Ocieplenie podłogi na legarach na piasku

Techniczne aspekty materiałów dla domów z bali
Post Reply
wojtekBal
Posts: 1
Joined: Sat 11 Apr, 2020

Ocieplenie podłogi na legarach na piasku

Post by wojtekBal » Sat 11 Apr, 2020

Mam domek z lat 50, który stoi na podmurówce, a jego podłogi na legarach, które opierają się na słupkach z różnego materiału. Chciałbym te słupki wymienić a także zachowują maksymalnie starą konstrukcję legarów na piasku trochę jednak docieplić podłogę. Czy ktoś zna jakieś tradycyjne metody ocieplania takich podłóg? Bez całej kolekcji folii, membran i wylewek. Będę wdzięczny za podpowiedź.
Dwa dodatkowe szczegółowe pytania:
- rozważam oparcie starych legarów na gotowych bloczkach betonowych. Na czym powinny one stać? Oczywiście nie na piachu, ale czy jak go "odkopię" to mogę bloczek położyć na gruncie, czy czymś podsypać?
- W pokoju podłoga jest do poziomu desek podsypana piaskiem, czy to wystarczy? Czy trzeba go jednak usunąć tak, żeby odkryć legary. Problemem jest na pewno to, że przy połączeniu podłogi ze ścianą piasek nie wypełnia tam szczelin i zimno wchodzi tymi szparami. Myślałem, żeby po zdjęciu podłogi tam dać jedynie folię na ścianę i trochę zagiąć na grunt pod podłogą i tak przytrzymać piasek... może jakoś inaczej tam extra dać uszczelnienie, tylko jakie.


marlejka
Posts: 3
Joined: Tue 15 Jun, 2021
Contact:

Re: Ocieplenie podłogi na legarach na piasku

Post by marlejka » Tue 15 Jun, 2021

No i co, na jakie rozwiązanie postawiłeś?

Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów z bali”