Dom z sumika ocieplenie od wewnątrz

Techniczne aspekty materiałów dla domów z bali
Post Reply
TOMDAB54
Posts: 2
Joined: Wed 13 Jul, 2016

Dom z sumika ocieplenie od wewnątrz

Post by TOMDAB54 » Wed 13 Jul, 2016

Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie można zamówić folię wiatroizolacyjne o paro przepuszczalności 5000 g/m2/24h lub więcej.
Mam dom z sumika poddasze deski. Wykonawca ocieplenia pianką PUR zaleca położenie takiej folii bezpośrednio na drewno.
Chętnie poznam opinie innych osób szczególnie Pana Wojciecha Nitki.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Dom z sumika ocieplenie od wewnątrz

Post by Wojciech Nitka » Wed 13 Jul, 2016

Może dokładniej opiszesz, bo jak mam rozumieć - "Mam dom z sumika poddasze deski." albo "Wykonawca ocieplenia pianką PUR zaleca położenie takiej folii bezpośrednio na drewno."
Pianka, pianką ... nie jestem jej zwolennikiem, tym bardziej w domach o konstrukcji drewnianej.
Napisz jak firma wykończy Ci to poddasze.

TOMDAB54
Posts: 2
Joined: Wed 13 Jul, 2016

Re: Dom z sumika ocieplenie od wewnątrz

Post by TOMDAB54 » Thu 14 Jul, 2016

Dom zbudowany jest parter z sumika 14/24, poddasze deska z pół-felcem gr. ok 3 cm. Dach na krokwie przybita membrana potem łata i kontr-łata na której leży blacha. Pianka 30 cm ma być położona na membranę i przykryć krokwie potem profile mocowane do wcześniej przybitych zaczepów i na profile karton gips. Ściany poddasza tzn ścianka kolankowa , lukarna i szczyty- na deski folia wiatroizolacyjna (myślałem o Dupont Tyvek Housewrap) i pianka 30cm , profile i karton gips. Parter na sumiki folia Dupont, pianka 20cm, profile i karton gips

MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: Dom z sumika ocieplenie od wewnątrz

Post by MajorDamage » Sun 07 Aug, 2016

Wełna z wiórów drzewnych to jest prawidłowe rozwiązanie. Plus ewentualnie folia refleksyjna. Żadnej pianki.

Gooorooo
Posts: 2
Joined: Thu 18 Aug, 2016

Re: Dom z sumika ocieplenie od wewnątrz

Post by Gooorooo » Wed 31 Aug, 2016

Dlaczego bez pianki ?

Odagmara
Posts: 20
Joined: Tue 18 Oct, 2016

Re: Dom z sumika ocieplenie od wewnątrz

Post by Odagmara » Thu 27 Oct, 2016

wełna z wiórów będzie najlepsza można kupić w sklepie internetowym



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów z bali”