podwalina impregnowana jedynie zanurzeniowo

Techniczne aspekty zabezpieczenia budynków nowowznoszonych
Post Reply
mt
Posts: 64
Joined: Tue 20 Dec, 2005

podwalina impregnowana jedynie zanurzeniowo

Post by mt » Wed 05 Mar, 2008

W tartaku, w którym zamawiam drewno na konstrukcję nie ma możliwości zaimpregnowania ciśnieniowego drewna - chodzi mi jedynie o podwalinę, reszta nie będzie impregnowana w ogóle. Czy mogę zastosować na podwalinę drewno impregnowane jedynie zanurzeniowo, czy powinienem znaleźć tartak, gdzie zaimpregnują je ciśnieniowo? Może wystarczy jak kupię impregnat i będę jechał nim pędzlem po podwalinie xx razy? Tylko jaki?


alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sun 20 Apr, 2008

Na moje rozumienie, a wynioslem je z kilku kontaktow z firmami budowlanymi, podwalina powinna byc specjalnie zabezpieczona, lepiej niz pozostale elementy konstr. drewnianego domu, a wiec odpowiednie drewno suszone itd. zabezp. cisnieniowo, czasami wybiera sie nawet drewno modrzewiowe lub o podobnych wlasciwosciach...

MarcinJ
Posts: 25
Joined: Sun 18 Feb, 2018

Re: podwalina impregnowana jedynie zanurzeniowo

Post by MarcinJ » Sun 18 Feb, 2018

Dokładnie tak jak napisał Alek.
To co jest niby impregnowane zanurzeniowo czy ciśnieniowo to nie impregnacja a zabezpieczanie owadobójcze i/lub ppoż.
Jeżeli chcesz porządnie zaimpregnować podwalinę i drewno konstrukcyjne znajdź preparat Ekotep148 i przeczytaj opis. Od setek lat właśnie smołą drzewną zabezpieczano drewno. Podwaliny zasmołowane dzięgciem przetrwały ponad setkę lat.


Post Reply

Return to “Zabezpieczenie budynków przed korozją biologiczną”