Łazienki w domach drewnianych

Techniczne aspekty materiałów dla domów z bali
plubinski
Posts: 1
Joined: Thu 18 Nov, 2010

Łazienki w domach drewnianych

Post by plubinski » Thu 18 Nov, 2010

Witajcie, to mój pierwszy post na tym forum, więc pozdrawiam wszystkich:)
Mam problem i zarazem pytanie na temat łazienek w domkach drewnianych - wczasowych.
Wynajmuję nad morzem domki, które posiadają łazienki zbudowane tradycyjnymi metodami i z uwagi na niechlujność niektórych najemców niemożliwe jest utrzymanie czystości i higieny, po sezonie konieczny remont:(
Otrzymałem maila z informacją o gotowych łazienkach od firmy Agnafil, czy jakoś tak. Czy spotkaliście się już z takim rozwiązaniem, a może korzystacie z niego.
Będę wdzięczny za informacje.
Pozdrawiam serdecznie.
PL


mapik
Posts: 3
Joined: Thu 21 Mar, 2013

Post by mapik » Mon 25 Mar, 2013

Podłączam się do pytania. Ja wynajmuje domki - dla odmiany w górach, aż trudno uwierzyć jak toalety wyglądają po sezonie. Doradźcie cos
Nasza religia nie jest religią szczęścia osobistego, ale religią radości powszechnej, demokratycznej.

witia2807
Posts: 48
Joined: Mon 28 Sep, 2009
Location: małopolska
Contact:

Post by witia2807 » Tue 26 Mar, 2013

Kolego opisz dokładniej co dzieje sie z tymi łazienkami??
Płytki odpadają?Czy co??

Daenerys
Posts: 3
Joined: Thu 16 May, 2013
Location: Rzeszów
Contact:

Post by Daenerys » Thu 16 May, 2013

Ja się mogę wypowiedzieć na temat jednej łazienki w domku letniskowym. Podłoga się zapadła (pewnie przegniła), spoiny były popękane i wydawało mi się, że już niewiele brakuje by płytki spadły ze ścian. Mnie też to zainteresowało, ponieważ wynajem nie jest zbyt tani a standard jaki zastałam mnie troszkę zdziwił. Ale widzę, że to nie tylko problem tych, którzy korzystają z wynajmu

Krewski
Posts: 10
Joined: Wed 05 Jun, 2013

Post by Krewski » Wed 05 Jun, 2013

To z pewnością nie tylko problem wynajmujących. Ja też trafiłem na niejedną taką zaniedbaną łazienkę. O gotowych nie słyszałem.
Przyroda nie zna nagrody ni kary, zna tylko konsekwencje.

Elise
Posts: 4
Joined: Fri 26 Jul, 2013

Post by Elise » Thu 01 Aug, 2013

Dajcie spokój, łazienki w domach letniskowych to porażka. Właściciele powinni iść najpierw po poradę budowlaną, dopiero budować...

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Fri 02 Aug, 2013

fajny i ciekawy temat. Szkoda, ze zalozony i nakrecany przez pozycjonerow stron itd.
Niestety, ale to widac.

Migorz
Posts: 3
Joined: Sun 01 Sep, 2013

Post by Migorz » Sun 01 Sep, 2013

Ale czy ten problem faktycznie istnieje? Aż trudno mi uwierzyć, żeby takie rzeczy się działy...

urszula_k
Posts: 4
Joined: Mon 07 Oct, 2013

Post by urszula_k » Mon 07 Oct, 2013

Ja dwa razy wypoczywałam w domku letniskowym, drewnianym z łazienką i o niczym takim nie było mowy. Łazienka była na dole, pokoje na górze, wszystko utrzymane w świetnym stanie.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 07 Oct, 2013

DABEKO wrote:fajny i ciekawy temat. Szkoda, ze zalozony i nakrecany przez pozycjonerow stron itd. Niestety, ale to widac.
Naprawdę tak uważasz? jaki to miałoby mieć sens?

lanzana32
Posts: 5
Joined: Sat 28 Dec, 2013
Location: Radom

Post by lanzana32 » Sat 28 Dec, 2013

Podobno jest coś takiego. Na ich stronie internetowej powinno znaleźć się nieco więcej informacji.
Bo tylko życzliwość może być zauważona, pozdrawiam

futbolowa
Posts: 2
Joined: Fri 02 Aug, 2013

Post by futbolowa » Tue 21 Jan, 2014

Dbanie o czystość i schludność takich łazienek leży w gestii właścicieli domków. To, że są one zaniedbane, to tylko i wyłącznie wina ludzi, którzy nie potrafią utrzymać ich w czystości. Nie mówię, że to od razu ma być nowoczesna łazienka ze wszelkimi luksusami i wygodami, ale fajnie by było, gdyby była przynajmniej czysta.

Jaskółka
Posts: 6
Joined: Thu 09 Jan, 2014
Location: Wojcieszyce

Post by Jaskółka » Sun 26 Jan, 2014

Nocowałam kiedyś w hotelu w Niemczech, gdzie właśnie była tam taka gotowa łazienka, wyglądało to jak wielka plastikowa wanna z prysznicem, umywalką i toaletą. Hotel był o dość niskim standardzie i wydaje mi się że dlatego mógł sobie na takie coś pozwolić. Faktem jest że wszystko było bardzo czyste i schludne.
"Wszys­tko, co nas spo­tyka - zdro­wie czy cier­pienie, dob­ro czy zło, chleb czy głód, przy­jaźń ludzka czy niechęć, dob­ro­byt czy niedos­ta­tek - wszys­tko to w ręku Bo­ga może działać ku dobremu". Stefan Wyszyński

irenaa
Posts: 25
Joined: Fri 14 Nov, 2014

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by irenaa » Fri 12 Dec, 2014

Masz rację. Ja właśnie się poważnie zastanawiam nad taką budową. Ale co z detalami jak np. oświetlenie? W sumie myślałam, że do małej łazienki najbardziej pasują takie skromne lampy? Ale to i tak chyba zależy od koncepcji całego wystroju wnętrz prawda?

paulina29
Posts: 1
Joined: Wed 31 Dec, 2014

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by paulina29 » Wed 31 Dec, 2014

Wiadomo, ale ja chyba wolę takie klasyczne wnętrza. I jak już mam wybierać między wanną a prysznicem to chyba takie prostokątne najbardziej mi pasują:)

Yrma
Posts: 8
Joined: Thu 01 Jan, 2015

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by Yrma » Thu 01 Jan, 2015

Dla mnie kabina musi być łatwa do czyszczenia, więc takich wypasionych unikam.

irenaa
Posts: 25
Joined: Fri 14 Nov, 2014

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by irenaa » Thu 02 Apr, 2015

Ja też bym postawiała chyba na takie tradycyjne kabiny. Wydaje mi się, że takie z brodzikiem się najlepiej sprawdzą prawda?

wojtar
Posts: 2
Joined: Sun 11 Jan, 2015

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by wojtar » Thu 02 Apr, 2015

Ja sie oparłem na tym biurze projektowym. Swietnie sobie poradzili z moją łazienką i jestem teraz zachwycony jej wyglądem.

Sewciok
Posts: 2
Joined: Sun 09 Aug, 2015

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by Sewciok » Tue 11 Aug, 2015

Moja łazienka jest taka sama jaka była w naszym poprzednim mieszkaniu. Nie widzę różnicy w konstrukcji.

wstreciuch
Posts: 5
Joined: Thu 13 Aug, 2015

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by wstreciuch » Thu 10 Mar, 2016

Uważam że prysznic to lepsze rozwiązanie, szczególnie gdy łazienka mała. Spodobał mi się ten pomysł http://megalazienki.pl/drzwi-prysznicow ... -cm-58958s Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzi się trochę miejsca w łazience. A dodatkowo propozycja jest nęcąca bo cena bardzo przystępna.

Petra1
Posts: 11
Joined: Wed 10 Aug, 2016

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by Petra1 » Mon 05 Sep, 2016

Moim zdaniem kabina prysznicowa jest faktycznie dobrym, a także ergonomicznym rozwiązaniem w takim domu. Jeśli chodzi o ogrzewanie wody to w swojej łazience mam przepływowy podgrzewacz wody,który sprawdza się w każdej sytuacji - a mam na myśli domowników, którzy ciągle zużywają ciepłą wodę. Temperatura zawsze jest wysoka, a sam podgrzewacz można zamontować niemal w każdym miejscu, bo nie zajmuje wiele przestrzeni.

piotrnowak78
Posts: 4
Joined: Thu 18 Aug, 2016
Contact:

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by piotrnowak78 » Tue 06 Sep, 2016

Kabina prysznicowa do drewnianego domu będzie ok.

Petra1
Posts: 11
Joined: Wed 10 Aug, 2016

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by Petra1 » Tue 06 Sep, 2016

Jak myślicie o kabinie prysznicowej to należy pamiętać o utrzymywaniu jej w czystości. Myślę, że taki specjalny odkurzacz będzie bardzo pomocny w łazienkowych porządkach, ponieważ skutecznie usuwa wodę z każdej powierzchni. Nie jest wcale drogi a może się faktycznie przydać.

User avatar
b_r
Posts: 32
Joined: Mon 29 Feb, 2016

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by b_r » Wed 14 Sep, 2016

My zdecydowaliśmy się na zamontowanie wanny. Wanna jest tańsza i nie ma takich problemów z czyszczeniem jak to bywa w przypadku kabiny prysznicowej. Aktualnie posiadamy domek letniskowy nad jeziorem. Domek służy nam jednak cały rok i w tym roku spędziliśmy tam szczerze powiedziawszy wiecej czasu niż w naszym mieszkaniu w mieście.
Położylismy płytki ceramiczne.

Odagmara
Posts: 20
Joined: Tue 18 Oct, 2016

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by Odagmara » Thu 27 Oct, 2016

myślę, że w takiej sytuacji potrzebna jest pomoc fachowca

Petra1
Posts: 11
Joined: Wed 10 Aug, 2016

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by Petra1 » Thu 17 Nov, 2016

Jesli szukacie odpowiednich surowców do wykonania takiej łazienki to warto zaznajomić się z ofertą firmy łąccy, ponieważ od wielu lat działają na płaszczyźnie wyrobów z drewna. My akurat wykorzystaliśmy z mężem ich panele do remontu pokoju i uważam,że mają porządne drewno. Nie podnosi się po np rozlaniu wody i trzyma się stabilnie.

User avatar
tal
Posts: 36
Joined: Sun 18 Oct, 2015

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by tal » Sun 22 Jan, 2017

A nie sądzicie,ze najlepiej wygladają płytki drewnopodobne?

star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by star » Mon 23 Jan, 2017

Moim zdaniem lepiej. Bardzo dobrze pasują do domu w technologii drewnianej. Poza tym plus jest taki,ze pasują zarówno do wystroju tradycyjnego jak i nowoczesnego No i są o wiele praktyczniejesze niż proste, jednolite w kolorze lakierowane płytki. Na lakierowanych widać każdą kroplę wody. Na tych ala drewnianych już tak nie widać.
Wzorów jest bardzo dużo.Styl ten jest na topie, tak więc w zasadzie każda firma oferująca płytki do łazienki ma własnie takie drewnopodobne płytki.
::)

Paulina82
Posts: 8
Joined: Mon 02 Jan, 2017

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by Paulina82 » Fri 03 Mar, 2017

ŁAzienka w domku drewnianym chyba niczym nie różni się od łazienki w zwykłym domu. Kompletne wyposazenie łazienek można kupić w sklepie Viverto . W zasadzie znajdziecie tam wszystko, co jest niezbędne do remontu. Sklep oferuje materiały polskich i zagranicznych producentów.

User avatar
bdzdrew
Posts: 1
Joined: Wed 05 Jul, 2017
Location: Pruszków

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by bdzdrew » Wed 05 Jul, 2017

Kabiny to świetny pomysł. Raz, że oszczędzamy miejsce i wodę, a dwa, że wyglądają estetycznie :)

Alka23
Posts: 3
Joined: Fri 30 Jun, 2017

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by Alka23 » Sun 23 Jul, 2017

Też uważam, że są to takie same łazienki. I tak samo trzeba o nie zadbać w każdym szczególe. Nawet o takie drobiazgi jak baterie. Ja u siebie mam te z Cersanitu - w dwóch łazienkach. Są ok, mimo upływu czasu działają bez problemy i wyglądają jak nowe. Teraz baterie Cersanit są w ogóle rewelacyjne, bo oprócz tego, że ładne to z fajnymi funkcjami np. perlator czy system dwustopniowego odkręcania wody. Tutaj http://www.cersanit.com.pl/ jest cala ich oferta.

User avatar
Mantis
Posts: 12
Joined: Tue 17 Jan, 2017

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by Mantis » Mon 31 Jul, 2017

Nie widzę powodu, dla którego nie wyposażenie łazienki w domu drewnianym od wyposażenia łazienki w domu zwykłym, miało się czymkolwiek różnić. Jeśli szuka ktoś wysokiej jakości wyposażenia oraz ogólnych inspiracji, to polecam Defre. Sam urządzałem niedawno łazienkę i z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony.

smalinosik
Posts: 1
Joined: Fri 02 Jun, 2017

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by smalinosik » Thu 21 Sep, 2017

Nie wiem czy gotowe rozwiązania, to dobry kierunek. Moim zdaniem lepiej jest zrobić coś we własnym stylu. U ciebie kluczowa powinna być łatwość czyszczenia i funkcjonalność. Poprzeglądaj katalogi sklepów łazienkowych.

pawelstolik
Posts: 3
Joined: Thu 16 Jul, 2015

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by pawelstolik » Mon 16 Oct, 2017

Ja w domkach drewnianych spotkałem się akurat z dobrym i pełnym wyposażeniem łazienki na wysokim poziomie. Elegancka, nowoczesna bateria, świetne płytki. Dużo zależy od właścicieli po prostu. W takie rzeczy warto inwestować, bo goście, klienci są coraz bardziej wybredni i patrzą na wykończenie wnętrz, czystość itp. Ja nawet zaczerpnąłem inspiracji z jednego pobytu w domku w górach i wybrałem podobne płytki do swojego nowego mieszkania, bo tak mi się ten styl spodobał. To płytki Basaltina dostępne na mirad.pl/plytki-ceramiczne/basaltina, położone oczywiście na podłodze, nadające lekko surowy, aczkolwiek niepowtarzalny styl. Z dodatkami wygląda super. :)

User avatar
rockowaGrazka142
Posts: 3
Joined: Wed 24 Jan, 2018
Location: Gdańsk

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by rockowaGrazka142 » Wed 24 Jan, 2018

U mnie w domku jest standardowa łazienka i nie dzieją się takie rzeczy. Wszystko jest łatwe w wyczyszczeniu, płytki nie odpadają i już 5 sezonów przetrwała i liczę, że jeszcze kilka przetrwa.

User avatar
Zytek
Posts: 46
Joined: Thu 16 Oct, 2014

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by Zytek » Wed 07 Mar, 2018

Łazienka w domu drewnianym nie musi być wcale drewniana. NIektóre osoby montują sobie drewno w łazience, ale materiał takie jest bardzo wymagający. Po pierwsze jest drogi. Po drugie wymaga odpowiedniej impregnacji (szczególnie, ze codziennie praktycznie ma kontakt z wilgocią).

Jeśli już tak bardzo chcecie łazienkę w drewnie to proponuje zastanowić się nad płytkami drewnopodobnymi. Ciekawe serie ma Tubądzin:

Korzilius czy Shabby chic:
Image

arkaaa
Posts: 8
Joined: Mon 22 Jan, 2018

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by arkaaa » Thu 08 Nov, 2018

Ja już co prawda mam pomysł na łazienkę, ale nadal szukam idealnych płytek w odcieniu beżu. Od razu zaznaczam, że zależy mi na jakości. Może wy znacie jakieś firmy, które specjalizują się w płytkach łazienkowych? Ja zastanawiam się nad ofertą Tubądzin - już kilkakrotnie słyszałam pochlebne opinie na temat tej firmy. Znacie ją?

maksym
Posts: 2
Joined: Wed 19 Apr, 2017

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by maksym » Thu 03 Jan, 2019

Czy ktoś z Was ma saunę w łazience w domu szkieletowym? Ewentualnie czy ktoś planuje i z jakimi opiniami się spotyka. Prośba o info.

tomaszek23
Posts: 25
Joined: Wed 28 Nov, 2018

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by tomaszek23 » Wed 16 Jan, 2019

My planujemy montaż sauny na podwórku. Znacie może jakąś dobrą firmę, która zajmuje się tego typu instalacjami?

User avatar
klefonos
Posts: 3
Joined: Mon 14 Oct, 2019
Contact:

Re: Łazienki w domach drewnianych

Post by klefonos » Mon 14 Oct, 2019

Sauna to fajna sprawa. Moi znajomi ostatnio budowali koło domu basen ogrodowy



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów z bali”