Czym załonić szczeliny wentylacyjne przeciw owadom?

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
panmino
Posts: 58
Joined: Fri 18 Feb, 2011
Location: PL
Contact:

Czym załonić szczeliny wentylacyjne przeciw owadom?

Post by panmino » Wed 08 Feb, 2012

Mam w wielu miejscach szczeliny wentylacyjne, które nie wiem jak zasłonić przeciw owadom, gryzoniom. Próbowałem siatki, jaką daje się przy dociepleniach, ale wydaje się ona za rzadka. Szczeliny szerokości 2 - 7 cm, dł. 0,5 - 1m. Jakieś propozycje?


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Czym załonić szczeliny wentylacyjne przeciw owadom?

Post by Wojciech Nitka » Wed 08 Feb, 2012

panmino wrote:Mam w wielu miejscach szczeliny wentylacyjne
Możesz dokładnie napisać w jakich miejscach?

bart-klin
Posts: 45
Joined: Sat 20 Feb, 2010
Location: Koszalin/Norwegia

Post by bart-klin » Fri 17 Feb, 2012

Rozważ użycie siatki stosowanej w moskitierach. Dostępne sa rozmaite szerokości a jej oczka są na tyle małe że nie przejdzie przez nią żaden owad. Tu masz przykład http://allegro.pl/moskitiera-moskitiery ... 98341.html

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Fri 17 Feb, 2012

Co do stosowania siatek i jakichkolwiek innych materiałów zasłaniających/przysłaniających otwory wentyalcyjne, zwracam uwagę by skorygować odpowiednio wielkość pola powierzchni tych otworów do obliczeń tychże wymogów wentylacji, zwłaszcza w przypadku poddaszy.
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sat 18 Feb, 2012

W firmach co handluja stolarka bez problemu mozna nabyc moskitiery metalowe. Ta siatka do docieplen to oprocz swojej glownej roli nadaje sie tylko do podtyrzymywania izolacji pod stropami. Sa w ogrodniczych inne siatki plastikowe , ale trzeba sie liczyc ze bardzo szybko zostana poprzegryzane przez myszy. Tak ze je to mozna dac tylko doraznie.

Spółka Stollux
Posts: 19
Joined: Wed 25 Jul, 2012
Contact:

Re: Czym załonić szczeliny wentylacyjne przeciw owadom?

Post by Spółka Stollux » Tue 29 Jan, 2013

panmino wrote:Mam w wielu miejscach szczeliny wentylacyjne, które nie wiem jak zasłonić przeciw owadom, gryzoniom. Próbowałem siatki, jaką daje się przy dociepleniach, ale wydaje się ona za rzadka. Szczeliny szerokości 2 - 7 cm, dł. 0,5 - 1m. Jakieś propozycje?
Proponujemy zastosować kratki wentylacyjne, np. typ AL 75 x 75 STS. Można rozważyć również zastosowanie grzebienia lub kratki okapowej.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”