pl/program-obliczeniowe
Adam Sztabach
eRzecznik firmy Knauf Insulation

jurand
Posts: 4
Joined: Mon 22 Aug, 2011

Post by jurand » Tue 30 Aug, 2011

Skorzystałem z tych programów i mniej więcej wiem już jakiej grubości wełny użyć. Stoję przed wyborem marki- tak jak pisałem trochę przeraża mnie cena za produkt Knaufa. Zaintrygowało mnie jednak to jak jest ona wykonana tzn technologia ECOSE. Czy może Pan mi to bardziej wyjaśnić- na czym polega?

Adam Sztabach
Posts: 14
Joined: Tue 02 Aug, 2011

Post by Adam Sztabach » Tue 30 Aug, 2011

Technologia ECOSE- czyli wełna produkowana jest zgodnie z założeniami rozwoju zrównoważonego. Produkt wykonywany jest z odnawialnych surowców (dzięki czemu możemy nazywać go ekologicznym) wolnych od takich substancji jak formaldehyd, fenol oraz akryl. Spoiwem jest biożywica na bazie skrobi. Przy użyciu tego produktu będzie miał Pan pewność, że nie zajdzie żadna reakcja w/w związków z powietrzem. Potwierdzone jest to uzyskaniem przez firmę certyfikatu Eurofins GOLD(jako jedyna firma Knauf Insulation posiada taki certyfikat).
Dlatego cena mimo takiego etapu produkcyjnego jest przystępna.
Adam Sztabach
eRzecznik firmy Knauf Insulation



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”