Wełna skalna czy szklana

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
meknam
Posts: 8
Joined: Sun 24 Jan, 2016

Wełna skalna czy szklana

Post by meknam » Sun 24 Jan, 2016

Witam
W tym roku będę zaczynał budowę domu szkieletowego zastanawiam się nad wyborem wełny do ocieplenia wnętrza szkieletu oraz fasady. W większości oglądanych zdjęć z budów "szkieletorów" można zauważyć, że często stosuje się wełnę szklaną Isover lecz ja chciałbym zastosować wełnę Roocwool która jest wełną skalną ma większą gęstość od Isovera co oznacz że lepiej wytłumi hałas. Jakie macie doświadczenia z wełną na budowie co lepiej wybrać i co lepsze jest dla domu szkieletowego wełna skalna czy szklana????


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Wełna skalna czy szklana

Post by Wojciech Nitka » Sun 24 Jan, 2016

Nie możesz uogólniać - wełna skalna ma lepszą izolacyjność a wełna szklana - gorszą.
Po prostu porównaj właściwości izolacyjności akustycznej poszczególnych wełen. a dopiero wówczas decyduj.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: Wełna skalna czy szklana

Post by toja » Sun 24 Jan, 2016

Można jeszcze dodać, że wełna szkalna jest bardziej elastyczna z natury. Przyjmując więc, że inne właściwości są identyczne, będzie lepszym wypełnieniem ścian szkieletu drewnianego.
I to niezależnie od producentów wymienianych z imienia :D

meknam
Posts: 8
Joined: Sun 24 Jan, 2016

Re: Wełna skalna czy szklana

Post by meknam » Sun 24 Jan, 2016

A jak się ma sprawa odnośnie paropszepuszczalnośći??? która szybciej odda woda na zewnątrz??

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: Wełna skalna czy szklana

Post by toja » Sun 24 Jan, 2016

Jesteś pewien, że rozmawiamy o wełnie mineralnej???

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Wełna skalna czy szklana

Post by Wojciech Nitka » Mon 25 Jan, 2016

meknam wrote:A jak się ma sprawa odnośnie paropszepuszczalnośći??? która szybciej odda woda na zewnątrz??
A jaką wodę masz na myśli ? Niby skąd ta woda ma być ?

meknam
Posts: 8
Joined: Sun 24 Jan, 2016

Re: Wełna skalna czy szklana

Post by meknam » Mon 25 Jan, 2016

Trochę się źle wyraziłem chodziło mi o współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej dla tych dwóch rodzajów wełny. Skąd ma się wziąć woda? a no z wnętrza domu przecież opóźniacz pary wodnej jak sama nazwa wskazuje tylko opóźnia/reguluje przepływa pary z wnętrza domu na zewnątrz. Stąd też moje pytanie na samym początku która wełna lepiej się sprawdzi pod tym kątem czyli która szybciej odda wilgoć na zewnątrz budynku.

wstreciuch
Posts: 5
Joined: Thu 13 Aug, 2015

Re: Wełna skalna czy szklana

Post by wstreciuch » Wed 06 Apr, 2016

Ja znalazłem takie propozycje http://stefania.pl/elewacje-szklane-i-fasady.html Bardzo ciekawe rozwiązania, które można z powodzeniem stosować w budownictwie mieszkaniowym, czy wykorzystać przy budowie wlanego domu. Pęknięcia szkła profilowanego są niemożliwe. Warto zobaczyć te rozwiązania.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”