Gwoździe

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
Rigmec
Posts: 4
Joined: Thu 29 Sep, 2016

Gwoździe

Post by Rigmec » Sat 19 May, 2018

Który gwóźdź lepiej "trzyma"? Zwykły gładki, pierścieniowy czy skrętny? Ja wiem, najlepiej trzyma ten porządnie wbity ale pomijając to, to które byście wybrali na swój dom. A jeszcze gdybyście podali jakiego producena to byłbym szczęśliwy.
Będę zbijał szkielet niedługo i zastanawiam się co kupić.



Rigmec
Posts: 4
Joined: Thu 29 Sep, 2016

Re: Gwoździe

Post by Rigmec » Sun 20 May, 2018

Z tego wynika, że najlepsze będą gwoździe pierścieniowe. Jak mniemam, nic nie stoi na przeszkodzie stosowaniu gwoździ pierścieniowych o długości takiej jak gwoździe zwykłe?
Mam Pańską książkę; a propos konstrukcji.
Dziękuję za linki.

Rigmec
Posts: 4
Joined: Thu 29 Sep, 2016

Re: Gwoździe

Post by Rigmec » Sun 20 May, 2018

Coś na temat producenta? Niestety nie mam szansy popróbować różnych bo to będzie jeden strzał i dlatego prosiłbym o jakąś radę.
Może być na priv.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Gwoździe

Post by Wojciech Nitka » Sun 20 May, 2018

Producentów jest mnóstwo.
Do konstrukcji - zwykłe gwoździe budowlane; skrętne czy też karbowane - do montażu poszycia podłogi - by ograniczyć ewentualne poluzowanie przy ruchach (uginaniu się) stropów.

Rigmec
Posts: 4
Joined: Thu 29 Sep, 2016

Re: Gwoździe

Post by Rigmec » Mon 21 May, 2018

A jest jakaś metoda wstępnego wyliczenia ilości gwoździ?
To będzie dobudówka, 8x5 m, parter z poddaszem nieużytkowym. Nateriał na ściany to C24 45x145. Gwoździe 4x100.
Wiadomo, gwoździe przy domu się przydają i nie są drogie, mi bardziej chodzi aby mi ich nie brakło bo w okolicznych składach, a mieszkam na jednym z końców Polski, gwoździe ocynkowane tylko na zamówienie.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”