Izolacja domu szkieletowego

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
lj_garet
Posts: 7
Joined: Sat 04 Jun, 2016

Izolacja domu szkieletowego

Post by lj_garet » Wed 08 Jun, 2016

Witam Wszystkich,

Stalem sie posiadaczem drewnianego domu szkieletowego. Domek jest w Irlandii. Jestem teraz na etapie ocieplania. W tym momencie, sciana jest zbudowana z:
1. Zewnetrza powloka- render 15 mm
2. Cegla/ pustak 100 mm
3. Przestrzen powietrzna 50 mm
4. Izolacja wiatrowa
5. Plyta osb 12.5 mm
6. Szkielet drewniany 140x38 mm.
I tutaj pytanie, jaka izolacje wlozyc pomiedzy deski?
Myslalem o Ursa dn32 pomiedzy szkielet 150 mm, oraz 50 mm w poprzek desek i na to paro izolacje oraz plyty karton gips na stelazach metalowych lub drewnianych. Z jakiego drewna powinny byc ewentualne stelaze zrobione?
Czy taki uklad ma sens? Chodzi rowniez o to by zminimalizowac mostki termiczne.
Prosilbym bardzo o porade, bo niestety na tutejszych specjalistow/ wykonawcow nie ma za bardzo co liczyc.

Pozdrawiam
Lukasz


majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Izolacja domu szkieletowego

Post by majek85 » Wed 08 Jun, 2016

układ dobry, tylko daj folie między główny szkielet a dodatkowy. W ten sposób nie bedziesz dziurawił foli gniazdkami, wkrętami itp. a instalacje jeśli planujesz wymienić to już tylko w tym szkielecie 50mm puszczaj aby jak najmniej przejść było w foli

lj_garet
Posts: 7
Joined: Sat 04 Jun, 2016

Re: Izolacja domu szkieletowego

Post by lj_garet » Wed 08 Jun, 2016

Dzieki serdeczne, tez wlasnie nad tym myslalem ale nie wiem jaki efekt bedzie miala folia pod izolacja 50mm. A szkielet lepiej drewniany czy metalowy? Wydaje mi sie ze jesli membrana bedzie pod dodatkowym szkieletem, to moze lepiej metalowy? Tutaj, w Irlandi wszystko na drewnianym jest robione a nie wiem co lepsze?

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Izolacja domu szkieletowego

Post by majek85 » Wed 08 Jun, 2016

u siebie mam drewniany, w Norwegii też idzie drewniany, ale jak róznica to niewiem, drewniany dla mnie lepiej i szybciej się kładzie


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”