Strop belkowy

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
majanka
Posts: 2
Joined: Wed 02 Jan, 2013
Location: wrocław

Strop belkowy

Post by majanka » Wed 02 Jan, 2013

Witam
Jestem tu nowa więc witam wszystkich i życzę szczęśliwego Nowego Roku :)!
Mam pytanie-mam w projekcie strop belkowy i chciałabym, żeby moje piękne 20cm wys. belki stropowe były widoczne od dołu, a pomiędzy nimi zamiast desek chciałabym dać płytę gk, żeby uzyskać efekt białego sufitu. Pomysł jest taki żeby na belkach od góry ułożyć pasy z płyty osb a pomiędzy nimi ułożyć tę płytę kg, następnie zrobić skrzynkową konstrukcję o wys 20 cm z płyt osb (w której będzie ocieplenie wełną) i na to deski-które będą podłogą nieogrzewanego poddasza.
Pytanie brzmi - czy to jest dobry pomysł, bo każdy fachowiec mówi co innego... co wyjdzie mi lepiej taniej sensowniej - ta konstrukcja skrzynkowa (ale to straszna dłubanina i no i jak łączyć te płyty-na kątowniki?), czy może użyć gotowych 2-teowników z płyty osb? I czy jeśli na razie poddasze nie będzie ogrzewane wystarczy te 20 cm wełny? Nie chciałabym zabierać zbyt dużo przestrzeni poddasza, bo może kiedyś się przyda.
pozdrawiam :)


Leksus
Posts: 58
Joined: Sun 21 Mar, 2010
Location: Śląsk

Post by Leksus » Mon 07 Jan, 2013

Proponował bym wykonanie normalnego stropu z izolacją cieplną a dodatkowe belki zamontować jako elementy ozdobne w dowolnym rozstawie dopasowanym do pomieszczenia.
Co do izolacji to 20 cm jest trochę mało chyba że wełna o jak najlepszej izolacji cieplnej.

majanka
Posts: 2
Joined: Wed 02 Jan, 2013
Location: wrocław

Post by majanka » Mon 07 Jan, 2013

No dzięki piękne, że odpowiedział ktokolwiek.... Rozwiązanie znalazłaM-myślę że bardzo dobre, choć nie takie jak podał leksus ;). Nie jestem zwolenniczką ozdobnych atrap-belek. Moje piękne ręcznie strugane belki będą widoczne wcałości i pozostaną elementem konstrukcyjnym. Reszta będzie wyżej. Sufit będzie biały-jak planowałam i to bez kombinacji z płytą k-g.
pozdrawiam

L92
Posts: 46
Joined: Sun 20 Jul, 2014

Re: Strop belkowy

Post by L92 » Tue 20 Jan, 2015

Tzn w jaki sposób wykończysz przestrzeń pomiędzy belkami bez karton gipsu? Jakaś tapeta, malowana sklejka? Też mam mieć belki ale nie mam pojęcia jak to wykończyć żeby wyglądało "rasowo" a nie fajansowo. Widziałem kiedyś wykończenie karton gipsem a szczeliny akrylem. Wyglądało przyzwoicie.

Wingel
Posts: 1
Joined: Mon 02 Feb, 2015

Re: Strop belkowy

Post by Wingel » Mon 02 Feb, 2015

Cześć,
Jest to wyjątkowo przyzwoity i wspaniałe po. Jestem bardzo szczęśliwy joine to forum. Lubię go wyjątkowo dużo .... !!!!
Bardzo dziękuję ...
Cut down your exam stress by using our latest mcsa 2008 and high quality mcse training gmat and mcse certification path We provide updated www.sterling.edu with 100% pass guarantee along with Thomas Aquinas College



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”