jakie ocieplenie pod deskę elewacyjną?

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
aaga
Posts: 4
Joined: Thu 12 Jul, 2012

jakie ocieplenie pod deskę elewacyjną?

Post by aaga » Wed 25 Jul, 2012

Witam,
czy pod deskę elewacyjną daje się ocieplenie z wełny czy styropianu?
Tam gdzie będzie na zewnątrz tynk poszedł styropian, ale na szczytach domu ma być deska elewacyjna , no i mój wykonawca twierdzi, żę nie trzeba dawać pod nią żadnego ocieplenia, że wystarczy folia i pustka deletacyjna. Całość domu jest obita płytą MFP. Coś mi tutaj nie pasuje, bo wg mnie jakieś ocieplenie musi iść pod deskę elewacyjną. Proszę o pomomoc !!!!


kulmar
Posts: 96
Joined: Mon 14 Mar, 2011
Location: B-stok

Post by kulmar » Thu 26 Jul, 2012

Witam,
Ja tam bym tam dał ocieplenie z wełny fasadowej na całej powierzchni ściany i tylko z wełny bo styropian i drewno nie bardzo mi pasuję.
Tutaj masz przykład jak wykonał to użytkownik dwronka http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... c&start=80
Pozdrawiam
Marcin

bart-klin
Posts: 45
Joined: Sat 20 Feb, 2010
Location: Koszalin/Norwegia

Post by bart-klin » Tue 31 Jul, 2012

Może być ale nie musi, wykonawca ma racje.

jackobi28
Posts: 2
Joined: Fri 28 Sep, 2012

Post by jackobi28 » Fri 28 Sep, 2012

potwierdzam wcześniejsza wypowiedź ... może ale nie musi a dlaczego ???? ..... mianowicie przy przy takiej konstrukcji gdy poddasze jest nie urzytkowe ocieplenie daje się na podłogę czyli sufit górnego piętra , jeżeli natomiast jest użytkowe to ocieplenie i tak powinno być w środku konstrukcji zaraz za płytami kar-gp. .... i to tyle.... NIE RADZIŁ BYM DOCIERAĆ PICK-ÓW BO BYŁOBY TA WYRZUCANIE PIENIĘDZY W BŁOTO NIE DOCIERAJĄC PRZY TYM CAŁEJ POWIERZCHNI DACHU BO OCIEPLENIE CZĘŚCI MIJA SIĘ Z PRZEZNACZENIEM I Z FUNKCJA JAKĄ POWINNO SPEŁNIAĆ..... TO TYLE

Spółka Stollux
Posts: 19
Joined: Wed 25 Jul, 2012
Contact:

Re: jakie ocieplenie pod deskę elewacyjną?

Post by Spółka Stollux » Tue 29 Jan, 2013

aaga wrote:Witam,
czy pod deskę elewacyjną daje się ocieplenie z wełny czy styropianu?
Tam gdzie będzie na zewnątrz tynk poszedł styropian, ale na szczytach domu ma być deska elewacyjna , no i mój wykonawca twierdzi, żę nie trzeba dawać pod nią żadnego ocieplenia, że wystarczy folia i pustka deletacyjna. Całość domu jest obita płytą MFP. Coś mi tutaj nie pasuje, bo wg mnie jakieś ocieplenie musi iść pod deskę elewacyjną. Proszę o pomomoc !!!!
Jeżeli poddasze będzie użytkowe, ściany szczytowe powinny być docieplone. Można zastosować wełnę mineralną sztywną, stosowaną do dociepleń ścian.

niedal
Posts: 54
Joined: Thu 26 Nov, 2009
Location: BP

Re: jakie ocieplenie pod deskę elewacyjną?

Post by niedal » Tue 26 Feb, 2013

Dlaczego więc spółka Stollux stosuje miekką wełnę? Zaleca twardą a stosuje miekką? Jak to jest?

kisiell
Posts: 2
Joined: Thu 21 Mar, 2013
Location: Warszawa

Post by kisiell » Fri 22 Mar, 2013

Dzień dobry, podłączę się do tematu.
Chcę na działce ocieplić domek. Wykonany jest metodą szkieletową z bala po starej stodole.
Przekrój ściany, kolejność od środka:
1. płyta KG
2. styropian
3. folia wiatroizolacyjna
4. bal o grubości 15-20 mm (dokładnie już nie pamiętam)
Chcę domek obić deską elewacyjną. Pytanie jak to powinno być wykonane? Czy szczelina wentylacyjna powinna być zarówno między wełna mineralna/bal jak również wełna mineralna/deska elewacyjna?
Mój plan był taki: ruszt "grubości" 7 cm, między ruszt wełna 5 cm dzięki czemu zostanie 2 cm szczeliny wentylacyjnej między wełną mineralną a deską elewacyjną. Tylko czy tak będzie dobrze?

gilroy
Posts: 1
Joined: Thu 05 Sep, 2013

Post by gilroy » Thu 05 Sep, 2013

i przedwszystkim niepalna. Wada tylko taka ze nie ma mozliwosci rozpraszania wilgoci , ale zwykle i tak sie stosuje paroizilacje wyższa cena wynika z ponad dwukrotnie większej gęstości, aczkolwiek ta gęstość powoduje szereg właściwości które nie posiadają

dawidmk
Posts: 1
Joined: Fri 28 Oct, 2016

Re: jakie ocieplenie pod deskę elewacyjną?

Post by dawidmk » Fri 28 Oct, 2016

Nie jestem pewien ale chyba mógłbyś też użyć pianki poliuretanowej, która chyba by wypadła lepiej niż wełna albo styropian, zresztą odsyłam do tego artykułu: http://izolacje-denex.pl/dlaczego-pur




Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”