Budowa domu z bali

Techniczne aspekty materiałów dla domów z bali
Post Reply
sharan
Posts: 5
Joined: Fri 24 Aug, 2007

Budowa domu z bali

Post by sharan » Fri 24 Aug, 2007

Witam,
chce zbudowac domek z bali o pow. ok 100 m2, tzn 50 m doł i 50 m poddasze. Domek chce postawic na Kaszubach. Budowe domu (a wlasciwie dwoch domow takich samych) chce rozpoczac na wiosne przyszlego roku. Slyszalem ze najtansze drewno jest z Litwy. Czy ktos moglby mi pomoc w tym temacie. Z gory dziekuje.


sharan
Posts: 5
Joined: Fri 24 Aug, 2007

Re: Budowa domu z Bala

Post by sharan » Sat 25 Aug, 2007

sharan wrote:Witam,
chce zbudowac domek z bali o pow. ok 100 m2, tzn 50 m doł i 50 m poddasze. Domek chce postawic na Kaszubach. Budowe domu (a wlasciwie dwoch domow takich samych) chce rozpoczac na wiosne przyszlego roku. Slyszalem ze najtansze drewno jest z Litwy. Czy ktos moglby mi pomoc w tym temacie. Z gory dziekuje.
Witam jeszcze raz. Tyle pytan zadnych odpowiedzi :( szkoda.to moze zadam jeszcze jedno pytanie, czy slyszal ktos o firmie sciagajacej domy z bali z Syberii ( czy to prawda ze drewno jest sciagane az stamtad)?. Moze w tej kwesti ktos mi moze pomóc

Gasol
Posts: 15
Joined: Wed 07 Mar, 2007

Post by Gasol » Tue 28 Aug, 2007

Moj Wykonawca twierdzi, ze sciaganie bali z Syberii jest nieoplacalne. Koszty sa tak wysokie, ze ciezko znalezc byloby pozniej klientow. Firmy, ktore twierdza, ze sciagaja drewno z Syberii najczesciej biora je z Bialorusi.

sharan
Posts: 5
Joined: Fri 24 Aug, 2007

Post by sharan » Wed 29 Aug, 2007

Za 80 tys. zl. oferuja mi domek wielkosci 120 m. kw. z poddaszem z bala 28 cm, z sosny syberyjskiej. W sklad domu wchodza: sciany, sciany dzialowe, dach do papy, belki sropowe, podloga drewniana na dol i na gore oraz schody. Oczywiscie jest to koszt bez montazu. Czy jest to dobra cena ?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Budowa domu z bali

Post by Wojciech Nitka » Wed 29 Aug, 2007

sharan wrote:Slyszalem ze najtansze drewno jest z Litwy. Czy ktos moglby mi pomoc w tym temacie.
Czy interesuje Cię kwestia drewna czy inne tematy technologiczne?
Ceny domów (a w zasadzie cena metra kwadratowego) mogą być różne, a to głównie uzależnione od rodzaju bali - bale surowe czy suszone, bale okrągłe frezowane, okrągłe ręcznie ciosane, czy też kwadratowe z drewna litego czy klejonego. Można by tu jeszcze wymienić kilka ich rodzaji.
Cena o której wspominasz (80 tyś. zł. za 120 m kw.) bez montażu wydaje się być ceną realną; z montażem cena waha się w granicach 800 - 1.000 zł./mkw.

Przy okazji - zwróć uwagę na: co za ścianki działowe, jakie konkretnie schody, jaka izolacja akustyczna stropu.

sharan
Posts: 5
Joined: Fri 24 Aug, 2007

Post by sharan » Mon 17 Sep, 2007

Jednak nie zdecydowalem sie na zakup tego domku (niby z syberi). Odstraszyla mnie wplata - 50%. Czyli szukam dalej do wiosny mam czas.

sharan
Posts: 5
Joined: Fri 24 Aug, 2007

Post by sharan » Wed 26 Sep, 2007

Czy to prawda ze bale z Bialorusi lub z Syberi sa z zywica i po postawieniu domu trzeba czekac pol roku zeby montowac drzwi, okna i reszte ???

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 28 Sep, 2007

Poszukaj na forum o budowie z mokrych bali. Z tego co pamietam jest to dobrze opisane.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 28 Sep, 2007

sharan wrote:Czy to prawda ze bale z Bialorusi lub z Syberi sa z zywica i po postawieniu domu trzeba czekac pol roku zeby montowac drzwi, okna i reszte ???
Jeżeli niektóre firm zalecają "czekac pol roku zeby montowac drzwi, okna i reszte" to nie ze względu na żywicę, a raczej na wilgotność drewna. Przez te pół roku drewno ma niby wysychać a budynek maksymalnie osiąść.

Proponuję poczytać - http://www.szkielet.pl/bale/2000_Standa ... z_bali.pdf - gdzie znajdziesz więcej informcji a ten temat.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 28 Sep, 2007

Dodam tylko, ze spotkalem sie tylko z mokrymi balami ze wschodu.

klaudiaaa
Posts: 4
Joined: Fri 19 Dec, 2014

Re: Budowa domu z bali

Post by klaudiaaa » Fri 02 Jan, 2015

A co lepiej montować w takich łazienkach? wannę czy raczej prysznic? Mnie to się strasznie podoba taki z bajerami coś jak sauna, ale przy tym to raczej trzeba się namęczyć przy sprzątaniu:(

drewniany
Posts: 7
Joined: Thu 12 Dec, 2013

Re: Budowa domu z bali

Post by drewniany » Thu 29 Jan, 2015

Domek z bali, świetna sprawa. Ale mi bardziej podobają się drewniane domki letniskowe na kołach. One teraz wyglądają bardzo nowocześnie i zupełnie inaczej, niż te "stare budy", czyli te znane wszystkim domki holenderskie. I a'propos sauny - to właśnie można zamówić sobie taką gotową saunę w postaci domku, czyli domek saunowy. Tutaj możecie sobie zobaczyć, o co mi chodzi dokładnie i jak to jest skonstruowane: http://www.letniskowo.pl/pl/oferta-domk ... tml#anchor. Taka sauna ogrodowa może stanąć czy to na działce, czy w ogrodzie przy domu - ja osobiście wolałbym właśnie coś takiego, niż saunę w domu. Aha, no i ruską beczkę można na tarasie takiego domku też postawić. Zobaczcie, jak to fajnie wszystko wygląda:

Image

krzychut
Posts: 33
Joined: Thu 01 Apr, 2010
Location: Chojnice
Contact:

Re: Budowa domu z bali

Post by krzychut » Fri 30 Jan, 2015

odpowiadasz nie w temacie wciskając chamską reklamę



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów z bali”