Dom z bali okrągłych ściany dzialowe

Techniczne aspekty materiałów dla domów z bali
Post Reply
usz88
Posts: 1
Joined: Wed 05 Jun, 2019

Dom z bali okrągłych ściany dzialowe

Post by usz88 » Wed 05 Jun, 2019

Witam mam na imię Mateusz i jestem tu nowy :wink:
Dom już stoi ekipa składająca / budująca już wszystko zrobiła. Teraz kolej na mnie. Muszę coś przykrecic na konstrukcję drewniane ścianek działowych i mam parę niewiadomych...
1. Czy konstrukcja ścianek działowych mocowana jest tylko do podłogi i ścian z bala? Czy powinienem przymocować ja jeszcze do stropu? Jeśli tak to w jaki sposób?
2. Łączenie g-k czy deski ewentualnie płyty OSB ze ścianą z bala... Jak to wykonać żeby nie polamalo wszystkiego jak bal siadzie?
3. Łączenie sufitu ze ściana dzialowa musi być ruchome. Jak zakryć takie łączenie żeby to wszystko pracowało i miało ręce i nogi?
Attachments
IMG_20190523_173035.jpg


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Dom z bali okrągłych ściany dzialowe

Post by Wojciech Nitka » Fri 07 Jun, 2019

No to potrzebujesz całego opracowania, gdyż poszczególne zagadnienia nie są proste i wymagają trochę opisu i poszukania np. rysunków w Necie.

marlejka
Posts: 3
Joined: Tue 15 Jun, 2021
Contact:

Re: Dom z bali okrągłych ściany dzialowe

Post by marlejka » Tue 15 Jun, 2021

No piekny ten domek :)

tetryk
Posts: 1
Joined: Mon 28 Jun, 2021

Re: Dom z bali okrągłych ściany dzialowe

Post by tetryk » Mon 28 Jun, 2021

Hej, super domek :D
U mnie też już stoi. Ścianki działowe przed nami, ale podziele się opisem. Robisz nacięcia w balach na karton-gips i wsuwasz tam płyty. Robisz ruszt jak pod sciankę, mocujesz do podłogi, do ścian z bala i sufitu. Tylko w bocznych (tych kręconych do bala) robisz podłużne nacięcia na śrubę, tak, żeby mogła się zsuwać jak dom osiada, bez uszczebku na ściance. Tak samo pod sufitem. Mocuje się listwę do sufitu, do niej kręcisz długie śruby i przewiercasz je przez górną listwę rusztu ściankowego, ale tak luzem, zeby mogły schodzić w dół, razem z sufitem. Możesz sobie nawet zmontować do tego listwy maskujące, żeby przykryły te długie śruby, ale tak, żeby przesuwały się po karton gipsie.
Jak niewiele zrozumiesz z tego opisu, bo ja też w ogóle nie wiedziałem jak to wygląda, podobnie jak i inne rzeczy w takim domu :wink: to możesz sprawdzić tutaj:
https://books.google.pl/books?id=Tlc0EA ... ok&f=false
Dużo rysunków pomocniczych i widać o co chodzi

User avatar
b_r
Posts: 32
Joined: Mon 29 Feb, 2016

Re: Dom z bali okrągłych ściany dzialowe

Post by b_r » Thu 15 Jul, 2021

Tak się składa, że płyty karton-gips to bardzo dobry sposób na wykończenie pomieszczeń biurowych, przeznaczonych pod obsługe klienta, pracę. Jest to stosunkowo tani materiał, który szybko się montuje. Ewentualne poprawki czy rozbudowa równeiż nie powinny stanowić większego problemu. O tym jakie płyty kartonowo-gipsowe stosować, gdzie stosować można dowiedzieć się wchodząc np tutaj: https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wie ... rtonowymi/ można tam znaleźć specyfikację. Natomiast tutaj ciekawy artykuł poradnikowy, że nawet drzwi wewnętrzne można montawać w płytach k-g: https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wie ... ciance-gk/



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów z bali”