NIC na ten temat CO pomiędzy bale mech jak kiedyś???????

Techniczne aspekty materiałów dla domów z bali
Post Reply
kamilexe
Posts: 2
Joined: Tue 14 Aug, 2007

NIC na ten temat CO pomiędzy bale mech jak kiedyś???????

Post by kamilexe » Tue 14 Aug, 2007

:???: MAM DYLEMAT - NA LITWIE składają MI DOM Z SOSNY. TECHNIKA MOKRA NATURALNE BALE o śr ok. 28 CM Z JEDNEJ STR., A Z DRUGIEJ 32 CM. W każdym Z BALI wzdłuż wycięto w kształcie trójkąta ROWEK ABY BALE leżały STABILNIE. MAM PYTANIE - CZYM uszczelniać tę szczelinę PODCZAS montażu domu? Dodam iż dom ten ma być całoroczny, a ściany jednowarstwowe. Producent doradza mi mech lub len w postaci takich pasków.
PANIE WOJTUSIU NIECH PAN PORADZI - dziękuje z góry za odpowiedz


tomciog
Posts: 57
Joined: Fri 04 May, 2007
Location: Gościcino

Post by tomciog » Wed 28 Nov, 2007

Ja miałem tez ten dylemat. Początkowo chciałem specjalna matą-taśmą. Ale termin i cena dość powalające.
Potem myslałem o wełnie w paskach(produkuje to jedna firma) i znów termin oczekiwania...
W końcu mając na względzie potrzebę podsuszenia mokrego (od deszczów ) bala złożyłem domek bez uszczelnień(niech sobie powietrze hula).Po tym za pomocą pistoletu i pianki polyurietanowej niskorozprężnej od wewnątrz "zaklajstrowałem" (niewielkie) szpary i czekam do wiosny. Pianka w domu może nie najlepszy pomysł, ale i tak będzie na to folia wiatroizolacyjna, wełna i parpoprzepuszczalna.
A latem jak wszystko ładnie wyschnie bedę sie bawil w "łoptyka" i za pomocą stepionego śrubokręta czy szpachelki upychał w szparki od zewnątrz wełnę mineralną.
Raz się żyje, raz się umiera. Potem tylko straszy.... ;-)

kamilexe
Posts: 2
Joined: Tue 14 Aug, 2007

juz wiem!!!

Post by kamilexe » Mon 03 Dec, 2007

Witam!!! Dom już złozony stoi !!! HURA!!!! Złożyłem go prawie sam, przy pomocy dwóch cieśli!! Pomiędzy bale włożyłem mech wodny:) a w wyższej części domu paski lnu, a co z tego wszystkiego wyjdzie się okaże:)

fioorka
Posts: 3
Joined: Thu 14 Feb, 2008

Post by fioorka » Tue 19 Feb, 2008

Witam.
Mam pytanie do tomciog. Jaka firma produkuje wełnę w paskach? Jestem na etapie rozbiórki starego drewnianego domu z bali i za chwilę będzie stawiany a pomiędzy bale cieśle chcą kłaść wełnę. Tyle że cięcie z rolek to żmudna robota. Będę wdzięczna za informację.
Pozdrawiam

tomciog
Posts: 57
Joined: Fri 04 May, 2007
Location: Gościcino

Post by tomciog » Mon 17 Mar, 2008

Raz się żyje, raz się umiera. Potem tylko straszy.... ;-)

fioorka
Posts: 3
Joined: Thu 14 Feb, 2008

Post by fioorka » Tue 18 Mar, 2008

Wielkie dzięki tomciog :)

tomciog
Posts: 57
Joined: Fri 04 May, 2007
Location: Gościcino

Post by tomciog » Sun 10 Jan, 2010

Nowe informacje - można spróbować taśm samorozprężających np Soudal czy Den Braven.
Raz się żyje, raz się umiera. Potem tylko straszy.... ;-)

tomciog
Posts: 57
Joined: Fri 04 May, 2007
Location: Gościcino

Post by tomciog » Tue 04 May, 2010

No i nowe dane:
Rozeschło, popękało i jest ok. No może oprócz szpar... ;)
Ale tu zrobiłem (a właściwie robię) tak - pianka elastyczna Soudal Flexi, a po wyschnięciu lina jutowa śr. 20mm przybijana na gwoździe mosiężne. Pianka uszczelnia szpary, jednocześnie będąc elastyczna nie rozdziela się, a sznur maskuje to oraz częściowo też uszczelnia.
Uwagi:
*pianka(na zamówienie) nie jest tania i tylko na pistolet
*lina po zamocowaniu w stanie naprężonym potrafi w ciągu nawet 1 dnia zwisnąć...ale wystarczy podobijać gwoździków i jest ok
*gwoździe mosiężne -oj droogie, najlepiej i najszybciej wychodzi kupować w "lorymery" 75szt/6,9 zł - tu nienadają się ani stalowe, ani, miedziane, ani galwanizowane ani nawet INOX - wszystkie te powyżej mogą korodować i w rezultacie ze spływającą podczas deszczu wodą robić brudne i niezmywalne zacieki
*wieje i wieje - okazuje się, że bal wysychając pęka wzdłuż i to nawet na ponad metr, w związku z czym w miejscach wchodzenia gołega bala do domu mamy normalne kanaliki z powietrzem - tu sprawdza się np własnie taśma rozprężna, która nie zdała egzaminu w szparach (spróbujcie taśmę z klejem wcisnąć w szczeliny).
cdn
Raz się żyje, raz się umiera. Potem tylko straszy.... ;-)

Krewski
Posts: 10
Joined: Wed 05 Jun, 2013

Post by Krewski » Wed 05 Jun, 2013

Stary wątek, ale jestem ciekaw finału.
Przyroda nie zna nagrody ni kary, zna tylko konsekwencje.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów z bali”