Wiatroizolacja - jakiej firmy

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
old
Posty: 4
Rejestracja: ndz 13 sie, 2017

Wiatroizolacja - jakiej firmy

Post autor: old » ndz 13 sie, 2017

Próbuję znaleźć i kupić w internecie folię wiatroizolacyjną, czyli taką która posiada sd w okolicach 0,3 i niestety nie udało się. Proszę o podanie nazwy takiej folii oraz producenta. Na tym forum jest tylko informacja z 2004r ale od tego czasu trochę się pozmieniało i tych folii na rynku nie ma.


old
Posty: 4
Rejestracja: ndz 13 sie, 2017

Re: Wiatroizolacja - jakiej firmy

Post autor: old » ndz 20 sie, 2017

Nikt nie udzielił porady. Wobec czego szukałem i doszedłem do wniosku że taką wiatroizolacje robi tylko Proktor a nazywa się "Frameszild CE 115". Informacji tej udziela Pan Mateusz na tym forum. Mam jednak pewne wątpliwości co do sensu stosowania tej foli. Moja ściana to G-K, paroizolacja, szkielet 45x145 wypełniony wełna mineralną, OSB3, wiatroizolacja?, 10cm wełny mineralnej, tynk mineralny. Jak nazwa wskazuje folia ma chronić przed wiatrem ale przecież tynk wiatru nie przepuści. Jeżeli wiatrem nazwać różnicę ciśnień pomiędzy powietrzem wewnętrznym a zewnętrznym rzędu 50 Pa to według specyfikacji, przepuszczalność powietrza w tej folii wynosi 25m/3 na m/2 w ciągu 1h (przy 50Pa) czyli w pomieszczeniu o wymiarach 4x4x2,5 z dwoma ścianami zewnętrznymi, nastąpi przeszło dziesięciokrotna wymiana powietrza w ciągu jednej godziny. Jest to folia niskoparoprzepuszczalna o sd=0,3 i wydaje mi się że głównym jej celem jest nie dopuścić do zawilgocenia płyty osb3, przy zawilgoceniu warstwy 10cm wełny, spowodowanego długotrwałymi opadami. Zastanawia mnie też czy odporność na wodę W2 ma jakieś znaczenie. Panie Wojciechu proszę o komentarz i rozwianie moich wątpliwości. Przeczytałem na tym forum prawie wszystko o wiatroizolacji ale dalej mam wątpliwości.

weiser
Posty: 2
Rejestracja: pn 18 gru, 2017

Re: Wiatroizolacja - jakiej firmy

Post autor: weiser » pn 18 gru, 2017

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Wkrótce ruszamy z budową, a wczoraj Pan Wojciech dał linka na głównej stronie do katalogu Isover gdzie przy elewacji tynk mineralny+wełna mineralna nie wspominają o wiatroizolacji, a jedynie o paroizolacji od wewnątrz. W książce Pana Nitki zaś mówi się o wiatroizolacji również pod wełnę, na OSB. Któreś z tych rozwiązań jest złe, czy po prostu prawda leży po środku?


weiser
Posty: 2
Rejestracja: pn 18 gru, 2017

Re: Wiatroizolacja - jakiej firmy

Post autor: weiser » pn 18 gru, 2017

Dziękuję za szybką odpowiedź, jednym słowem - stosować wiatroizolację.ODPOWIEDZ

Wróć do „Materiały budowlane dla domów szkieletowych”