Dom z bali bez ocieplenia

Techniczne aspekty materiałów dla domów z bali
Post Reply
alexinhio10
Posts: 13
Joined: Sat 26 Aug, 2017

Dom z bali bez ocieplenia

Post by alexinhio10 » Thu 23 Aug, 2018

Witam. Zależy mi na budowie domu z bali prostokątnych bez ocieplenia. Związane jest to z chęcią bycia jak najbliżej natury i czerpania korzyści z właściwości takiego domu z drewna. Niestety jak dotąd nie znalazłem odpowiedzi, jakiej grubości powinien być bal, aby w domu nie było po prostu zimno, nie płacić kroci za ogrzewanie, czyli po prostu żeby "dawał radę". Z wiadomych względów pomijam nasze przepisy, gdzie żeby dom z bali był bez ocieplenia, bal musi być grubszy niż na Alasce ;) Prosiłbym o jakieś osobiste doświadczenia, lub skierowanie do właściwego działu. Dzięki i pozdrawiam !


alexinhio10
Posts: 13
Joined: Sat 26 Aug, 2017

Re: Dom z bali bez ocieplenia

Post by alexinhio10 » Sat 16 Feb, 2019

Nikt ?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Dom z bali bez ocieplenia

Post by Wojciech Nitka » Sun 17 Feb, 2019

Myślę, że powinieneś tu - http://budujzdrewna.pl/category/domy-dr ... omy-z-bali - znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie.

tomaszek23
Posts: 25
Joined: Wed 28 Nov, 2018

Re: Dom z bali bez ocieplenia

Post by tomaszek23 » Tue 05 Mar, 2019

dlaczego chcesz zrezygnować z ocieplenia? nie boisz się wpływu wilgoci? to jednak dość ryzykowne posunięcie

alexinhio10
Posts: 13
Joined: Sat 26 Aug, 2017

Re: Dom z bali bez ocieplenia

Post by alexinhio10 » Tue 05 Mar, 2019

Chce byc, ze tak powiem blisko natury i nie miec zakloconego, odgrodzonego przeplywu powietrza poprzez sztuczne elementy typu ocieplenie(wata), czy plyty gipsowe.
Przed wilgocia zabezpieczy, przeciez chyba impregnat ?

alexinhio10
Posts: 13
Joined: Sat 26 Aug, 2017

Re: Dom z bali bez ocieplenia

Post by alexinhio10 » Tue 05 Mar, 2019

Ktos cos ? Jakies doswiadczenia odnosnie domu z bali bez ocieplenia ?

Gandalf
Posts: 2
Joined: Wed 03 Apr, 2019

Re: Dom z bali bez ocieplenia

Post by Gandalf » Thu 23 May, 2019

Znajomy ma z bala 25-30cm półokrągłych(dlatego rożnie wymiar wychodzi), miedzy balami warkocz z wiór.
Od wewnątrz ściana w miarę płaska (strugiem elektrycznym obrobił)surowa ,w kuchni karton gips.no i podział wewnątrz ma zrobiony ściankami g-k.
Poddasze jak wszędzie stelaże i płyty. Co do temperatury na dole no to jest spory spadek,przy minionej zimie jak skończył palić około 22.00 do rana temperatura na dole potrafiła spaść 5 stopni (z 23 do 18) w mroźne noce. na poddaszu oczyścicie sauna. No i wilgotność na dole około 30%.
Opala to zwykłym śmieciuchem.


Hankw251
Posts: 3
Joined: Wed 05 Feb, 2020
Contact:

Re: Dom z bali bez ocieplenia

Post by Hankw251 » Wed 05 Feb, 2020

ciekawe, wydawało mi się, że ocieplenie jest niezbędne

marlejka
Posts: 3
Joined: Tue 15 Jun, 2021
Contact:

Re: Dom z bali bez ocieplenia

Post by marlejka » Tue 15 Jun, 2021

Też mi się tak wydawało... Że to wręcz podstawa

Karlos30
Posts: 1
Joined: Tue 03 Aug, 2021
Contact:

Re: Dom z bali bez ocieplenia

Post by Karlos30 » Tue 03 Aug, 2021

Myślę, że nie ucieknie się od izolowania... Pieniądze które "zaoszczędzisz" na nie daniu izolacji i tak będziesz musiał wydać na opał i ogrzewanie.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów z bali”