Jaka welna?

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
Yoda
Posts: 2
Joined: Mon 29 Aug, 2011

Jaka welna?

Post by Yoda » Mon 29 Aug, 2011

Stoje przed wyborem welny dla moich 4 scian. Ktora ma najlepsze wspolczynniki jezeli chodzi o energochlonnosc? Cena tez jest czynnikiem ktory mnie interesuje ;)


kallas
Posts: 8
Joined: Sun 26 Jun, 2011

Post by kallas » Mon 29 Aug, 2011

Jak ma byc energochlonna to najlepiej stalowa :D A powaznie to podobno Steico sa niezle.
Teoria zgadza się z praktyką tylko w teorii.

szkieletor
Posts: 16
Joined: Thu 01 Mar, 2007
Location: zachodniopomorskie/szczecin

Post by szkieletor » Mon 29 Aug, 2011

Jak wełna to tylko skalna. Im grusza tym lepsza.
Najlepiej jak by była w płytach a nie w rolce. Rockwool bo innej nie ma.

Adam Sztabach
Posts: 14
Joined: Tue 02 Aug, 2011

Post by Adam Sztabach » Mon 29 Aug, 2011

Witam,
aby odpowiedzieć na Pana pytania proszę o informację co dokładnie ma być ocieplone- ściany wewnętrzne czy może dach\poddasz?
Drugie pytanie dot. energochłonności- czy chodzi Panu o współczynnik lambda ( przewodzenia ciepła), U ( przenikania ciepła) czy może o to dzięki jakiemu systemowi zaoszczeędzi Pan energię w domu?
Firma Knauf Insulation stworzyła ekologiczną wełnę mineralną w technologi ECOSE, dzięki której może Pan zaoszczędzić energię w budynku nawet do 30 %. Cena zależy oczywiście od grubości zaczyna się od 26 zł, aczkolwiek jest to rynkowa cena a nawet niższa od innych marek.
Chętnie odpowiem na inne pytania
Pozdrawiam
Adam Sztabach
eRzecznik firmy Knauf Insulation

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Mon 29 Aug, 2011

Adam Sztabach wrote: proszę o informację co dokładnie ma być ocieplone- ściany wewnętrzne ?
Przepraszam, że przeszkadzam w reklamie, ale kto ociepla ściany wewnętrzne? A co na taką nachalną reklamę administrator?

bart-klin
Posts: 45
Joined: Sat 20 Feb, 2010
Location: Koszalin/Norwegia

Post by bart-klin » Mon 29 Aug, 2011

Rockwool Rockton, najtańsza niestety nie jest.

Adam Sztabach
Posts: 14
Joined: Tue 02 Aug, 2011

Post by Adam Sztabach » Mon 29 Aug, 2011

Przykro mi, że nie słyszał Pan o ocieplaniu wełną ścian wewnętrznych w celach izolacji akustycznej. I wiele osób ociepla w ten sposób ściany.
Panie szkieletor na rynku dostępne są także produkty innych marek również posiadający wełnę w płytach.
Adam Sztabach
eRzecznik firmy Knauf Insulation

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Tue 30 Aug, 2011

Adam Sztabach wrote:Przykro mi, że nie słyszał Pan o ocieplaniu wełną ścian wewnętrznych w celach izolacji akustycznej.
Zawsze mi się wydawało że ocieplenie to izolacja cieplna. Teraz dowiaduję się, że ocieplenie to izolacja akustyczna. Ciekawe, czy to nowość czy chwilowy wymysł przedstawiciela Knauf Insulation

Adam Sztabach
Posts: 14
Joined: Tue 02 Aug, 2011

Post by Adam Sztabach » Tue 30 Aug, 2011

Panie JaKuBa wcześniej pisałem o użyciu wełny jako izolacja cieplna do ścian wewnętrznych, z czym się Pan nie zgodził. Udzieliłem więc odpowiedzi, że stosuję się także tego typu rozwiązanie w celach izolacji akustycznej, z czym znów się Pan nie zgadza. Nie jest więc to nowość ani chwilowy wymysł.
Adam Sztabach
eRzecznik firmy Knauf Insulation

Yoda
Posts: 2
Joined: Mon 29 Aug, 2011

Post by Yoda » Tue 30 Aug, 2011

Oczywiscie mialem na mysli oczywiscie izolacje termiczna, pozno bylo i stad takie moje slowotworstwo :)

Rozumiem ze te statystki 30% zaoszczedzenie energii moga byc potwierdzone jakimis badaniami?

Adam Sztabach
Posts: 14
Joined: Tue 02 Aug, 2011

Post by Adam Sztabach » Tue 30 Aug, 2011

Oczywiście jest to potwierdzone otrzymanymi certyfikatami energetycznymi - http://www.knaufinsulation.pl/pl/docume ... ertyfikaty
Głównie chodzi o użycie systemu dwuwarstwowego do ocieplenia budynku, dzięki któremu uzyskamy taki wynik.
Może Pan również zapoznać się z przydatnymi kalkulatorami obliczeniowymi - http://knaufinsulation.pl/pl/program-obliczeniowe
Adam Sztabach
eRzecznik firmy Knauf Insulation

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 30 Aug, 2011

Panie Adamie,
rozumiem, że jako eRzecznik firmy Knauf Insulation musi się Pan wykazać działaniami na rzecz promocji produktów Knauf Insulation. Ale to nie jest miejsc na reklamę.
Ostrzegam, wszelkie kolejne wpisy reklamowe będą usuwane.

kris757
Posts: 85
Joined: Sun 06 Feb, 2011
Location: Łódzkie

Post by kris757 » Thu 01 Sep, 2011

Ja zastosowałem na sciany aku płytę z isovera.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”