Paroizolacja "aktywna" czy "zwykła"

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
batyr
Posts: 2
Joined: Tue 13 Jan, 2015

Paroizolacja "aktywna" czy "zwykła"

Post by batyr » Tue 31 Mar, 2015

Witam.
Temat był wałkowany już wielokrotnie ale w moim konkretnym przypadku odpowiedzi nie znalazłem. Mianowicie, mając nieograniczone fundusze, lub przynajmniej nie tak bardzo okrojone jak moje wybór byłby prosty, przynajmniej dla mnie - paroizolacja "inteligentna", ściana oddycha, reguluje klimat w domu, nie jest owinięta szczelnym plastikiem i w ogóle cudownie. Główna jej wada to cena. Na początku mojej przygody ze "szkieletem" w ogóle nie było problemu z odpowiedzią na pytanie jaka, bo zwykła najtańsza "żólta", za 100 zł za rolkę, ale wraz z dojściem do pewnego etapu i dojścia do momentu wyboru wiatro i paroizolacji, nie jest już tak prosto. Jako że w PL technologia szkieletu, chyba nawet nie raczkuje, nikt nic nie wie, a np. na pytanie w składzie budowlanym o wiatroizolację sprzedawca przedstawia mi ofertę na membrany dachowe bo wszyscy, którzy stawiają w okolicy szkielety biorą takie. Problem jest z uzyskaniem rzetelnej informacji i podstawowej wiedzy, przez osoby, które choć w teorii, powinny liznąć temat. Pozostaje tylko przeszukiwać fora, analizować i wyławiać informacje przydatne i prawdziwe. Geniuszem fizyki nie jestem, a chyba być powinienem, ponieważ nawet starając się porównać parametry poszczególnych produktów różnych producentów, nie jestem w stanie stwierdzić który produkt jest lepszy, bardziej właściwy lub nie ma sensu tyle płacić, bo to jest "skórka za wyprawkę". Mam wrażenie, że producenci posługują się różnymi miarami, tych samych parametrów, lub w ogóle tych parametrów nie opisują.

W związku z tym pytanie mam takie, mając nadzieję, że ktoś będzie w stanie odpowiedzieć w miarę jednoznacznie:
czy jest sens płacić za folię i czy spełni swoje zadanie - DuPont™ AirGuard® Sd5 - 6,50 zł/m2, czy lepsza trochę tańsza DuPont™ AirGuard® Sd23 - 5,80 zł/m2, czy nie ma sensu i Isover - Stopair - 3 zł/m2 wystarczy, czy wreszcie wziąć cokolwiek za 100 zł i też będzie.

W głównej mierze chodzi o to czy warto, bo jestem jeszcze w stanie wyskrobać te 6,50/m2 jeśli rzeczywiście spełni swoje zadanie i zapobiegnie wkraplaniu się pary w przegrody i jeszcze w dodatku pozwoli ścianom i wnętrzu oddychać. Jeśli natomiast nie, to wole te pieniądze przeznaczyć na coś innego bo różnica cenowa między nimi, to w skali mojego budżetu nie są promile a procenty.

Z góry dziękuję tym, którzy odważą się przeczytac i odpowiedzieć. Pozdrawiam.


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”