Okna o niskiej przepuszczalności termicznej

Techniczne aspekty materiałów dla domów z bali
star

Okna o niskiej przepuszczalności termicznej

Postautor: star » śr 21 paź, 2015

Jakie okna wybrać aby charakteryzowały się niską przepuszczalnością termiczną?
::)

majek85

Re: Okna o niskiej przepuszczalności termicznej

Postautor: majek85 » pt 23 paź, 2015

przynajmniej u< 0,9 ; trzyszybowe lub wiecej, zależy jaki standard cieplny chcesz uzyskać. Firma to rzecz indywidualna, czasami małe firmy mają całkiem dobre produkty i ceny

irenaa

Postautor: irenaa » wt 24 lis, 2015

My szukaliśmy okien tutaj. Nie wiem czy znacie tę firmę? Chyba specjalizują się właśnie w takich energooszczędnych modelach prawda?

marios1234

Postautor: marios1234 » śr 20 sty, 2016

Generalnie trzeba przyznać, że Oknoplast daje radę, ale podobno Velux też są niezłe, ja jednak jeśli chodzi o okna poznań to montowałem Oknoplasty.

majkamitrega

Postautor: majkamitrega » wt 16 sie, 2016

Ja mam Oknoplast i jestem zadowolona :) Jak już wybierzesz okna, warto pomyśleć o tym, co zamiast firanek. Polecam artykuł. Mnie bardzo zainspirował :) Pozdrawiam

piotrnowak78
Kontaktowanie:

Postautor: piotrnowak78 » pt 19 sie, 2016

Okna o niskiej przepuszczalności termicznej powinny mieć współczynnik przenikania ciepła Uw mniejszy od standardowego 1,6 W/(m2·K).

hamix

Postautor: hamix » pt 26 sie, 2016

mam do wyboru drutex albo oknoplast co radzicie w kwestii przepuszcalności?

majek85

Postautor: majek85 » pt 26 sie, 2016

sprawdź parametry, przepisy mówią że min 1,2 czyli zwykłe 2 szybowe(nie jestem pewien, często się to zmienia), za okna energooszczędne uważa się poniżej 0,9 (3szybowe), pasywne 0,5 (5 szybowe, ale dość drogie). Porównaj parametry i ceny

majek85

Postautor: majek85 » pt 26 sie, 2016

Awatar użytkownika
drefoop

Postautor: drefoop » pn 29 sie, 2016

hamix pisze:mam do wyboru drutex albo oknoplast co radzicie w kwestii przepuszcalności?

A to jest akurat prosta sprawa - musisz porównać parametry Ug, tak sie oznacza przepuszczalnosc termiczną. Im mniej tym lepiej. No i z tego co się orientuję jest w Polsce paru producentów którzy oferuja takie szyby. Porozglądaj się i znajdzesz :)

kajnes

Postautor: kajnes » pn 29 sie, 2016

Ogólnie rzecz biorąc Oknoplast jest droższy, ale kasa idzie w parze z jakością, nie jest to sztucznie napompowana cena za markę. Zastanów się czy chcesz zaoszczędzić teraz ale niekoniecznie mieć komfort trwałości czy wykosztować się ale raz na długie lata.

Odagmara

Postautor: Odagmara » czw 27 paź, 2016

trzeba uważać tylko żeby nie były za mocno uszczelnione bo może pojawić się grzyb

Tomi

Postautor: Tomi » ndz 30 paź, 2016

No i ważne jest abyś montując okna pamiętał o tzw. ciepłych parapetach, bo to też ma znaczący wpływ na obniżenie przepuszczalności termicznej. Ja polecam profile firmy Klinar, ale najlepiej spytać się majstrów od montażu, co oni polecają.

Awatar użytkownika
marys30

Postautor: marys30 » wt 20 gru, 2016

Zapomnieliście jeszcze o uszczelkach. One też odgrywają dużą rolę jeśli chodzi o przenikanie ciepła. Przed każdą zimą trzeba sprawdzić czy uszczelki się nie wyeksploatowały i czy dobrze trzymają. Ja w tym roku musiałam właśnie zmienić uszczelki, bo były w opłakanym stanie. Wybrałam uszczelki Luft Hause od Solo. Zobaczymy jak będą się sprawować zimą :)

Petra1

Postautor: Petra1 » ndz 21 maja, 2017

Zależało mi na dobrych oknach PCV no i ładnie wyglądających i udało mi się je kupić w domatus. Są stabilne no i nie mam dotąd z nimi żadnych problemów. Nie przepuszczają temperatury z zewnątrz, więc jest ok.

Awatar użytkownika
Aneta1980
Kontaktowanie:

Postautor: Aneta1980 » pn 17 lip, 2017

Wiem, że Oknoplast ma w swojej ofercie takie. Winergetic Premium się chyba nazywają. Sama z nich nie korzystam, ale znajoma tak i bardzo sobie chwali

Awatar użytkownika
drefoop

Postautor: drefoop » pn 11 wrz, 2017

Wbrew pozorom wśród okien plastikowych też można znaleźć okna o bardzo niskim Uw. Na przykład ID 7000 WnD z 0,8. Winergetic Premium 0,76 a da się osiągnąć nawet lepsze Uw. Moim zdaniem warto dopłacić, bo okien takich jak te nie wymienisz za 5 lat, tylko za 20, albo i jeszcze więcej.

kajnes

Postautor: kajnes » śr 13 wrz, 2017

Jak da się osiągnąć jeszcze lepsze Uw? Jakimś innym pakietem szybowym? Słyszałem też o wypełnieniu środka okna różnymi rodzajami gazów.

Awatar użytkownika
drefoop

Postautor: drefoop » pt 22 wrz, 2017

Chodziło mi akurat o okna Winergetic Premium Passive - tam jest nawet Uw=0,6

zbiegusek

Postautor: zbiegusek » pt 22 wrz, 2017

A mi przedwczoraj wyliczono ofertę na drewniane okna Urzędowskiego w dwóch wersjach: z szybą 1,1 albo 0,6 właśnie. Więc wydaje mi się, że dostępność takich pakietów jest dość oczywista.

kajnes

Postautor: kajnes » wt 24 paź, 2017

Chyba będę się musiał pokusić wreszcie o zamówienie wyceny tych okien. Bo póki co jeśli chodzi o szacowanie kosztów to jest wróżenie z fusów, a przydałyby mi się bardziej konkretne informacje. Muszę się rozejrzeć za salonem w okolicy Krakowa i zasięgnać informacji u źródła.

Awatar użytkownika
drefoop

Postautor: drefoop » czw 26 paź, 2017

W Krakowie są salony chyba wszystkich producentów, jacy istnieją. Samego Oknoplastu jest aż dziewięć salonów w Krk: https://oknoplast.com.pl/znajdz-salon/

Awatar użytkownika
Aneta1980
Kontaktowanie:

Postautor: Aneta1980 » czw 09 lis, 2017

drefoop pisze:W Krakowie są salony chyba wszystkich producentów, jacy istnieją. Samego Oknoplastu jest aż dziewięć salonów w Krk: https://oknoplast.com.pl/znajdz-salon/

Haha ale się tego narobiło :D A kojarzycie może taką firmę z oknami? Widziałam, że dostosowują wszystko do klienta, ale nie wiem czy warto. Ktoś korzystał?

Wróć do „Materiały budowlane dla domów z bali”