Bezbarwna Impregnacja elewacji i ochrona UV

Techniczne aspekty zabezpieczenia budynków nowowznoszonych
Post Reply
zbig
Posts: 9
Joined: Mon 27 Sep, 2004
Location: Bydgoszcz

Bezbarwna Impregnacja elewacji i ochrona UV

Post by zbig » Sat 22 Nov, 2008

Witam,
szukam imregnatu bezbarwnego, który również zabezpiecza przed promieniami UV. Przeszukałem okoliczne hurtownie i sprzedawcy rozkładaję ręce. Zabezpieczenie UV posiadają wyłącznie impregnaty barwiące.
z góry dziękuję i pozdrawiam
zbig
pozdrawiam
zbig - Szkielet Samociążek pod Bydgoszczą


tomciog
Posts: 57
Joined: Fri 04 May, 2007
Location: Gościcino

Post by tomciog » Sun 10 Jan, 2010

Sam kupiłem produkt Lakmy - tyle, że w sklepie raczej go nie kupisz - to środek IW-11 - bezbarwny impregnat profesjonalny. Na lato akcja malowanie razem ze sznurami jutowymi (coby z lekka nasiąkły).
Raz się żyje, raz się umiera. Potem tylko straszy.... ;-)

mlorenc
Posts: 7
Joined: Tue 16 Mar, 2010

Post by mlorenc » Tue 23 Mar, 2010

Witam,
Możesz podać jakąś kartę katalogową tego środka albo jakiś opis? Można go kłaść na wcześniej zabezpieczony dom olejem lnianym? Poszukuję takiego środka co sprawi że zabezpiecze elewację przed ciemnieniem (świerk).

juka25
Posts: 4
Joined: Sun 23 Jan, 2011
Contact:

Post by juka25 » Sun 23 Jan, 2011

Witam, ja pomalowałam lazurą firmy v33 bezbarwną z filtrem uv. Polecam Możecie zobaczyć zdjęcia domu na domdrewniany-juka.blogspot.com

emmi
Posts: 5
Joined: Tue 09 Apr, 2013

Post by emmi » Thu 15 Aug, 2013

Sorry, że odgrzebuję satry temat ale też ostatnio szukałam takiego produktu - znalazłam olej do drewna Impredur, na stronie producenta można przeczytać, że ma dużą zawartość filtrów UV, chroni przed wodą i porostami :) można nim zabezpieczyć meble ogrodowe i elewacji w połączeniu z olejem gruntującym 90 Aqua :) pozdrawiam

marcinem
Posts: 44
Joined: Thu 19 Aug, 2010

Post by marcinem » Mon 07 Apr, 2014

w trakcie poszukiwań w necie znalazłem altaxa woskowego z filtrem UV http://www.altax.pl/produkty/altax-wosk ... lewacyjna/

MarcinJ
Posts: 25
Joined: Sun 18 Feb, 2018

Re: Bezbarwna Impregnacja elewacji i ochrona UV

Post by MarcinJ » Sun 18 Feb, 2018

Najtaniej wyjdzie olej lniany do drewna (surowy). zabezpiecza drewno przeciw UV na kilka lat. Później co jakiś czas wystarczy przeolejować jedną warstwą.
Druga opcja to bezbarwna smoła drzewna z żywicą. Żywica wraz z olejem jeszcze na dłużej zabezpiecza przed UV a konserwuje się olejem lnianym do drewna.
To, że produkty z pigmentem zabezpieczają lepiej niż te bez to częściowa prawda.
Niektóre posiadają taki kiepski pigment, że momentalnie jest wypalany przez słońce, a w produkcie był tylko rozpuszcalnik, który miał go wprowadzić. Najlepsze są produkty na bazie oleju lnianego z pigmentem mineralnym.



Post Reply

Return to “Zabezpieczenie budynków przed korozją biologiczną”