Wypełnienie ścian pianką poliuretanową

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
alex70
Posts: 2
Joined: Sun 17 Feb, 2013

Wypełnienie ścian pianką poliuretanową

Post by alex70 » Thu 21 Feb, 2013

Witam!
Mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów buduje dom w którym ściany są wypełnione pianką poliuretanową, bądź już mieszka w takim domku? Brakuje mi wiarygodnych opinii na temat tej technologii izolowania ścian.
Czy warstwa 12 cm pianki, płyta mfp, 15 cm styropianu, a od wewnątrz płyta GK to dobre rozwiązanie?
Pozdrawiam!


PrzemykMTW
Posts: 4
Joined: Tue 26 Mar, 2013
Location: Nowy Dwór Mazowiecki

Post by PrzemykMTW » Sun 21 Jul, 2013

Pianka nie jest paroprzepuszczalna, więc gdy wilgoć się skondensuje na wewnętrznej stronie ściany zewnętrznej (a zrobi to gdy zewnętrzna ściana będzie zimniejsza od powietrza w ścianie, czyli w środku budynku) to ta wilgoć nie wydostanie się bo tak "uszczelniona" ściana nie "oddycha". Więc pianka nie jest dobra bo zatrzymuje wilgoć i zgnilizna gotowa po latach.

kozi_rocks
Posts: 116
Joined: Wed 28 Jun, 2006
Location: Wrocław

Post by kozi_rocks » Mon 29 Jul, 2013

^^^ wentylacja mechaniczna i kierunek budownictwo pasywne

loska1970
Posts: 4
Joined: Thu 13 Feb, 2014
Location: dolnośląskie

Post by loska1970 » Sun 23 Mar, 2014

Jestem przed budową domu szkieletowego i myślałam o ociepleniu pianką otwartokomórkową bo podobno oddycha dodam, że ocieplenie od wewnątrz. Do tego planuję wentylację mechaniczną z rekuperacją proszę o opinie na temat pianki czy lepiej jest ocieplić celulozą natryskowo. Dodam, że jako kobieta niewiele się znam na ociepleniach a każdy fachowiec mówi co innego. Pianka i celuloza wydają się bardziej nowoczesne i skuteczne ale to tylko moja teoria. Będę wdzięczna za porady.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Post by majek85 » Thu 27 Mar, 2014

Ale dlaczego chcesz inny rodzaj ocieplenia? Nie jest to troche komplikowanie sobie budowy na siłe?

loska1970
Posts: 4
Joined: Thu 13 Feb, 2014
Location: dolnośląskie

Post by loska1970 » Fri 28 Mar, 2014

To nie tak, ze chce sobie kompilować, ocieplenie takie wydaje mi się szybsze, bardziej skłaniam się do wełny celulozowej. Jest jeszcze jeden powód, mam wrażenie, że firma która ma mi robić wykończenie i instalacje nie jest bardzo fachowa w ociepleniu wełną mineralną a nie mówię o wycenie położenia tej wełny jest kosmiczna.
Ocieplenie wdmuchiwane lub natryskowe będzie szybsze i mam nadzieję, że nie droższe. Wiem, że wełna mineralna jest bardzo popularna i sprawdzona ale coś innego też może być dobre i dlatego proszę o opinię. Na tym etapie jeszcze nie podjęłam decyzji.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”