Poszukuję literatury !!!

Techniczne aspekty materiałów dla domów z bali
Post Reply
ar_tur
Posts: 2
Joined: Mon 31 Jul, 2006

Poszukuję literatury !!!

Post by ar_tur » Mon 31 Jul, 2006

Witam !!!
Zwracam się z prośbą do p. Wojtka Nitki i wszystkich forumowiczów o podanie dostępnej literatury dotyczącej remontów tradycyjnych polskich domów drewnianych. Mój ma około 50 lat. Chciałbym w nim zrobić współczesną łazienkę, instalację wodociągową i kanalizacyjną, instalację grzewczą opartą na piecach kaflowych i kuchni kaflowej. Chciałbym także zaadaptować poddasze na pokoje mieszkalne.
Wszystkim, którzy udzielą odpowiedzi z góry dziękuję.
Artur


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 31 Jul, 2006

Niestety, chyba nie uda Ci się znależć takowej literatury, przynajmniej w języku polskim. Osobiście nie znam.

Sądzę, że raczej powinieneś zaangazować profesjonalną firmę, która zna interesujące Cię tajniki - "remontów tradycyjnych polskich domów drewnianych".

A tak apropo's - niedawno ukazał się reprint książki "Budownictwo drzewne i wyrobów z drewna w dawnej Polsce", autorstwa Zygmunta Gloger'a - przedruk techniką fotooffsetową wydania z 1907 i 1909 roku.

ar_tur
Posts: 2
Joined: Mon 31 Jul, 2006

Odp.

Post by ar_tur » Mon 31 Jul, 2006

Serdecznie dziękuję za odpowiedź!
Przeglądając zasoby internetu, natrafiłem na książkę prof. W. Wieczorkiewicza; Moja chata, wydana nakładem wydawnictwa Arkady w 1995. Z książki tej jeden z internautów cytował wraz z obrazkiem sposób wymiany spróchniałego bala bez rozbierania ściany. W jednej z internetowych księgarń technicznych, znalazłem nawet tą książkę w ofercie, niestety z dopiskiem "nakład wyczerpany". Od dwóch dni przeczesuję net w poszukiwaniu tej książki, jednak bez rezultatu. Jeśli ktoś z czytających ten post wie, gdzie można zdobyć tą książkę, za informację będę ogromnie wdzięczny.
Dzięki za kontakt dla eksperta, mam nadzieję na kolejne kontakty.
Pozdrawiam Artur

hasseb1
Posts: 1
Joined: Wed 21 Jan, 2015

Re: Poszukuję literatury !!!

Post by hasseb1 » Wed 21 Jan, 2015

Sądzę, że raczej powinieneś zaangazować profesjonalną firmę, która zna interesujące Cię tajniki - "remontów tradycyjnych polskich domów drewnianych".

A tak apropo's - niedawno ukazał się reprint książki "Budownictwo drzewne i wyrobów z drewna w dawnej Polsce", autorstwa Zygmunta Gloger'a - przedruk techniką fotooffsetową wydania z 1907 i 1909 roku.
Try out our free ccna practice test and latest comptia training courses to get high flyin success in final and ccna video - pass-4sure exams, mcts security plus certification is also very useful tool.


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów z bali”