izolacja pod belkę podwalinową

Techniczne aspekty materiałów dla domów z bali
Post Reply
faceless1
Posts: 1
Joined: Thu 07 May, 2009

izolacja pod belkę podwalinową

Post by faceless1 » Thu 07 May, 2009

Witam, Czy istnieją jakieś sprawdzone materiały służące do izolowania belki podwalinowej od fundamentu, kiedy nie ma szansy zastosowania dodatkowo podmurówki między fundamentem a konstrukcją drewnianą. Chodzi o istniejący obiekt, w którym będzie wymieniana izolacja. Belki podwalinowe leżą bezpośrednio na fundamencie, właściwie na wysokości terenu.
Jak zaizolować fundament tak aby: izolacja nie stykała się bezpośrednio z belkami, tak aby nie dochodziło do skraplania pary wodnej.
Czy np. sama blacha może posłużyć za takie odizolowanie belki od izolacji fundamentu?

Żeby było ciekawiej, wejście główne do budynku znajduje się poniżej poziomu ulicy i narażone jest na zalewanie. Budynek oddalony jest o metr od jezdni.
Z góry dziękuję za pomoc.


dzika_wenza
Posts: 2
Joined: Mon 01 Jun, 2009
Location: Rzeszów

Post by dzika_wenza » Mon 01 Jun, 2009

Mój cieśla zalecił papę izolacyjną. Z tym, że będę miał z tym trochę zabawy ponieważ całą konstrukcję mam na podmurówce z cegły, więc będę cały dom robił po 1 metrze, ponieważ nie można wyciągnąć spod bala więcej niż 1 metr - mogło by się coś "popsuć" ;)

Kristoferos
Posts: 1
Joined: Sun 29 Mar, 2009

Post by Kristoferos » Mon 29 Jun, 2009

Nie wiem czy dokładnie o to chodzi ale istnieje dość prosty sposób na włożenie izoloacji pod bale. Należy lewarować budynek na podwalinie lekko do góry. w zasadzie tylko na tyle żeby założyć izolację. U mnie tego majstrowie próbowali do momentu aż się okazło że podwalina jest przyśrubowana do podmurówki i zaczeła się rysować podmurówka. Dałem spokój. Naleję ile się da impregantrów i zrobie porządny okapnik nad podwaliną żeby woda nie podciekała.

Janrenovate
Posts: 19
Joined: Wed 15 Feb, 2006
Location: Podlasie

Post by Janrenovate » Sun 19 Jul, 2009

Interesuje mnie sposób podniesienia domu z bala,dom jest 60cio letni,podwalina w dobrym stanie,ale izolacji brak.
Moze zastosowac jakąs izolacje przez inikekcję?
Ma ktos pomysły?
Dom ma wymiary 11x7

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 19 Jul, 2009

Z całym szacunkiem, ale mając adres email "buildingservices@onet.eu" szukasz rozwiązania na forum?

Istnieje kilka sposobów na wykonanie izolacji podwaliny od fundamentu na istniejącym budynku, a zastosowanie konkretnego rozwiązania zależy z czego jest on wykonany (fundament) i w jakim stanie. Jedną z nich jest n.p. dozowanie po wysokim ciśnieniem odpowiedniego środka, ale wymaga to bardzo dużej precyzji. Najtrudniejsze do wykonania, ale zarazem najbardziej trwałe jest wprowadzenie mas bitumicznych. Dokładnie wykonane stworzy izolację poziomą jak przy wznoszeniu nowego budynku.

Janrenovate
Posts: 19
Joined: Wed 15 Feb, 2006
Location: Podlasie

Post by Janrenovate » Sun 19 Jul, 2009

Kazda informacja wazna i sie liczy, a nuż ktos ma ciekawy pomysł :)
Pozdro

JulSon60
Posts: 4
Joined: Wed 29 Oct, 2014

Re: izolacja pod belkę podwalinową

Post by JulSon60 » Wed 29 Oct, 2014

zgadzam sie



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów z bali”