paroizolacja aktywna - dach z pelnym deskowaniem

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
mserek
Posts: 5
Joined: Mon 01 Dec, 2014

paroizolacja aktywna - dach z pelnym deskowaniem

Post by mserek » Fri 19 Dec, 2014

Czesc;)
Mam pytanie w sprawie zastosowania paroizolacji aktywnej w calym domu szkieletowym. Czy moze byc stosowana na poddaszu, gdy mamy pelne deskowanie dachu pod dachowka? Na deskach jest membrana paroprzepuszczalna.
Na ulotkach czesto jest dopisek, ze musi byc membrana, tylko sie zastanawiam, czy to deskowanie nie przeszkadza?

Drugie pytanie, czy warto doplacac do foli isover vario czy kupic innej firmy taka folie, na allegro widac folie aktywne w necie okolo 3zl za m2, a ta isovera okolo 10zl

Jeszcze jedno pytanie apropo foli isover stopair, to jest tez aktywna, czy tradycyjna? kosztuje okolo 3zl.
Co stosowaliscie u siebie? Na forach typu murator itd mozna spotkac opinie, ze folia paroizolacyjna aluminowa strotex jest ok, ale jej zasada dzialania to chyba odwrotna do tej foli aktywnej (nie zaglebiajac sie w to odbijanie promieniowania, ktore dla mnei jest najmniej istotne)
Niektorzy daja tylko zolta zwykla, ale to chyba totalna beznadzieja? Slyszalem, ze para wodna skrapla sie na niej itd..
pozdrawiam
Mateusz


mojo6006
Posts: 14
Joined: Sun 16 Dec, 2012

Re: paroizolacja aktywna - dach z pelnym deskowaniem

Post by mojo6006 » Fri 19 Dec, 2014

Taka membrana daję bezpieczeństwo że cały rok wilgotność w przegrodzie będzie na bezpiecznym poziome i nie wykropli się para wodna, a największym problemem w budynku drewnianym jest zawilgocona przegroda.
Ja znam jeszcze dwie membrany aktywne:
- Tyvek Smart Guard jak dobrze pamiętam
- Steico Multi Vap Renova
- Proclima DB+ lub Intello
Na pewno nie kupisz takiej membrany za 3 zł.

mojo6006
Posts: 14
Joined: Sun 16 Dec, 2012

Re: paroizolacja aktywna - dach z pelnym deskowaniem

Post by mojo6006 » Fri 19 Dec, 2014

Aha aby była aktywna wsp. Sd musi być zmienny czyli np. od 0,8 do 12 m
Na poddaszu musisz dać paroizolacje, bez niej para wodna wykropli się w zimie gdzieś w izolacji lub na deskach i będzie kwas.


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”